Tylko Lechia Gdańsk z pierwszą porażką. Stoczniowiec II lepszy w derbach B klasy

mip.
3 września 2023, godz. 19:10
Opinie (36)
Tylko Lechia Gdańsk zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczni Macieja Kalkowskiego przegrali z rezerwami Stoczniowca Gdańsk 2:3 (1:1). Tylko Lechia Gdańsk zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczni Macieja Kalkowskiego przegrali z rezerwami Stoczniowca Gdańsk 2:3 (1:1).

Tylko Lechia Gdańsk przegrała ze Stoczniowcem II Gdańsk 2:3 (1:1) w meczu 3. kolejki B klasy. W wyjściowej "11" zadebiutowało trzech nowych piłkarzy. Spotkanie odbyło się na sztucznym, bocznym boisku przy ul Traugutta i zza płotu śledziło je kilkudziesięciu kibiców. Dla podopiecznych Macieja Kalkowskiego była to pierwsza porażka w tym sezonie.

IV liga. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z beniaminkiem, Jaguar Gdańsk znów gromi. Przeczytaj o sobotnich meczach IV liga. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z beniaminkiem, Jaguar Gdańsk znów gromi. Przeczytaj o sobotnich meczach

Jasiński 23, Rusinek 85 - Pietruszka 17, Morew 49, Jermakowicz 77

TLG: Elwart - Pokorski, Kubinowski, Pietroń, Rompca - Klimowicz, Kostrzewa - Melaniuk, Jasiński, Radziński - Wesołowski oraz Drażba, Kuzia, Bełej, Dzidziul, Rusinek, Wiktoriak, Świeczkowski

Stoczniowiec II: Świerżewski - Gołębiewski, Kucharski, Ignaczak, Kowalewski, Morew, Nonna, Skibrowski, Jermakowicz, Pietruszka, Kukczyński

Obowiązki zawodowe i prywatne ponownie zmusiły trenera Macieja Kalkowskiego do przemeblowania składu TLG na mecz 3. kolejki B klasy, w którym mierzyła się z rezerwami Stoczniowca Gdańsk. W wyjściowej "11" w porównaniu z poprzednim meczem z Moreną Gdańsk zagrało tylko 5 piłkarzy.

Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć

Szansę debiutu otrzymał bramkarz Kacper Elwart i obrońcy: Adrian Pokorski, Bartosz Kubinowski.

Spotkanie w przeciwieństwie do inauguracyjnego meczu z Respect Przejazdowo odbyły się na bocznym, sztucznym boisku przy ul. Traugutta, a nie głównej płycie. Pomimo tego, wokół boiska zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które śledziły spotkanie.

Pomimo nieoficjalnej zapowiedzi, na spotkaniu nie pojawił się prezes i współwłaściciel pakietu większościowego Lechia SA, Paolo Urfer.

Po wyrównanej 1. połowie był remis 1:1. Prowadzenie dość zaskakująco objęli goście, czyli piłkarze rezerw Stoczniowca. Do siatki w 17. minucie trafił Bartłomiej Pietruszka, ale już 6. minut później wyrównał Piotr Jasiński.

Znacznie więcej działo się po przerwie. Szybko prowadzenie objęli goście, którzy na 13 minut przed końcem prowadzili już 3:1. Kontaktowego gola zdobył Piotr Rusinek. Pomimo starań i wielu prób, piłkarzom TLG nie udało się wyrównać i zanotowali oni pierwszą porażkę w tym sezonie.

Kitman Lechii Gdańsk zadebiutował jako piłkarz TLG. 8 goli w meczu z Moreną Gdańsk Kitman Lechii Gdańsk zadebiutował jako piłkarz TLG. 8 goli w meczu z Moreną Gdańsk