mip.
15 września 2023, godz. 21:50
Opinie (45)
aktualizacja: godz. 18:29 (16 września 2023)
Oskar Bohm przełamał niemoc Energa Bałtyku Gdynia w drugiej połowie. Gdynianie wygrali ze Startem Miastko 3:0 i wrócili na zwycięską ścieżkę. Oskar Bohm przełamał niemoc Energa Bałtyku Gdynia w drugiej połowie. Gdynianie wygrali ze Startem Miastko 3:0 i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Energa Bałtyk Gdynia wygrał ze Startem Miastko 3:0 (1:0) w meczu 8. kolejki IV ligi pomorskiej. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka przełamali się po dwóch porażkach z rzędu. Jaguar Gdańsk wygrał po raz czwarty z rzędu. Tym razem gdańszczanie rozgromili GKS Kolbudy 4:0 (1:0). Z kolei w derbach Trójmiasta lepsza od rezerw Arki okazała się Gedania II, wygrywając 2:1 (1:0). Dla gdańskiego zespołu była to pierwsza wygrana i pierwsze punkty w tym sezonie. W tym, artykule informujemy także o wynikach innych meczów niższych lig.

Gedania 1922 Gdańsk - Flota Świnoujście 4:1. Przeczytaj relację z sobotniego meczu III ligi Gedania 1922 Gdańsk - Flota Świnoujście 4:1. Przeczytaj relację z sobotniego meczu III ligi

Aktualizacja, 16.09.2023, godz. 18:29

Gedania 1922 II Gdańsk - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)

Gorwa 9, Bunik 90 - Kowalski 76

GEDANIA: Petza - Dowigiałło, Jeżowski, Niewiadomski, Michalewski, Gorwa, Bogdański, Pawlak, Łazarski, Bellanavithanage, Łuksiewicz oraz Bunik, Stalka, Podgórski, Hirsch, Bławat, Pachur, Apostołowicz

ARKA II: Krzepisz - Czarnecki, Abramowicz, Jaroń, Piotrowski, Marek, Rusnak, Pikulik, Walczak, Górecki, Jarzyński oraz Kowalski, Zacharewicz, Danilewicz, Branicki, Sikora

Derby Trójmiasta na szczeblu 4. ligi dawały obu ekipom, będącym na dnie tabeli na zdobycie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Zarówno Gedania, jak i Arka do tej pory nie wygrały.

Zdecydowanie większe szanse przed meczem dawano gospodarzom, którzy sięgnęli po spore posiłki z pierwszej drużyny, która kilka godzin wcześniej grała na szczeblu III ligi z Flotą Świnoujście. W wyjściowej "11" pojawili się ci piłkarze, którzy tamto spotkanie przesiedzieli na ławce bądź na placu gry pojawili się w drugiej połowie.

Przeczytaj o poprzednich meczach rezerw Gedanii i Arki Przeczytaj o poprzednich meczach rezerw Gedanii i Arki

Rzeczywiście to Gedania grała lepiej, utrzymywała się częściej przy piłce. To dało efekt w postaci gola Macieja Gorwy. Wynik długo się nie zmieniał, ale siły na boisku zmieniła czerwona kartka dla Szymona Dowigiałło z 63. minuty.

To dawało szanse Arce na wyrównanie i rzeczywiście tak się stało w 76. minucie. Grająca w osłabieniu Gedania nie dała jednak za wygraną i przy dopingu własnych kibiców zdołała w samej końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Była to pierwsza wygrana i zarazem pierwsze punkty gdańskiego zespołu w tym sezonie. Pozwoliło to im opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

- Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu i wiedzieliśmy dokładnie, jak Arka będzie grać. Dało to bardzo dobry efekt w 1. połowie, gdzie kontrolowaliśmy grę, mieliśmy bardzo dużo sytuacji, z których jedna zakończyła się golem. Arka w zasadzie miała tylko 1 dobrą okazję i to po naszym błędzie. W drugiej połowie niestety przydarzył nam się błąd, czerwona kartka i musieliśmy nisko bronić. Straciliśmy gola, ale chłopacy pokazali charakter, gonili i w samej końcówce udało się nam wyszarpać zwycięstwo. Ta wygrana smakuje bardzo dobrze, jest ogromna radość. Mam nadzieję, że będzie to nowy początek, bardziej uwierzymy w siebie i w kolejnych meczach będzie łatwiej punktować. Musimy poprawić tylko skuteczność, bo mogliśmy ten mecz zamknąć znacznie szybciej - ocenił "na gorąco" Paweł Szajrych, trener Gedanii II.

Jaguar Gdańsk - GKS Kolbudy 4:0 (1:0)

Czychowski 42, 65 Płotka 46, 53

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Sulewski, Duraj - Pietrowski, Płotka, Bladowski, Filas - Duda, Surdykowski

Piłkarze Jaguara Gdańsk po raz kolejny rozgromili swojego rywala. Podopieczni Piotra Formeli w sobotnie przedpołudnie podejmowali lokalnego rywala, GKS Kolbudy. Po wyrównanej 1. połowie, miejscowi mocno zaatakowali po przerwie, gromiąc GKS aż 4:0.

Dla gdańskiego zespołu było to czwarte zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło umocnić się w czubie tabeli pomorskiej IV ligi.

EKSTRALIGA KOBIET
AP ORLEN GDAŃSK - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:0)
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

III LIGA
GEDANIA 1922 GDAŃSK - Flota Świnoujście 4:1 (3:0)
TERMINARZ I TABELA III LIGI
IV liga
ENERGA BAŁTYK GDYNIA - Start Miastko 3:0 (1:0)
JAGUAR GDAŃSK - GKS Kolbudy 4:0 (1:0)
GEDANIA 1922 GDAŃSK - ARKA II GDYNIA 2:1 (1:0)

TERMINARZ I TABELA B KLASY

Energa Bałtyk Gdynia - Start Miastko 3:0 (1:0)

Rychłowski 10, Bohm 81, Ossowski 88

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Drozdowicz, Iwanowski, Długołęcki, Skrzecz, Dziadkowiec (60 Bohm), Rychłowski (70 Cunion), Kaliszewski, Waszczuk (70 Ossowski), Jankowski oraz Brodnicki, Kośnik

O nietypowej porze, bo o godz. 20 w piątkowy wieczór, piłkarze Bałtyku Gdynia podejmowali Start Miastko. Na spotkanie z beniaminkiem IV ligi trener Robert Jędrzejczak wystawił niemal identyczną "11", co tydzień wcześniej w meczu z MKS Władysławowo. Jedyną zmianą był powrót do wyjściowego ustawienie Aleksandra Drozdowicza.

Bałtyk Gdynia pognębiony przez swoich byłych piłkarzy. Przeczytaj relację z poprzedniego spotkania Bałtyk Gdynia pognębiony przez swoich byłych piłkarzy. Przeczytaj relację z poprzedniego spotkania

Podobieństw do meczu z MKS było więcej. Znów to Bałtyk szybko objął prowadzenie. Już w 10. minucie z gola cieszył się Szymon Rychłowski. Biało-niebiescy prowadzenie mogli objąć szybciej, ale brakowało im szczęścia.

Po tym trafieniu na boisku nie działo się zbyt wiele. Bałtyk jakby uśpiony i ukontentowany jednobramkową zaliczką wyraźnie spuścił z tonu.

Również i po przerwie na Narodowym Stadionie Rugby niewiele działo się pod bramkami. Gdynianie zamiast strzelać gole, zdawali się rywalizować na liczbę spalonych. Sędziowie raz po raz przyłapywali biało-niebieskich na takiej pozycji.

Dopiero w 81. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a uczynił to wprowadzony na boisko w drugiej połowie, Oskar Bohm. Natomiast wynik meczu w 88. minucie ustalił inny z rezerwowych, Bartosz Ossowski.