Tym razem remis w Chojnicach

12 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W meczu z Chojniczanką, podobnie jak wcześniej w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice, piłkarze Bałtyku gola nie strzelili, ale i nie stracili. W meczu z Chojniczanką, podobnie jak wcześniej w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice, piłkarze Bałtyku gola nie strzelili, ale i nie stracili.

Jacek Grembocki pracę w roli trenera Bałtyku rozpoczął serię bezbramkowych remisów. Gdynianie po raz drugi wiosną gola nie strzelili, ale i nie stracili w II lidze. Dwukrotnie ratowała ich dzisiaj poprzeczka! Biało-niebiescy zainkasowali jeden punkt w derbach województwa pomorskiego, w wyjazdowym pojedynku z Chojniczanką.

BAŁTYK: Gostomski - Musuła (65 Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo (54 Dettlaff), Lemanek, Michałek (70 Granosik), Łuczak - Kudyba, Pruchnik (73 Malicki).

w porównaniu z inauguracją wiosny i remisem u siebie 0:0 z Ruchem Zdzieszowice szkoleniowiec gdynian zdecydował się na dwie zmiany w "11". Do ataku weszli piłkarze, którzy dołączyli do zespołu zimą: Dariusz Kudyba i Michał Pruchnik.

I właśnie ten drugi, wypożyczony z Lechii miał najlepszą okazję na gola dla gospodarzy. Po akcji kolegi, z którym razem przeniósł się do Gdyni z ul. Traugutta, Mateusza Łuczaka w dobrej okazji napastnik nie zdążył się dobrze złożyć do strzału i jego uderzenie zostało zablokowane.

Chojniczanka, dla której był to pierwszy mecz II-ligowy w tym roku, gdyż na inaugurację otrzymała walkowera po wycofaniu się Polonii Słubice, potrzebowała sporo czasu, aby wejść w mecz. Jednak w drugiej połowie, gdy gospodarze odnaleźli płynność w swoich akcja, było gorąco pod bramką Bałtyku.

Zaraz po wznowieniu gry z dystansu huknął Konrad Hajdamowicz. Piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce. W 55. minucie najlepszą sytuację dla rywali na gola zmarnował rutynowany Tomasz Parzy. Z byłym pomocnikiem m.in. Arki Gdynia pojedynek sam na sam wybrał Maciej Gostomski.

Potem gdyński golkiper jeszcze dwukrotnie został wystawiony na próby po strzałach z dystansu. Efektownie sparował piłkę na róg po uderzeniu Aleksandara Atanackovicia, a przy rzucie wolnym jeszcze raz w sukurs przyszła mu poprzeczka. W 62. minucie przymierzył w nią Marcin Trojanowski.

W drugiej połowie Bałtyk praktycznie nie zagroził bramce Chojniczanki. Akcje gdyńskie składnie rozbijała miejscowa defensywa, w której grali m.in. piłkarze znani z trójmiejskich klubów: Artur Andruszczak (niegdyś Lechia Gdańsk) i Grzegorz Jakosz (Arka).

W ostatnich 20 minutach impet gospodarzy znacznie osłabł. Tym samym Bałtyk utrzymał bezbramkowy remis. to pierwszy wyjazdowy punkt biało-niebieskich od 18 września ubiegłego roku. Wówczas wygrali w Miedzi z Legnicą. Natomiast cztery ostatnie wyjazdy jesienią, kolejno w Częstochowie, Słubicach, Bydgoszczy i Sosnowcu kończyły się przegranymi.

Pocieszające jest również to, że gdynianie w trzecim kolejnym meczu ligowym nie stracili gola. Ich bramkarze (jesienią Matysiak, wiosną Gostomski) są niepokonani od 276 minut.

W najbliższej kolejce, 19 marca (sobota) o godzinie 17.00 Bałtyk na Narodowym Stadionie Rugby zmierzy się z liderem II ligi. Wynik meczu z Olimpią Grudziądz można obstawiać już w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Górnik Wałbrzych - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Czarni Żagań - Miedź Legnica 0:0, Elana Toruń - Raków Częstochowa 0:1 (0:1), Lechia Zielona Góra - Nielba Wągrowiec 0:5 (0:3), Ruch Zdzieszowice - Jarota Jarocin 0:0, Polonia Nowy Tomyśl - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:3), Olimpia Grudziądz - Polonia Słubice 3:0 (walkower), Tur Turek - GKS Tychy (odwołany)

Opinie (81) ponad 50 zablokowanych

• gra bez goli ta jakaś gdyńska specjalność (1)

• nadzieja

faktycznie nie wyglada to dobrze i boje sie zeby pierwszym zwyciestwem nie byl vo z Polonia ale mowia ,ze nadzieja umiera ostatnia a wiara czyni cuda

• 11 1

• Toczka w toczkę popieram przedmówce kompletny chaos

Wybijanie na oślep zdala od bramki,na afere gdzie nieporadnie miotał się Kudi.Ale opatrzność czuwała nad nami to jeden z plusów..jedyny niestety.

• 8 1

• remis

trzeba sie cieszyc z tego remisu,choc Chojniczanka tez nie pokazala wielkiego futbolu to zobaczycie,ze inne ekipy wroca na tarczy

• 19 3

• BAŁTYK GDYNIA teraz czas na zwycięstwo !

Teraz do Gdyni przyjedzie lider ale coś czuje że Bałtyk sprawi niespodziankę i wygra. Jak na razie to Brakuje w Bałtyku sprytnego napastnika...

• 21 13

• jacyś zaspani ci nasi (5)

oglądałem mecz w necie i Chojnicznka choć dwa razy w poprzeczkę przydymiła, a nasi te wyprowadzanie akcji.... to jak na jesieni z Polonią NT, co zamiast bramkarza wstawila jakiegoś masarzyste w sztruksowych spodniach a i tak mu nie strzelili, bo żadna piłka do bramki nie doleciała, może jak będzie cieplej..

• 9 4

• (4)

tylko że na jesieni o tej porze to mieliśmy 6 pkt. a nie 2!!!!!!!!!!

• 2 1

• z Polonią NT (3)

to był ostatni mecz przed zimą

• 3 0

• (2)

dokładnie! i zawodnicy mieli prawo być zmęczeni sezonem !!!!!!!!!!!!

• 1 2

• co nie zwalnia ich z biegania .. ludzie co tyraja w stoczniach i kopalniach maja ledwo 2 tysiace a taki pilkarzyna 3-4 i marudzi ze musi raz na tydzien przez 90 minut sie spocic. smiechu warte

• 3 1

• A przeciwnik był po wczasach w Wenecji ?????

• 0 1

• Za mało walki

Też oglądałem ten mecz na necie i wydaje mi się, że nasi piłkarze nie grali na 100% po meczu powinni padać ze zmęczenia....niestety tak jak tydzień temu tak i dzisiaj ja tego nie widziałem.Trener Grembocki musi coś z tym zrobić.Wszyscy tracą punkty a więc WALCZYĆ BAŁTYK WALCZYĆ !