W uścisku "Pytona"

19 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Mariusz Pudzianowski wygrał cykl zawodów Strong Man Super Series, mających rangę Pucharu Świata. Atleta z Białej Rawskiej w fińskiej Imatrze zajął drugie miejsce, a mimo to ma tyle punktów, że triumf w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie na jedne zawody przed końcem rywalizacji.

Podobnie jak w poprzedniej eliminacji w Kanadzie, także teraz w walce o pierwsze miejsce liczyło się tylko dwóch atletów. "Pyton" szanse na pokonanie Hugo Girarda (Kanada) zaprzepaścił dwoma czwartymi miejscami (waga płaczu - na wyprostowanych rękach 2x12,5 kg na czas, przeciąganie tira). Najlepszy był w spacerze farmera, a w wyciskaniu stojąc belki o masie 120 kg podzielił pierwszą pozycję z Kanadyjczykiem. Ponadto Girard wygrał przeciąganie tira, trzymanie dwóch samochodów na czas

oraz załadunek kul na podesty. W wieńczącym zawody boju z przepychaniem ważących ponad tonę taczek triumfował Svend Karlsen (Norwegia).

Zwycięzców poszczególnych konkurencji podajemy nie bez kozery. Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Gdyni dojdzie do World Record Breakers, zawodów, w których atleci będą próbowali nanosić zmiany w światowych tabelach najlepszych rezultatów w historii.