Weekend za 6 punktów

Michał Kulawiński
17 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Udanie zakończyli miniony weekend hokeiści gdańskiego Stoczniowca, w piątek zwyciężyli 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) TKH Toruń, natomiast w niedzielę wysoko, bo aż 7:3 (4:1, 0:1, 3:1) pokonali tyski GKS. Dzięki zyskaniu sześciu punktów wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli.

Bramki: 11'. Jurasek (Twardy, Zachariasz) /1:0/, 13'. Raszczyński (Piotrowski) /2:0/, 14'. Adamcik (Bagiński, Galvas) /2:1/, 20'. Piotrowski (Justka, Raszczyński) /3:1/, 20'. Wróbel (Jurasek, Zachariasz) /4:1/, 37'. Bagiński (Gretka, Galvas) /4:2/, 43'. Piotrowski (Raszczyński, Justka) /5:2/, 44'. Twardy (Zachariasz) /6:2/, 56'. Bagiński (Belica, Adamcik) /6:3/, 58'. Zachariasz (Jurasek, Twardy) /7:3/.

Kary: 16 min. - 10 min. w tym dwie minuty tech.
Widzów: 1800 (w tym 6 osób z Tychów!).
Sędziowali: Jacek Chadziński, Krzysztof Śliwa, Maciej Pachucki.

Pomimo braku pierwszej pary obrońców (Lukasz Sokół pazuje za drugą karę meczu, Michał Smeja kontuzjowany po meczu z Toruniem), których udanie zastąpili Bartłomiej Wróbel i Robert Błażowski, Stoczniowiec po trzynastu minutach pierwszej tercji prowadził już 2:0. Najpierw w 11'. po ładnej trójkowej akcji bramkę zdobył Zdenek Jurasek, asysta Rafał Twardy, Łukasz Zachariasz, następnie podanie Michała Piotrowskiego na gola zamienił Andriej Raszczyński. Po niespełna minucie gościom udało się po strzale Duszana Adamcika zdobyć kontaktową bramkę. Jednak końcówka tercji należała wyłącznie do Gdańszczan i tak na początku 20'. zamieszanie pod tyską bramką wykorzystał Michał Piotrowski, a po niespełna 40 sekundach silnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Bartłomiej Wróbel.

Od drugiej tercji Arkadiusz Sobecki zastąpił w bramce gości Jacka Zająca. Tyszanie wzmogli atak, co zaowocowało w 37'. wykorzystaniem przez Adama Bagińskiego podwójnej przewagi.

Na szczęście zdobyte na początku trzeciej odsłony w odstępie 15 sekund bramki ustawiły spotkanie i pozwoliły Gdańszczanom spokojnie "dowieźć" zwycięstwo do końca.

Po meczu powiedzieli:
Marian Pysz: Jesteśmy drużyną równorzędną, walka o kolejność w czwórce będzie trwała do końca. Opłaciła się gra czterem atakami, udało się zmęczyć rywala i wykorzystać jego błędy.

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:

GKS Katowice - KTH Krynica 6:4 (2:0, 0:4, 4:0).
Bramki dla GKS:
Wojciech Majkowski (9, 58), Milan Furo (8), Marek Trybuś (48), Grzegorz Sobała (52), Sebastian Fonfara (52); dla KTH: Piotr Zdunek (27, 40), Leszek Piksa (33), Grzegorz Pasiut (39).
Kary: GKS - 14; KTH - 16 minut.
Widzów: 200.

Podhale Nowy Targ - TKH Toruń 5:1 (3:1, 0:0, 2:0).
Bramki dla Podhala:
Marcin Ćwikła (13, 59), Patryk Moskal (1), Jarosław Różański (2), Michał Radwański (55); dla TKH: Piotr Korczak (17).
Kary: Podhale - 20; TKH - 8 minut.
Widzów: 1 000.

Wyniki piątkowych spotkań:

Stoczniowiec Gdańsk - TKH Toruń 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Michał Piotrowski (28), Łukasz Zachariasz (33), Zdenek Jurasek (43), Rafał Cychowski (44), Aleksander Myszka (57).
Kary: Stoczniowiec - 37 minut w tym kara meczu dla Łukasza Sokoła, TKH - 41 minut w tym kara meczu dla Karola Piotrowskiego oraz 4 minuty techniczne.
Widzów: 2500.

GKS Tychy - GKS Katowice 10:3 (3:0, 3:0, 4:3)
Bramki dla Tychów:
Adam Bagiński (10, 34), Marek Koszowski (34, 43), Duszan Adamczik (5), Łukasz Mejka (11), Damian Słaboń (29), Piotr Sarnik (42), Łukasz Zioberk (43), Sławomir Krzak (56); dla Katowic: Bartłomiej Kowalski (52), Sebastian Fonfara (53), Marcin Trybuś (55).
Kary: po 16 minut.
Widzów: 1000.

Orlik Opole - Wojas Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Janusz Hajnos (6), Tomasz Koszarek (19), Zbigniew Podlipni (37).

• Ojczyzna polszczyzna się kłania

W niedzielę było ogólnopolskie dyktando, a dziś widać,ze niektórzy w szkole na lekcjach języka polskiego spali. NIe podejrzewam, ze trener Pysz w swojej wypowiedzi zaakcentował samo "ż" "Jesteśmy drużyną równożędną.....". Jak mozna takie buble wstawiać Panie Kulawiński. A co do meczu to extra widowisko! Było emocji co niemiara przyznam ,że nawet gdy prowadziliśy tymi 4 bramkami to cały czas się bałem o wynik-w końcu to hokej. A końcówka pierwszej i trzeciej tercji to istny majstersztyk. Gratulacje i pozdrowiena.

• 0 0

• jeden z najlepszych meczow jakie widzialem.
    myslalem, ze spiker zawodow jest beztronny? bo sedzia napewno nie byl!!!
    cala druzyna zagrala super!!!! brawo stocznia! brawo!!!!
    wiadac, ze baginski nie moze sie odnalezc w Tychchach.. gra w trzeciej piatce i troche schudl, taki chuiutki chlopiwec hehehe

• 0 0

• Superstrzelec Bagiński

Gdyby nie Bagiński i te dwie podwójne przewagi na lodzie to by było lanie.....A tak poważnie to czas by Bagiś nauczył się strzelań gole 5/5.