• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zych odpowiada czytelnikom Trojmiasto.pl

Czytelnicy Trojmiasto.pl
6 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Aleksandra Zych opowiedziała czytelnikom Trojmiasto.pl nie tylko o piłce ręcznej i Vistalu, ale także o przykrótkich spodniach, braku obcasów, profitach na koncertach czy chęci spotykania szczerych ludzi i planach związanych z rodziną. Aleksandra Zych opowiedziała czytelnikom Trojmiasto.pl nie tylko o piłce ręcznej i Vistalu, ale także o przykrótkich spodniach, braku obcasów, profitach na koncertach czy chęci spotykania szczerych ludzi i planach związanych z rodziną.

Piłkarki ręczne Vistalu w ciągu 9 dni rozegrają aż 4 spotkania. Ten swoisty maraton rozpoczną w Gdynia Arena w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 pojedynkiem z Aussie Sylex Sambor Tczew. - Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane motorycznie i mentalnie. Mogę z pełną świadomością obiecać, że damy z siebie wszystko i będziemy gryźć parkiet do ostatnich minut - zapewnia Aleksandra Zych. Reprezentacyjna rozgrywająca po zdobyciu tytułu Ligowca Września wzięła udział w wywiadzie, który powstał w oparciu o pytania czytelników Trojmiasto.pl. Poniżej jego zapis z oznaczeniem autorów poszczególnych pytań.Typowanie wyników

Gdynia, Kazimierza Górskiego 8
1 pkt.
VISTAL Gdynia
Aussie Sylex Sambor Tczew

Jak typowano

99% 414 typowań VISTAL Gdynia
1% 1 typowanie REMIS
0% 2 typowania Aussie Sylex Sambor Tczew

Twoje daneALEKSANDRA ZYCH ZDOBYŁA TYTUŁ LIGOWCA WRZEŚNIA W TRÓJMIEŚCIE

Zak: Dlaczego ostatnio jesteś bez formy?

Aleksandra Zych: Wydaję mi się że prezentuje ostatnio przyzwoity poziom. Może o tym świadczyć chociażby ten wywiad, ale oczywiście to subiektywna ocena.

MadziaMany: Czy zespół jest w stanie wytrzymać obciążenie całego sezonu z tak młodą kadrą i dość krótką ławką? Czy zespół jest fizycznie, motorycznie i psychicznie odpowiednio przygotowany?

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane motorycznie i mentalnie. Mam nadzieje, że kontuzję w tym sezonie ominą mój zespół szerokim łukiem.

TRIUMFATORKI LIGI MISTRZYŃ NA DWÓCH MECZACH W GDYNI

Realista: Czy jest sens angażować się w Pucharze Zdobywców Pucharów, skoro wiadomo, że tego trofeum Vistal i tak nie zdobędzie? Nie lepiej odpuścić mecze ze Zvezdą i skupić się na krajowej lidze?

Nie lekceważymy żadnego zespołu jak i nie będziemy się kłaść przed żadnym bez walki. Wierzę w siebie i swój zespół, ale jestem świadoma, że to będą ciężkie spotkania.

ziko: Czy Vistal powalczy o 1. miejsce na koniec sezonu?

Przed sezonem Vistal był wielką niewiadomą, głównie ze względu na mocno odmłodzony skład. Mimo wszystko prezentujemy jako cały zespół całkiem dobry poziom. Nie chcę "pompować balonu" i gwarantować finału mistrzostw Polski bądź Pucharu Polski. Jednak mogę z pełną świadomością obiecać, że damy z siebie wszystko i będziemy gryźć parkiet do ostatnich minut.

WEEKEND Z PIŁKĄ RĘCZNĄ - TUTAJ ZNAJDZIESZ MECZE W TRÓJMIEŚCIE OD SUPERLIGI PO III LIGĘ I ROZGRYWKI JUNIORÓW

ciekawska: Czy czujesz się liderką Vistalu, a jak nie, to kto nią jest?

Nie czuję się liderką. Myślę że takiej osoby nie ma w mojej drużynie. W każdym meczu jest osoba, która bierze ciężar gry na swoje barki, ale te nazwiska się zmieniają z każdym spotkaniem.

Hani: Kto rządzi w szatni Vistalu?

Kapitan, zdecydowanie!

tademo: Boję się, że Gdynia straci tak cenną zawodniczkę. Czy jest coś na rzeczy, że może pani odejść z Vistalu?

Podpisałam kontrakt z Vistalem na kolejne dwa sezony.

Zawodnik

Aleksandra Zych

Aleksandra Zych

ur.
1993
wzrost
182 cm
ocena z sezonu
3.09 (1965 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Ewa: Czy pojedziesz na tegoroczne finały mistrzostwa Europy?

Grać z orzełkiem na piersi, to na pewno spełnienie marzeń każdego sportowca. Jak znajdzie się dla mnie miejsce w kadrze na mistrzostwa, zrobię wszystko, żeby nie zawieść oczekiwań.

POLSKIE SZCZYPIORNISTKI OGRAŁY WICEMISTRZYNIE ŚWIATA

Mirka: Jak to się stało, że dziewczyna urodzona w Wałbrzychu, trafiła grać aż do Gdyni?

Klub zainteresował się moją osobą, jak byłam w SMS Gliwice. Po rozmowach z zarządem klubu postanowiłam podpisać tutaj kontrakt.

Jurek: Co powiesz o trenerach, z którymi pracowałaś, zaczynając od dzieciaka? Przy którym najwięcej się nauczyłaś, a który był nieporozumieniem?

Przez moją krótką karierę sportową pracowałam już z wieloma szkoleniowcami. Od każdego starałam się wyciągnąć, ile się da. Jednak trenerem, któremu zawdzięczam najwięcej jest oczywiście Andrzej Niewrzawa. To świetny szkoleniowiec młodzieży. Najbardziej jestem mu wdzięczna za zaufanie, jakim mnie obdarzył jako zawodniczkę i to w najtrudniejszych chwilach, jakimi są kontuzje. Nawet wówczas nie odwrócił się ode mnie i wierzył we mnie, nawet gdy już większość zwątpiła. Za to będę mu zawsze bardzo wdzięczna. Mimo że już formalne rozeszły się nasze drogi, na pewno dalej trzyma za mnie kciuki i za całą naszą młodzieżową kadrę.

ANDRZEJ NIEWRZAWA: ROZSTAWILIŚMY SIĘ Z PEŁNĄ KULTURĄ

PRZECZYTAJ WYWIADY Z LIGOWCAMI MIESIĄCA W 2014 ROKU NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL Z:
DAVIDEM DEDKIEM
PATRYKIEM TUSZYŃSKIM
MAŁGORZATĄ GAPSKĄ
LEONEM MADSENEM
OVIDIJUSEM GALDIKASEM
THOMASEM JONASSONEM
ARIELEM BORYSIUKIEM
PIOTREM WIŚNIEWSKIM


Basia: Na kim wzorujesz się jako rozgrywająca?

W moim pierwszym klubie była to Aleksandra Uzar. Też była leworęczna i również Ola. Chciałam robić wszystko tak jak ona! Później szukałam innych autorytetów. Strasznie imponowała mi gra Grzegorza Tkaczyka, zwłaszcza jego rzut z dwóch nóg z drugiej linii. Teraz podglądam wiele świetnych sportowców i próbuję od każdego "ukraść" jakiś fajny rzut, zwód, czy podanie.

Krzych: Czy uprawiałaś inne sporty? Nie żałujesz, że nie zostałaś na przykład siatkarką, bo to bardziej popularna dyscyplina od piłki ręcznej, a i pieniądze też są tam lepsze?

W gimnazjum trenowałam dodatkowo lekkoatletykę, ale nigdy nie miałam dylematu co do ulubionego sportu. Była nim piłka ręczna.Paweł: Gdy spotkamy się za 10 lat to chciałabyś powiedzieć, że udało Ci się wygrać w piłce ręcznej?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego nie chcę stawiać sobie kryteriów do spełnienia. Za 10 lat chciałabym być przede wszystkim szczęśliwą osobą, otoczoną przez pięknych, szczerych ludzi.

Marcel: Założenie rodziny, urodzenie dzieci to powód, aby przerwać karierę? A może to wszystko musi poczekać aż skończysz grać?

Mąż, dzieci, rodzina to dalekobieżne tematy, więc szczerze mówiąc, nie zastanawiałam się jeszcze nad nimi. Zwłaszcza jak nie widać odpowiednich kandydatów na mojego partnera na horyzoncie.

Jacek: Czy słuszny wzrost pomaga pani, czy przeszkadza poza parkietem?

Wysoki wzrost poza parkietem ma swoje plusy i minusy. Wszystkie spodnie za krótkie i o obcasach można zapomnieć. Jednak na koncertach z tego tytułu zbieram profity.

kk: Ola lubisz dobrą zabawę. Jakie sopockie kluby polecasz?

Ważniejsi od miejsca są ludzie, z którymi się spotykam.

Sedlacek13: Dobry film czy dobra książka?

Zdecydowanie dobry film.
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (5)

 • 4 mecze

  w dziewięć dni.... mogą się dziewczyny zajechać kondycyjnie.

  • 11 4

 • (2)

  Czekamy na grę w Gdańsku.

  • 5 7

  • Sport&Show&Biznes (1)

   Derby już niedługo.
   Ciepły montuje paczkę z Łączpolem i jak jeszcze AWFiS rozliczy się ze starych długów to będzie się na lokalnym podwórku działo.

   • 6 4

   • AZS AWFiS nie ma nic wspólnego z AZS OŚ

    więc z jakich długów ma sie uczelnia rozliczać?

    • 1 1

 • Ładna pani piłkarka :)

  • 20 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane