VBW Clima - Unia Probasket 73:65

Tomasz Łunkiewicz
18 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi odniosły koszykarki VBW Climy Gdynia. Gdynianki pokonały na własnym parkiecie Unię Probasket Swarzędz 73:65 (14:13, 31:20, 17:22, 11:10).

CLIMA: Nawojkowa 30, Górzyńska 15, Niedobecka 10, Marta Bromboszcz 9, Pawłowska 7 - Monika Bromboszcz 2, Saidowska, Szura, Grabowska, Bruzgul.
Unia: Joanna Jarkowska 19, Lewandowska 15, Katarzyna Jarkowska 11, Przybylak 7, Rolbiecka 7 - Zalaczyk 4.

Wiosenna pogoda udzieliła się koszykarkom obu drużyn. W pierwszej kwarcie grały bardzo ospale i nieskutecznie. Losy meczu rozstrzygnęły sie w drugiej kwarcie. Znakomitą partię zagrała w niej Elena Nawojkowa, która zdobyła 20 punktów, w tym 15 z rzędu. Dobrze grały Górzyńska (5) oraz Niedobecka (6) i gdyńska ekipa wyraźnie odskoczyła rywalkom.

W drugiej połowie mecz toczył się pod kontrolą gdynianek. Przewaga podopiecznych trenera Mirosława Orczyka oscylowała w granicach 10 punktów. W połowie ostatniej kwarty swarzędzanki zbliżyły się na 6 "oczek", ale to wszystko, na co było je stać.

- Unia jest dobrym zespołem i postawiłą nam twarde warunki. Nieprzypadkowo zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Początek był w naszym wykonaniu fatalny. O losach meczu zadecydowała druga kwarta, w której po profesorsku zagrała Elena. Potem kontrlowaliśmy przebieg gry - dodał szkoleniowiec gdynianek.