Ulubione miejsce Gościńskiego

10 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Debiutancki sezon w ekstraklasie szczypiornistki Łączpolu ukończyłyna siódmym miejscu.  Debiutancki sezon w ekstraklasie szczypiornistki Łączpolu ukończyłyna siódmym miejscu.
Siódma lokata jest najwyraźniej ulubioną Grzegorza Gościńskiego. Co najwyżej tę pozycję zajmował szkoleniowiec, gdy prowadził szczypiornistki w Szczecinie. Z nią też skończył debiutancki sezon w ekstraklasie Łączpolu. Na pożegnanie sezonu gdynianki pokonały w Rumi Zgodę Ruda Śląska 37:24 (14:18).

ŁĄCZPOL: Szywierska, Kordunowska - Sulżycka 2, Andrzejewska 6, Zawadzka, Szejerka 3, Stachowska 6, Szabała 1, Wasak 8, Szott 7, Waldowska 1, Zagrodzka, Aleksandrowicz 3.

ZGODA: Muszioł, Łakomska - Jasińska 3, Kozyra 2, Surosz, Kucińska 8, Weselak 1, Pastuszyk, Knoroz 6, Olek 4.

Sędziowali: Figarski i Żak (Radom).

O siódmej pozycji decydował dwumecz. Na wyjeździe gdynianki zremisowały 27:27. Jednak w Rumi długo wydawało się, że to przyjezdne będą cieszyć się z sukcesu. Zgoda mogła zrobić przyjemność swojemu trenerowi. Już wiadomo, że Janusz Szymczyk zbiera się z Rudą Śląską i w nowym sezonie będzie prowadzić Piotrcovię.

Pierwszą połowę goście wygrali różnicą czterech bramek. Ostatni remis był w 36. minucie. Dopiero od wyniku 18:18 zaczęła systematycznie rosnąć przewaga Łączpolu. Czym bliżej końca, tym gdynianki były coraz pewniejsze siódmej pozycji.

- Dziewczyny na parkiet nie wyszły należycie skoncentrowane. Może to winna pogody, bo było bardzo gorąco. Rywalki wydawały się być lepiej zgrane i szybsze. Dopiero w przerwie nastąpiła w naszych szeregach pełna mobilizacja. Druga połowa już zdecydowanie należała do nas - relacjonuje Beata Kłusewicz, prezes gdyńskiego klubu.