Tylko wygrana cieszy

20 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec zakończyli sezon. Hokeiści Energi Stoczniowiec zakończyli sezon.
To nie był dobry pomysł. Wprowadzenie biletów na sparing oraz ustalenie wczesnych godzin popołudniowych na rozegranie spotkania sprawiły, że trybuny "Olivii" w pożegnalnym meczu hokejowym sezonu 2007/08 świeciły pustkami. Cieszy tylko wygrana gdańszczan. Energa Stoczniowiec pokonała TKH Toruń 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) po golach Macieja Urbanowicza, Mateusza Rompkowskiego, Jarosława Rzeszutki i Artura Kosteckiego.

STOCZNIOWIEC: Odrobny (57 Rasmus) - Rompkowski, Skrzypkowski, Furo, Urbanowicz, Kostecki - Smeja, Bigos, Łopuski, Rzeszutko, Jankowski - Benasiewicz, Pospisil, Sowiński, Poziomkowski, Młynarczyk.

Biało-niebiescy zrewanżowali się lokalnemu rywalowi za przegraną sześć dni temu na wyjeździe 4:6. Szkoda tylko, że spotkanie wywołało tak nikłe zainteresowanie. Na trybunach było nie więcej niż 300 osób. Ale nie mogło być inaczej, skoro mecz kończył się o tej porze, o której w sezonie zazwyczaj zaczynano pojedynki ligowe. Nieporozumieniem okazało się wprowadzeniem biletów. Nawet obietnica gadżetów dla pierwszych 500 kibiców nie podziałała, bo niemal na połowę tych upominków nie było chętnych!

Co prawda nie potwierdziły się doniesienia, że gospodarze zagrają wyłącznie w krajowym zestawieniu (na lód wyjechali ostatecznie Milan Furo i Robert Pospisil), ale i tak z kadry pierwszej drużyny z różnych względów zabrakło siedmiu zawodników. Niedyspozycja aż dwóch bramkarzy otworzyła drogę do debiutu w seniorskiej drużynie między słupkami Tomaszowi Rasmusowi. 17-latek na lodzie pojawił się na trzy ostatnie minuty.

Chwilę wcześniej gdańszczanie zapewnili sobie wygraną. W ciągu niespełna minuty krążek do siatki posłali Rzeszutko i Kostecki (56. min.). Zresztą strzelanie w duecie udało się "Stoczni" też w drugiej tercji. Wówczas Urbanowicz i Rompkowski do zaliczenia dwóch trafień potrzebowali nieco ponad dwóch minut (35., 37.).

Przypomnijmy, że Energa Stoczniowiec pod koniec lutego zakończyła sezon PLH z piątym miejsce. Pogromcy gdańszczan w ćwierćfinałach hokeiści Wojasa Podhale Nowy Targ zdobyli właśnie brązowe medale. "Szarotki" wygrały rywalizację z Zagłębiem Sosnowiec 3-1.

Natomiast w pojedynku o złoto pomiędzy GKS Tychy a Cracovią jest remis 2-2. Mistrzem zostanie zespół, który wygra cztery razy.