Wejście Żółtaka

24 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Polscy piłkarze ręczni ze zmiennym szczęściem grali z Ukrainą w ostatnich meczach towarzyskich przed play off o awans do mistrzostw Europy ze Szwecją. W Radomiu wygrali 30:29 (16:15), a dzień później w Kielcach ulegli rywalom 29:34 (14:14). Siedem bramek w dwumeczu zdobył Daniel Urbanowicz (MMTS Kwidzyn). Dorosły debiut w barwach narodowych ma za sobą Daniel Żółtak (DGT AZS AWFiS), który dotał szansę w pierwszej grze.

POLSKA: Bernacki, Góral, Szmal - Urbanowicz 3 i 4, Bystram 3 i 3, Dmytruszyński 2 i 5, Zołoteńko 5 i 1, Bielecki 1 i 5, Wiśniewski 4 i 1, Wleklak 1 i 6, Kuchczyński 2 i 0, Kubisztal 9 i 2, Wasiak 0 i 1, Żółtak, Niedośpiał, Starczan.

W rewanżu od początku inicjatywę mieli Ukraińcy. Na pięć minut przed końcem prowadzili nawet 33:26. Przed przerwą szyki rywalom próbował krzyżować Urbanowicz. Kwidzyński rozgrywający trafił na 2:2, a tuż przed końcem pierwszej połowy na 14:14. Występ popularnego "Gacka", chwalonego za wielką ambicję, obniża nie najwyższa skuteczność. W pierwszym meczu wykorzystał 3 z 6, a w drugim 4 z 10 rzutów.