Okazałe zwycięstwo Tylko Lechia Gdańsk. Debiut byłego reprezentanta Polski

mip.
17 września 2023, godz. 21:10
Opinie (28)
Rafał Kosznik w swoim CV ma grę w reprezentacji Polski, a także 115 meczów w ekstraklasie. W Lechii grał w latach 2006-2008 i 2010. Teraz został członkiem zespołu Tylko Lechia Gdańsk. Rafał Kosznik w swoim CV ma grę w reprezentacji Polski, a także 115 meczów w ekstraklasie. W Lechii grał w latach 2006-2008 i 2010. Teraz został członkiem zespołu Tylko Lechia Gdańsk.

Drużyna Tylko Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Steblewo 4:0 (3:0) w w 5. kolejce grupy drugiej w B Klasie. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Michał Pietroń. Z szeregach gdańskiego zespołu zadebiutował obrońca Rafał Kosznik, mający za sobą występ w reprezentacji Polski i były piłkarz Lechii Gdańsk.

Przeczytaj relacje z meczów IV ligi i sprawdź wyniki meczów niższych lig Przeczytaj relacje z meczów IV ligi i sprawdź wyniki meczów niższych lig

Bramki dla TLG:
Pietroń 11,12,28, Bandrowski 83

TLG: Kopka - Byczkowski, Wesołowski, Wardencki, Rusinek, Jasiński, Kosznik, Melaniuk, Pietroń, Tomkiewicz, Rompca oraz Gródek, Pokorski, Świeczkowski, Klimowicz, Radziński, Bandrowski, Drażba

Zespół TLG w niedzielny wieczór na bocznym boisku przy ul. Traugutta 29 podejmował Wisłę Steblewo. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że zespół ten ma łączyć pokolenia Lechii Gdańsk. W składzie B-klasowej drużyny zadebiutował bowiem Rafał Kosznik. Jego pierwszy mecz wypadł okazale, bo drużynie Tylko Lechia Gdańsk udało się zachować czyste konto.

Tylko Lechia Gdańsk strzeliła aż sześć goli. Krzysztof Brede na boisku Tylko Lechia Gdańsk strzeliła aż sześć goli. Krzysztof Brede na boisku

39-letni obrońca w biało-zielonych barwach grał dwukrotnie. Najpierw w latach 2006-2008. Później na rok przeniósł się do Omonii Nikozja, skąd w 2010 roku powrócił do Gdańska. Łącznie dla Lechii w lidze rozegrał 74 mecze, w których strzelił 1 gola. W 2013 roku zadebiutował nawet w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu ze Słowacją.

Ostatnie 5 lat Kosznik spędził w innym klubie z Pomorza, a konkretniej Radunii Stężyca. Z tym kaszubskimi "Kanarkami" zanotował awans do II ligi. W 2022 roku został grającym dyrektorem sportowym Raduni, a po sezonie 2022/23 oficjalnie zakończył karierę na szczeblu centralnym.

TLG ponownie szybko wyprowadziła ciosy, które pomogły jej w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Spotkanie ustawił dublet Michała Pietronia i to w odstępie niecałych dwóch minut! Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie miał już na koncie hat-tricka.

Ostatecznie po przerwie TLG dołożyła jeszcze jednego gola i pewnie zwyciężyła. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Klub przygotował bowiem dla kibiców kiełbasę z grilla.

Kolejne spotkanie Tylko Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe w niedzielę, 24 września o godz. 11. Ich rywalem będzie Klukowo 82 Gdańsk.

• Motława Suchy Dąb - GTS Juszkowo 2:1

Tylko Lechia Gdańsk z pierwszą porażką. Przeczytaj relację z derbów Tylko Lechia Gdańsk z pierwszą porażką. Przeczytaj relację z derbów