W konkury z telewizją

16 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Zaległą kolejkę rozegrali hokeiści ekstraligi. Rodzima liga, przynajmniej w Gdańsku, przegrała konkurencję z tramsmisjami telewizyjnymi z igrzysk olimpijskich, gdzie można popatrzyć jak kijem i krążkiem posługują się najlepsi na świecie. Jednak ci kibice, którzy w środę przyszli do "Olivii", nie mieli prawa narzekać przynajmniej na brak emocji. Zwycięzcę wskazała dopiero dogrywka. Stoczniowiec przegrał z Wojasem Podhale Nowy Targ 4:5 (1:3, 3:0, 0:1, 0:1). W piątek przy ul. Bazyńskiego zamelduje się GKS Tychy. Początek gry o godzinie 18.00.

Bramki: 1:0 Artur Kostecki (5), 1:1 Marcin Kolusz (5), 1:2 Marian Kacir (7), 1:3 Kacir (16), 2:3 Zdenek Jurasek (23), 3:3 Wojciech Jankowski (35), 4:3 Jurasek (39), 4:4 Jarosław Różański (43), 4:5 Marian Kacir (63).

STOCZNIOWIEC: Jakubowski - Wróbel, Semeniuk; Rompkowski, Smeja; Benasiewicz, Bukowski - Jankowski, Pavlacka, Skutchan; Jurasek, Zachariasz, Kostecki; Soliński, Słodczyk, Grobarczyk oraz Labudda, Gliwa, Rzeszutko.

Kary: Stoczniowiec 2, Podhale 14 minut, w tym 10 minut dla Mariusza Jastrzębskiego za niesportowe zachowanie.

W tabeli te drużyny dzieli ponad 20 punktów, ale na lodzie nie było tego widać. Tym bardziej było zatem żal, że Stoczniowiec znacznie wcześniej pogrzebał szanse na grę w play off. Nowotarżanie o tę promocję zawzięcie walczą z Toruniem, a strata punktu w Gdańsku może im znacznie utrudnić zadanie obrony czwartej pozycji w tabeli.

Kto wie, czy gdańszczanie nie zgarnęliby pełnej puli, gdyby poszanowali prowadzenie. Po inauguracyjnym golu dla gospodarzy Podhalu wystarczyło zaledwie dziewięć sekund, aby wyrównać! Co gorsza przed końcem pierwszej tercji Kacir jeszcze dwukrotnie zaskoczył Pawła Jakubowskiego.

Gospodarze jeszcze raz zerwali się do walki w drugiej tercji. Jednak nawet 20 minut dobrej gry oraz trzy zdobyte gola, nie wystarczą na cały mecz, który jest trzykrotnie dłuższy. W ostatniej odsłonie znów w "Olivii" rozszalał się halny. I należy się cieszyć, że "Stoczni" pozostał jeden punkt, gdyż rywale ten pojedynek mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść znacznie wcześniej niż w trzeciej minucie dogrywki.

Pozostałe wyniki 38. kolejki: KH Sanok - TKH Thyssen Krupp Energostal Toruń 0:7 (0:1, 0:4, 0:2); Zagłębie ZSME Sosnowiec - Dwory Unia Oświęcim 3:5 (2:1, 1:1, 0:3); GKS Tychy - Cracovia Comarch Kraków 0:4 (0:3, 0:0, 0:1).

• Rosja-Słowacja.

To był mecz.I warto było nie iść na Stocznię, tymbardziej że ostatnio dogrywki to ich specjalność i na 20 nie było szans sie wyrobić.

• 0 0

• bilety

podniesc jeszcze bilety na stocznie to przyjdzie napewno nadkomplet!

• 0 0

• ...

no własnie... jeszcze bardziej podniesc ceny za bilety trzeba!;D;/ nie komentuje, bo az niedobrze mi sie robi;|

• 0 0

• BILETY SA ZA DROGIE

BILETY SA A DROGIE DLATEGO JEST TAKA FREKFENCJA NIEDŁUGO BEDZIE NA OLIVI SAM PREZES!

• 0 0

• Znow przegrali, wiecej goli w tyłek niz zdobytych.... o czym tu pisac hehehe

• 0 0

• korzystniejsze ślizgawki niż sport wyczynowy

wy nic nie nie rozumiecie bilety są tak drogie bo władze klubu nie chcą aby ktokolwiek przychodził i oglądał mecze. Lepiej rozwalić to wszystko i robić ślizgawki za 10 od osoby. Policzcie sami co im się opłaca. Już dawno mówili że chcieli by zrobić TKKF na Olivi.

• 0 0

• Bilety to część prawdy

Oczywiście każdy by chciał, aby były tańsze, ale przede wszystkim regulamin ligi jest do bani. Jest tak dużo meczów, że połowa z nich nie ma żadnego znaczenia. Kogo to teraz obchodzi czy wygramy czy przegramy z Tychami, jak i tak będzie szóste miejsce. W dodatku nie wiem dlaczego nie zrobić play off tak jak kiedyś czyli 1 z 8, 2 z 7, 3 z 6 itd. Wówczas byłby jeszcze sen o coś grac. A tak PZHL zabija zainteresowanie hokejem