VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań 77:71 Udana inauguracja sezonu

mip.
8 października 2023, godz. 17:50
Opinie (30)

VBW Arka Gdynia wygrała z Enea AZS Politechniką Poznań 77:71 (26:25, 20:15, 15:14, 16:17) na otwarcie sezonu Orlen Basket Ligi. Po wyrównanym początku, gdynianki kilkupunktowe utrzymywały prowadzenie i choć w końcówce zrobiło się nerwowo, to dowiozły zwycięstwo. 19 punktów na koncie zapisała Marissa Kastanek.

Śląsk Wrocław - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Śląsk Wrocław - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

VBW ARKA: Kastanek 19 pkt (3x3), Davis 13 (6 zb.), Miskiniene 12 (1x3, 11 zb.), Borkowska 11 (7 zb.), Wrzesiński 4 (9 as.) oraz Cowling 11 (3x3), Szymkiewicz 3 (1x3), Bazan 2, Żytkowska 2, Podgórna 0, Puter 0

Enea: Wells 27 (3x3), Pokk 15 (3x3), Skobel 13 (3x3), Żukowska 4, Vaughn 2 oraz Puc 5, Popović 2, Piasecka 2, Piechowiak 0

Pierwszy mecz Orlen Basket Ligi Kobiet dla koszykarek VBW Arki Gdynia przypadł w domowej hali z Enea AZS Politechniką Poznań. W pierwszej piątce wyszły: Rennie Davis, Laura Miskiniene, Marissa Kastanek, Barbora Wrzesiński oraz Kamila Borkowska.

Spotkanie z wysokiego "C" rozpoczęła jednak Chloe Wells, która była bardzo problematyczna do zatrzymania przez gdyńską defensywę. Po dwóch kwartach Amerykanka miała na koncie już 17 punktów. To właśnie dzięki jej popisom Akademiczki miały delikatną przewagę. Gra była jednak bardzo wyrównana, a dzięki Alicji Żytkowskiej i jej rzutom osobistym to VBW Arka prowadziła po pierwszej kwarcie 26:25.

Julia Bazan Ligowcem Września. Zadaj pytanie koszykarce Julia Bazan Ligowcem Września. Zadaj pytanie koszykarce

W drugiej partii żółto-niebieskie zdołały odskoczyć na 6 punktów i z taką też zaliczką zeszły na przerwę i to pomimo faktu, że gospodynie miały niższą skuteczność rzutową niż Akademiczki. Po stronie VBW Arki najwięcej punktów miała Kastanek (10).

Po przerwie obie ekipy nieco zatraciły skuteczność, zwłaszcza z pierwszej kwarty. Sporo było nerwowości i strat. Pomimo tego, VBW Arka zdołała zbudować 12-punktową przewagę. Podopieczne trenera Mestdagha nie utrzymały jej jednak i na ostatnią kwartę wychodziły przy wyniku 61:54.

W czwartej kwarcie po stronie AZS przebudziła się Wells, która zgasła w trzeciej partii. Gdynianki jednak umiejętnie odpowiadały. "Trójki" Kastanek i Mikayli Cowling, gdyż w pewnym momencie przyjezdne zbliżyły się na 4 "oczka".

Przypomnij sobie ostatnie sparingi koszykarek i przeczytaj o sukcesie Polek Przypomnij sobie ostatnie sparingi koszykarek i przeczytaj o sukcesie Polek

Nieco ponad minutę przed końcem dwie "trójki" Mailis Pokk sprawiły, że na tablicy było 75:71 i o czas poprosił trener Mestdagh. Gdynianki przetrwały trudne chwile, a rzuty osobiste wykorzystane przez Kastanek, ustaliły wynik na 77:71. Kapitan VBW Arki mecz zakończyła z 19 punktami na koncie, choć z 11 rzutów za 3 wykorzystała tylko 3.

Wyniki 1 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Politechnika Poznań 77:71 (26:25, 20:15, 15:14, 16:17)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - MKS Pruszków 90:55 (22:14, 22:9, 26:7, 20:25)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz 90:82 (27:22, 27:23, 15:23, 21:14)
  • KGHM BC Polkowice - Ślęza Wrocław 93:47 (25:11, 22:10, 27:18, 19:8)
  • Energa KGS Toruń - Polonia Warszawa 78:80 (21:17, 12:18, 21:26, 24:19)
  • pauza: Polski Cukier AZS UMCS Lublin