Wygrane trójmiejskich szczypiornistów

12 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:56 (12 września 2015)
Mateusz Wróbel rozpoczął nowy sezon od ośmiu bramek zdobytych dla Spójni w meczu z Wolsztyniakiem. Mateusz Wróbel rozpoczął nowy sezon od ośmiu bramek zdobytych dla Spójni w meczu z Wolsztyniakiem.

Szczypiorniści SMS Gdańsk pokonali we własnej hali rezerwy Orlen Wisły Płock 25:23 (16:13). W sobotę o pierwsze punkty w I lidze zagrała także Spójnia Gdynia, która po bardzo dobrej drugiej połowie pokonała u siebie Wolsztyniaka Wolsztyn 26:17 (10:9). Największą nerwówkę zaserwowało kibicom Wybrzeże Gdańsk, które pokonało w hali AWFiS MKS Kalisz 23:22 (11:9) doganiając rywali w ostatnich minutach. Zwycięską bramkę na 2 sekundy przed końcem gry zdobył Hubert Kornecki.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz 23:22 (11:9)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński - Kornecki 4, Ćwikliński 4, Papaj 4, Rogulski 3, Sulej 3, Suwisz 2, Kondratiuk 2, Nilsson 1 oraz Bednarek, Skrzypczak.

Istny horror zaserwowali swoim kibicom szczypiorniści Wybrzeża. Spadkowicz z Superligi był faworytem starcia z MKS Kalisz, ale to goście lepiej weszli w mecz prezentując bardzo dobrą i poukładaną grę w defensywie.

W 10. minucie goście prowadzili 3:2, ale z czasem gospodarze zdołali przebić się przez kaliską obronę i wyszli na prowadzenie 10:7. Na przerwę zeszli natomiast z przewagą dwóch trafień. Po zmianie stron goście błyskawicznie doprowadzili do remisu 11:11, a potem zaczęli odjeżdżać gdańszczanom.

MKS m.in za sprawą udanych interwencji bramkarza Filipa Jarosza wypracował przewagę trzech trafień. Po rzucie karnym w 50. minucie gry było już 19:16 dla przyjezdnych. Co więcej, 2-minutową karę otrzymał Łukasz Rogulski.

Gdańszczanie pokazali jednak charakter i po bramce Adriana Kondratiuka na 3 minuty przed ostatnią syreną doprowadzili do wyrównania 21:21. O ostatecznym wyniku zadecydowała ostatnia akcje meczu przy stanie 22:22.

Na 30 sekund przed końcem gry goście wzięli czas. Zaplanowana przez nich akcja zakończyła się jednak niepowodzeniem i piłkę przejęli gospodarze! Zaledwie na 2 sekundy przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Hubert Kornecki.

- Jeszcze przed meczem mówiłem, że I liga wcale nie będzie łatwa. Spodziewaliśmy się dużego naporu ze strony kaliszan. Cieszymy się z wygranej i mamy nadzieję, że takie spotkanie dobrze na nas podziała. Uświadomi nam jeszcze bardziej, że na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej też trzeba mocno walczyć o każde zwycięstwo - ocenił trener gdańszczan Daniel Waszkiewicz.
SMS Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 25:23 (16:13)
SMS: Kozłowski, Wenta - Moryto 8, Sićko 7, Skuciński 3, Ziółkowski 3, Marszałek 3, Jarosiewicz 2, Salacz 2, Krzyżanowski, Pedryc, Piekarski.

TRÓJMIEJSCY SZCZYPIORNIŚCI OBIECUJĄ EMOCJE

Gracze SMS Gdańsk mecz z Orlen Wisłą II rozpoczęli od prowadzenia 3:0 po 3 minutach gry. Szybko ją jednak roztrwonili, bo już w 13 minucie przyjezdni doprowadzili do remisu 6:6, a chwilę później objęli prowadzenie 10:8. Dzięki rzutom dobrze dysponowanego Arkadiusza Moryto licealiści doprowadzili jednak do remisu 12:12, a po trafieniu Hubera Skucińskiego w podwójnej przewadze odzyskali prowadzenie.

Po przerwie gdańszczanie zdecydowanie ruszyli na rywali, ale w ciągu zaledwie trzech minut dwa rzuty karne obronił bramkarz płocczan Marcin Ruciński. Wyszedł on zwycięsko z pojedynków z Moryto oraz Szymonem Sićko. Mimo to, rezerwy "nafciarzy" nie były w stanie zbliżyć się do SMS bliżej niż na różnicę dwóch trafień.

Na 10 minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 26:24. Od tego czasu padły zaledwie trzy bramki, z czego dwie dla licealistów, którzy przez cały czas kontrolowali wynik.

- Jak się mecz wygrało nie można nie być zadowolonym. Mieliśmy to spotkanie w miarę pod kontrolą. Dobrze, że nie pozwoliliśmy dojść nas rywalom na jedną bramkę, bo mogłoby być różnie. Gramy rocznikiem uzupełniającym i nie mam zbyt wielu zmienników, ale chłopaki walczą i są skonsolidowani. Dzisiejsze spotkanie to dobry prognostyk i myślę, że jeśli ominą nas kontuzje, wygramy jeszcze niejedno spotkanie - mówi trener SMS Jan Prześlakiewicz.
Spójnia Gdynia - Wolsztyniak Wolsztyn 26:17 (10:9)

SPÓJNIA: Zimakowski - Kowalski 4, Chyła 2, Oliferchuk 8, Matuszak 2, Bielec, Wróbel 8, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski, Pedryc 1, Rakowski 1, Derdzikowski

W ślady SMS poszła dwie godziny później kolejna drużyna z Trójmiasta, Spójnia. Na inaugurację rozgrywek podejmowała w Gdynia Arenie Wolsztyniaka. Jak przyznawał przed startem rozgrywek dyrektor sportowy klubu Krzysztof Kotwicki, zespół ma w tym sezonie poprawić pozycję z minionych rozgrywek, czyli 7.

Na pierwsze trafienie w obecnych rozgrywkach gdynianie czekali do 2. min. sobotniego starcia. Wynik otworzył Mateusz Wróbel, który później okazał się jednym z dwóch najskuteczniejszych szczypiornistów gospodarzy - trafił do siatki ośmiokrotnie. Tyle samo miał na koncie Bogdan Oliferchuk, który chwilę później podwyższył na 2:0. Właśnie ta dwójka nakręcała ataki Spójni.

Ta nie potrafiła jednak już w pierwszej połowie odskoczyć rywalowi. Dlatego też przed zmianą stron prowadziła różnicą raptem jednej bramki 10:9. Po niej spisała się znacznie lepiej. I choć to goście zaczęli od dwóch trafień i prowadzenia 11:10, to w kolejnych 26 minutach spotkania umieszczali piłkę w bramce tylko sześć razy.

Spójnię odblokował skutecznie wykonanym karnym Wróbel. Jego kolejne dwa trafienia przedzielił bramką Kamil Kowalski i w 40. min. zrobiło się 14:11 dla gospodarzy. Spójnia kolejne dwa zmasowane ataki przeprowadziła pomiędzy 45. a 48 min. oraz 53. i 57. min. Po tym ostatnim na tablicy wyników pojawiło się 24:15. To sprawiło, że drużyna Marcina Markuszewskiego mogła spokojnie czekać na ostatnią syrenę.

Wyniki 1 kolejki

• SMS GDAŃSK - Orlen Wisła II Płock 28:25 (16:13)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Wolsztyniak Wolsztyn 26:17 (10:9)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK- MKS Kalisz 23:22 (11:9)
  • Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 23:20 (12:9)
  • MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 27:22 (12:10)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - ŚKPR Świdnica 26:20 (13:12)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Mueller MKS Grudziądz 29:23 (12:10)

Opinie (22)

• A Spójnia wygrała 26:17

Po świetnym meczu. Najlepsi Zimakowski i Olifierczuk, ale i pozostałym Panom należą się brawa. Oby tak dalej!

I jeszcze jedna sugestia dla Zarządu klubu - postarajcie się bardziej rozpropagować mecze tej drużyny, bo naprawdę warto.

• 15 0

• Wybrzeże (5)

Szok, cień drużyny ....Trenerze....nie skazuj drużyny poprzez wstawianie np. Sokołowskiego, toż on od ponad 2 lat bez formy.Bednarek...też bez formy.Nie ma kto strzelać.Bogu dzięki, że nadal wspomaga nas Dawid Nilson, bez niego nie było by zespołu.Liczę na lepsze mecze w złudzeniu, że początki sezonu są trudne.
    Dziękuję za zwycięstwo rzutem na taśmę chłopaki

• 16 1

• Wybrzeże

Ojjjjj brak na środku, kogoś rosłego...a kadra trenerska tego nie dostrzega...hmm
      życzę sukcesów i oby zaćma z oczu zeszła...zarządzającym

• 14 2

• ????

Piłka ręczna to sport, gdzie szczególnie na środku oprócz wyszkolenia, techniki liczą się walory fizyczne...wzrost, waga...szkoleniowcy dobrze o tym wiedzę, więc czemu brak takich zawodników w Wybrzeżu?????

• 11 1

• Panie Danielu!!! Panie Damianie!!!!! my kibice...błagamy ...obudzcie się!!!! CHCEMY PIŁKI RĘCZNEJ , było to widać i słychać na boisku, dajcie to, co macie najlepszego...!!!!!

• 15 1

• Marcin , wróć. Drużyna potrzebuje Twojej pomocy.Brakowało kogoś takiego ja Ty na boisku

• 3 5

• Popieram

Sokół bez formy - całkowita racja . Ten facet powinien się zastanowić co wybrać - pracę zmianową czy sport. A najlepiej by było aby zrezygnował z jednego i drugiego bo i tak juz długo okłamuje kibiców i pracodawców.

• 4 0

• (6)

Uważam, że Wybrzeże od początku reaktywacji ma problem na własne życzenie. Tym problemem jest środek rozegrania,.a tak właściwie to jego brak! Moim zdaniem czym prędzej trzeba zaczac szukać zawodnika na ta pozycje, bo będzie ciezko nawet w 1 lidze. Od 2-3sezonów grane sa te same łatwe do przewidzenia zagrywki, nic tu sie nie zmienia. Dzisiejszy mecz został wygrany dzięki indywidualnym umiejętnościom 3 zawodników, dużej ilości szczescia i braku doświadczenia rywala.

• 13 4

• (2)

Mam pytanie dlaczego przy wyrażnych kłopotach z prawym rozegraniem nie zagrał młody i obiecujący Niedziółka? Za to w składzie było aż 3 bramkarzy!

• 7 2

• Bo mógł powtórzyć sytuacje z meczu ze Szwedami

• 3 3

• re-kontra

Odpowiedziałem tylko na jedno z twoich pytań i pewnie mnie zminusowałeś(łaś) ale taka jest prawda !!! Osobiście uważam że Niedziółka wnosi więcej do naszej ofensywy niż Suwisz,ale ten pierwszy mecz był tak ważny by wejść z 2-oma punktami w ligę,że trenerski duet nie chciał ryzykować i jakby mogli to by trzymali pierwszy skład(nie koniecznie ten lepszy) przez 60min co wielokrotnie kosztowało nas punkty oraz spadek z Superligi.Mają po prostu swoich ulubieńców na których stawiają i nieważne że akurat mają ten słabszy dzień i mnóstwo strat,błędów i na siłę trzymają ich na parkiecie a zmiennik wchodzi robi pierwszy błąd i od razu jest ława do końcowego gwizdka !!! Nasi wytrzymali i wyciągnęli wynik w końcówce co bardzo rzadko nam się udawało.Teraz ciśnienie oraz presja zejdzie i (trenerzy przemyślą pewne sprawy) nasi pokażą się z ich najlepszej strony. Nie upieram się że koniecznie mam rację lecz wyraziłem tylko swoje zdanie.Pozdrawiam

• 1 2

• Łukasz Sieg i jego niesamowity mecz!

Ten zawodnik grał kiedyś w Wybrzeżu, jeszcze za czasów 2 ligi!

• 4 0

• indywidualne umiejetności 3 zawodników heheh co za brednie !!! gościu ochłoń na to pracuje cała drużyna i 3 nic nie zrobi jak reszta nie pomoże to gra zespołowa a to że zagrywki te samo to szczera prawda i tylko to co napisałeś !!!

• 4 0

• Z taką grą jak wczoraj to zapomnijcie o awansie. Doszło nam dwóch wysokich zawodników, którzy boją się rzucać zza przerywanej. Maciej Suwisz dopóki grał starał się rzucać i stwarzał zagrożenie, natomiast widać wyraźnie, że ani Skrzypczak ani Bednarek nie czują gry na prawej połówce i są tam zagubieni. Dawid (dziękujemy Ci Kapitanie), będzie pomagał dopóki da radę ale widać niestety, że czasu nie da się zatrzymać. Musimy mieć w składzie dwóch leworęcznych wysokich rozgrywających, którzy będą się uzupełniać. Npo ale wczoraj jeden z nich siedział na trybunach ...

• 3 0

• Wybrzeże = (1)

wspaniałe widowisko ! Publika była fantastyczna!!! Nie mogę doczekac się kolejnego spotkania.

• 8 9

• Wygrana to wygrana.

Do tego emocje siegały zenitu. Czego chcieć więcej?!

• 5 4

• Katastrofa na starcie (1)

Waszkiewicz i Wleklak natychmiast do wymiany, im prędzej tym lepiej, taktykę i grę przygotowują trenerzy, automatyzmy tworzy sie na treningach, chłopaki to graja co ich nauczyli trenerzy, no jeżeli jeden trener śpi, a drugi pajacuje.. Asekuracyjne wypowiedzi i działania tranerow pokazały efekty w poprzednich sezonach, Panie Trzoska, Gauden i Co. obudźcie sie tez i przestańcie spekulować razem z nimi, bo Wam sie tez oberwie. Materiał zawodniczy jest dobry, tylko trzeba go doszlifować. Więcej powagi w podejściu do spotkań i przygotowania do każdego meczu. Zycze powodzenia

• 15 4

• Czyli kto,

ekspercie, według Ciebie, jest idealnym trenerem dla tego zespołu ?

• 4 4

• Powrót

Niestety ale powrotu do ekstraligi raczej nie widać ale chcialłbym się mylić

• 7 3

• Wzajemna adoracja

dopoki niektorzy trenerzy beda pod specjalna ochrona to wyniki beda taki jak widac.Spasc w poprzednim sezonie bylo sztuka trenerska.Tak trzymac i popierac sie nawzajem!

• 9 1

• cieszy komplet wygranych

Spojnia w zmienionym składzie faktycznie wygląda ciekawie. Młodzież z SMS - u tez na plusie, co powoli im uwierzyc we własne mozliwości - oby poszli w ślady poprzedników (Kowlaczyk, Majdziński czy choćby Brukwicki). Wybrzeze po meczarniach, ale też wygrało - dobrze by było dla recznej z 3miasta, aby awansowało do ekstraklasy. Tylko pytanie, czy z tym składem to możliwe - oby..