Wiceliderki z Gdańska

8 listopada 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk są już na drugim miejscu w tabeli ekstraklasy. W sobotę pokonały na wyjeździe Vive Kielce 33:32, choć do przerwy przegrywały 13:18. Następne okazja do powiększenia ligowych zdobyczy nadarzy się już w środę. W hali przy ul. Wiejskiej podopieczne Jerzego Cieplińskiego zagrają awansem w dziewiątej kolejce. Zgoda Ruda Śląska stawi się o godzinie 17.00. Szkoda tylko, że nie zagra Agnieszka Kapała, która w Kielcach nabawiła się kontuzji.

AZS AWFiS: Sadowska, Skwirowska - Kapała, Tyda 2, Stachowska 5, Kuliś, Serwa 5, Bołtromiuk 6, Chudzik, Kudłacz 9, Wilamowska 1, Strzałkowska 5.

Wygrana w Kielcach należy do tych z gatunku szczęśliwych. Przyjezdne ruszyły do ataku wówczas, kiedy były to najbardziej potrzebne. Do 49. minuty, nie licząc dopoczątku spotkania do wyniku 4:4, przewagę miało Vive. Przed przerwą kielczanki prowadziły nawet różnicą sześciu trafień (16:10). W dziurawieniu gdańskiej bramki celowała zwłaszcza Izabela Duda, która mecz kończyła z dorobkiem 11 trafień.

Akademiczki po raz pierwszy złapały dystans bramkowy w 41. minucie. Karolina Kudłacz trafiła z karnego na remis 23:23. Na prowadzenie jego podopiecznym trenerowi Cieplińskiemu przyszło czekać osiem kolejnych minut. 28:27 na naszą korzyść zrobiło się po akcji Lucyny Wilamowskiej.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w dwóch ostatnich minutach. Od wyniku 31:31 celnymi rzutami popisały się Daria Bołtromiuk i Kudłacz. Rywalki odpowiedziały tylko akcją Maryny Rupcowej. Przed ostatnim atakiem kielczanek nasza drużyna broniła się tak skutecznie, że piłka wypadła na aut. Tym samym gdańszczanki są nadal zespołem, który na wyjeździe nie stracił jeszcze nawet punktu.

- To sztuka wygrywać, gdy nie idzie. A tak z nami było w Kielcach. Mieliśmy słabą skuteczność, kłopoty z obroną... W najtrudniejszych chwilach drużyna pokaząła charakter. Indywidualnie najwięszy wkład do wygranej wniosły Sadowska oraz Kudłacz i Bołtromiuk - ocenił trener Ciepliński.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Vitaral Jelfa Jelenia Góra - AZS AWF Katowice 29:23 (13:10), EB Start Elbląg - SPR ICom Lublin 27:35 (12:14, Łącznościowiec Szczecin - Politechnika Koszalin 31:27 (16:14), Zgoda Ruda Śląska - Zagłębie Lubin 26:28 (7:16), Piotrcovia Piotrków - Sośnica Gliwice 36:29 (17:16).

Opinie (7)

• SZKODA , ZE KAPAŁKA PRZYPŁACILA TO SPOTKANIE KONTUZJA KOLANA MAMY NADZIEJE ZE TO NIC POWAŻNEGO .ZYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA I NA PARKIET, TRZYMAJ SIĘ

• 0 0

• A może trenerze raz warto i dowartościować Serwę? Którys już mecz gra dobrze, którys raz przyczynia się do zwycięstwa, ale w prasie zawsze te same! Już lepiej nie wyrózniac zadnej! Tylko zespół!Bołtromiuk"może" zagrała dobrze pierwszy raz w tym sezonie i zaraz "ochy i achy"! Troszkę więcej "sprawiedliwośc" we wkład w zwycięstwo!
    Jutro, szkoda ze nie mogę sie zjawic ale liczę na zwycięstwo, a w sobotę z Zagłębiem pokażecie że każdy musi się z wami liczyć!

• 0 0

• Co z Łabul?

Jeśli Justyna w tym tygodniu nie wróci na parkiet, to po kontuzji Kapały w wyjściowej siódemce zobaczymy pewnie Tydę lub Chudzik.

• 0 0

• Łabul będzie dopiero na przyszły rok

• 0 0

• uwaga -TVP się obudziła !!!! czy blef ?

na stronie azs zapowiedz transmisji meczu z lubina. jezeli nie jest to blef to znazy jest dobrze.
    jutro trymam za was - azs oczywiscie, kciuki.

• 0 0

• *******

Mecz w sobotę o 18,30, słyszałem zapowoedź w dzisiejszej panoramie sport w TV3 Gdańsk