Wybrzeże pokonało outsidera I ligi

20 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski (w środku), Piotr Papaj (z lewej) i ich koledzy w tym roku nie doznali jeszcze porażki w ligowym spotkaniu. Łukasz Rogulski (w środku), Piotr Papaj (z lewej) i ich koledzy w tym roku nie doznali jeszcze porażki w ligowym spotkaniu.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Mueller MKS Grudziądz 29:26 (15:13). Wygrana nad outsiderem I ligi nie przyszła jednak tak łatwo jak można było się spodziewać. Dopiero w środę spotkania 16. kolejki rozegrają SMS Gdańsk i Spójnia Gdynia.

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Ćwikliński 4, Dworaczek, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 8, Prymlewicz 4, Papaj, Kondratiuk 8, Skrzypczak 4, Abram 1

WLEKLAK I LIJEWSKI ZGŁOSILI SIĘ DO KONKURSU NA SELEKCJONERA REPREZENTACJI POLSKI

Wybrzeże tegoroczne występy w I lidze rozpoczęło udanie, bo od dwóch zwycięstw kolejno nad MKS Kalisz i Sokołem Browar Kościerzyna. Przed sobotnim meczem, gdy pytaliśmy trenera Damiana Wleklaka o jego kandydaturę na trenera reprezentacji Polski, unikał komentarzy wyjaśniając, iż do soboty skupia się tylko na trudnym meczu w Grudziądzu.

Jak się okazało, nie była to czysta kurtuazja względem rywala. Mueller MKS, pomimo zajmowania ostatniej lokaty w tabeli, postawił gdańszczanom trudne warunki. Przed przerwą grudziądzanom zdarzało się nawet prowadzić różnicą dwóch trafień. Gdańszczanie zakończyli jednak pierwszą połowę gry trzema trafieniami z rzędu i przed zmianą stron to oni prowadzili 15:13.

Przewagi już nie oddali, a pomiędzy 32. a 40. minutą rzucili 6 bramek z rzędu co dało im bezpieczną przewagę 22:15. Gospodarze nie złożyli broni i w odpowiedzi zdołali zbliżyć się na 18:22 po rzucie byłego zawodnika Wybrzeża Macieja Suwisza.

Wybrzeże nie pozwoliło rywalom na więcej. W 58. minucie po rzucie Łukasza Rogulskiego było 29:24, a miejscowi straty zmniejszyli dopiero w samej końcówce, gdy gdańszczanie pozwolili sobie na rozluźnienie.

W środę ligową kolejkę dokończą Spójnia Gdynia i SMS Gdańsk, które zagrają odpowiednio w Płocku i Kaliszu.