V liga

Tomasz Łunkiewicz
30 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
21. kolejka spotkań piątej ligi nie spowodowała zmian w czołówkach obu grup. Przewagę nad rywalami powiększył Nordcoop Gdańsk. Lider grupy pierwszej pewnie pokonał KS Żukowo. W grupie drugiej komplet punktów zdobyły cztery czołowe ekipy.

Norcoop podejmował u siebie KS Żukowo, zespół środka tabeli, i nie miał problemów ze zdobyciem kompletu punktów, pokonując rywala 4:0. Było to spotkanie z podtekstami. Trenerem Norcoopu jest były szkoleniowiec Żukowa. Jeszcze jesienią z Żukowie grali Marcin Lewandowski i Jacek Żol, którzy obecnie występują w Nordcoopie. Pierwsza bramka padła w 25 minucie, po strzale Jacka Czaplickiego. Do momentu utraty gola gracze z Żukowa umiejętnie rozbijali ataki lidera. Strata bramki jakby podcięła gościom skrzydła. Gracze Nordcoopu dyktowali warunki gry i zdołali strzelić jeszcze trzy bramki. Bramkarza z Żukowa pokonali: Bodgan Wojtas, Rafał Żol i Zbigniew Figura. - Wynik odzwierciedla przebieg meczu. Rywale byli słabiej dysponowani. Bronili się do momentu utraty pierwszej bramki. Później jakby stracili ochotę do gry - powiedział Michał Jankowski.

Dwa punkty do lidera stracili gracze Czarnych Pruszcz Gdański. Wicelider bezbramkowo zremisował z Orkanem Rumia. Spotkanie nie było zbyt ciekawe. Wpływ na grę obu drużyn miał porywisty wiatr, który uniemożliwiał dokładne rozgrywanie piłki. Na trzecie miejsce awansowało FC Sopot, które pokonało 2:0 Ceramikę Łubiana. Bramki dla sopocian zdobyli Tomasz Łepkowski i Jakub Bławat.W zespole gości najlepszym zawodnikiem był bramkarz, który uchronił swój zespół od wyższej porażki.

Z czołowych ekip drugiej grupy najłatwiej punkty zdobyło Rodło Kwidzyn. Kwidzynianie zdobyli punkty walkowerem, ponieważ rywal, Korona Rywałd, nie dojechał na mecz. Jak się dowiedzieliśmy przyczyną nieobecności graczy Korony były wyjazd zawodników tej drużyny na... przysięgę kolegi.

Prowadząca w tabeli Wierzyca Pelplin pokonała Kolejarza Chojnice 4:2. Lider przeważał od pierwszych minut, ale to goście objęli prowadzenie po bramce Dariusza Hatty. Gospodarze zwiększyli napór i do przerwy zdobyli dwie bramki. W 30 minucie wyrównał Krzysztof Rutkowski, a 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Sławomir Matuk, najlepszy zawodnik meczu. Po przerwie
Wierzyca strzeliła jeszcze dwa gole. Rozluźnienie gospodarzy w końcówce wykorzystał Piotr Kaczorowski i zdobył dla Kolejarza drugą bramkę.

Pewne zwycięstwo odniosła drużyna Polanki Rakocin. Wicelider pokonał 6:1 ostatnią w tabeli Victorię Kaliska. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie. Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w drugiej minucie, a jego autorem był Krzysztof Laskowski. Po dwa trafienia zanotowali Arkadiusz Zając i Adam Chrzanowski. Honorową bramkę dla gości pod koniec pierwszej połowy zdobył Dawid Bławat. Gospodarze w przerwie dokonali zmian, dając pograć zawodnikom rezerwowym.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (6)

• Czarni Gol

Czarni Pruszcz Siedlce King oj

• 0 0

• rumia

CZARNI NIC SIE NIE STALO-NORDCOOP ZALICZYL PORAZKE Z RUMIA.
    A CO DO RUMII TO TAK SIE ODGRAZALA A NIE POKAZALA PRAKTYCZNIE NIC, SZCZESLIWIE WYWOZAC REMIS.
    CO TY NA TO MARCIN?
    RUMIA CHYBA AWANSUJE ALE NAJWCZESNIEJ ZA ROK.

• 0 0

• rumia

macie szczescie ze nie grał w rumi ich najlepszy snajper bo byscie przegrali !!!!
    pozatym mogli byscie awansowac czarni bo ten nordcoop to porażka POWODZENIA

• 0 0

• Łunkiewicz Tomasz - autor

Ciekawe podteksty w meczu Nordcoop Żukowo !? O ile wiadomo osobie średnio zainteresowanej to trenerem Nordcoop jest były zawodnik Arki Gdynia Ryszard Tafel, panie DZIENNIKARZU . Czy to błąd w druku czy brak orientacji w temacie ??!

• 0 0

• do kibica z rumii

Dziekuje za zyczenia awansu, To samo zyczylbym Rumii-milo byloby sie spotkac w 4.lidze. Gracie naprawde niezla pilke-POWODZENIA

• 0 0

• rumia

Ciężko wygrywać mecze bez dwóch najskuteczniejszych strzelców drużyny. Do zobaczenia w sezonie 02/03.