Tym razem zabrakło jednej bramki

27 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Niezwykle zażarta i wyrównana jest walka o utrzymanie w ekstraklasie. Przed tygodniem w Zabrzu gdańscy piłkarze ręczni wygrali jedną bramką na inaugurację rywalizacji o miejsca 9-12, a dziś taką różnicą zeszli z parkietu pokonani. AZS AWFiS uległ As-Bau Śląskowi we Wrocławiu 24:25 (14:13).

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek, Chrapkowski 3, Fogler 9, Olęcki, Jankowski, Marciniak 6, Wysokiński 3, Sulej 1, Ringwelski, Kostrzewa 2.

Najwięcej bramek dla Śląska: Piętak 7, Garbacz 4.

Do był ostatni mecz przed przerwą, która nastąpi aż do 26 kwietnia. Stawką spotkania było dziewiąte miejsce, a zatem jedyne w grupie "spadkowej", które na koniec sezonu pozwoli automatycznie uniknąć degradacji. Obie drużyny pokazały, że zasługują na grę w elicie.

Od pierwszej minucie obserwowaliśmy walkę w myśl reguły bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy szala zaczęła przechylać się na stronę akademików, którzy prowadzili 13:11. Na przerwę podopiecznym Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego udało się zdobyć tylko jedno trafienie przewagi.

Po zmianie stron do głosu doszli miejscowi. W 51. minucie Śląsk prowadził 22:19, ale gdańszczanie nie dali za wygraną. W ciągu dwóch minut nasza drużyna zniwelowała straty do 22:23. Niestety, dwie kolejne bramki zapisano na konto wrocławian.

Kolegów do walki co najmniej o remis próbował poderwać jeszcze Robert Fogler, który najpierw trafił z karnego, a potem po akcji. Było 24:25 i jeszcze gdańszczanom udało się odzyskać piłkę.

- Zabrakło czasu, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Mecz cały czas był wyrównany. Było to typowe spotkanie walki. Wygrali rywale, bo może nie tyle, co popełnili mniej błędów, ale byli nieco skuteczniejsi. Nam zdarzało się przestrzelić w dogodnych sytuacjach - ocenia trener Biernacki.

Z męską ekstraklasą rozstajemy się teraz aż do 26 kwietnia. Tego dnia gdańszczanie zagrają pierwszy mecz przed własną publicznością w grupie drużyn walczących o miejsca 9-12. Przy ul. Górskiego stawi się Chrobry Głogów.

Tabela wprowadzona: 2010-04-26

W drugim meczu o miejsca 9-12 Chrobry Głogów pokonał Powen Zabrze 33:25 (16:10).

Mecze play-off o miejsca 1-8:
Nielba Wągrowiec - Wisła Płock 30:35 (17:17), Piotrkowianin - Vive Targi Kielce 25:36 (13:16), Traveland Społem Olsztyn - MMTS Kwidzyn 18:29 (10:14), Zagłębie Lubin - Azoty Puławy Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 38:37 po dwóch dogrywkach (16:16, 28:28, 34:34).