Tylko punkt sopocianek w Mielcu

Marta
6 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Siatkarkom Atomu Trefla nie posłużył długi pobyt poza domem. Liderki PlusLigi Kobiet sensacyjnie przegrały na wyjeździe z przedostatnią drużyną tabeli, doznając trzeciej porażki w tym sezonie na krajowych parkietach. Sopocianki uległy Stali Mielec 2:3 (25:19, 22:25, 18:25, 25:13, 7:15) i na pocieszenie pozostał im tylko zdobyty punkt.

STAL: Pycia 8, Kwiatkowska 16, Koczorowska 7, D. Wilk 9, Ściurka 15, A. Wilk 17 oraz Durajczyk (libero) Liutikowa 0, Gierak 0, Bejga 0, Szpak 0.

ATOM TREFL: Świeniewicz 18, Bełcik 5, Dziękiewicz 6, Fernandez 12, Fatiejewa 9, Ozsoy 6 oraz Maj (libero), Maculewicz 10, Nuszel 6, Sieczka 2, M.Śliwa 0, Konieczna 0.

W pierwszym secie nic nie zapowiadało sensacyjnego rozstrzygnięcia jakie miało miejsce na koniec meczu. Sopocianki prowadziły kilkoma punktami od początku partii 8:7, 16:12 i 21:15 by ostatecznie wygrać inauguracyjną partię do 19.

W drugim secie sopocianki prowadziły jeszcze przy drugiej przerwie technicznej (16:15) jednak w końcówce oddały inicjatywę zespołowi z Mielca. Stal kontynuowała dobrą passę w trzecim secie, tym razem to przedostatnia drużyna Plus Ligi dominowała na parkiecie i wygrała 25:18.

W kolejnej partii role się odwróciły, to sopocianki grały dokładniej i skuteczniej a po 23 minutach wygrały czwartego seta do 13. W tym momencie wiadomo było, że żadna z drużyn niz zainkasuje w niedzielne popołudnie kompletu punktów.

Huśtawka formy "Atomówek" trwała nadal, po gładko wygranym secie czwartym w tie-breaku to one łatwo oddały pole i przegrały w ciągu kwadransa do 7.

W innych meczach 14 kolejki Plus Ligi Kobiet:
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz 0:3 (18:25, 24:26, 23:25), Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (15:25, 18:25, 25:21, 13:25), Impel Gwardia Wrocław - AZS Białystok 3:0 (25:17, 28:26, 25:18), Bank BPS Muszynianka Fakro - Organika Budowlani Łódź 3:1 (25:27, 25:14, 25:19, 25:23).
Marta

Opinie (25)

• Głowa do góry dziewczyny. Za tydzień na rozkładzie będzie BKS. Jesteśmy z Wami!!

• 17 2

• Kompromitacja!

• 12 12

• To jest tylko sport (1)

To jest faza zasadnicza nie istotne jest pierwsze czy drugie miejsce,następny etap jest najważniejszy

• 10 4

• jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj. oczywiscie ze jest wazne miejsce czy I czy II bo I daje przewage wlasnego parkietu w play off. ale pewnie kibicem siatki jestes tak dlugo jak dlugo istnieje sztuczny twor, czyli kilka miesiecy. buhahaha