• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wilki Krosno - Wybrzeże Gdańsk. Tomasz Chrzanowski: Wciąż są szanse na finał

Tomasz Chrzanowski
10 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wygrać w Krośnie, choćby jednym punktem, aby awansować do finału eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wygrać w Krośnie, choćby jednym punktem, aby awansować do finału eWinner 1. Ligi Żużlowej.

"Mimo zawodu po meczu w Gdańsku, absolutnie nie skreślałbym Wybrzeża w walce o finał. To może frazes, ale play-off naprawdę rządzi się swoimi prawami. Gdańszczanie mają silniejszych juniorów. Wystarczy, że po dwóch wyścigach wyjdą na prowadzenie i wśród krośnian może zrobić się nerwowo. Wilki mogą nie wytrzymać ciśnienia. Przewiduję mecz na styku. Każdy punkt jest na wagę złota" - mówi Tomasz Chrzanowski, były żużlowiec i kapitan Wybrzeża Gdańsk, który na co dzień mieszka w Krośnie. Rewanż półfinału eWinner 1. Ligi Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sobotę 11 września o godz. 16.Relacja LIVE


Typowanie wyników

11 września 2021, godz. 16:00
3 pkt.
Cellfast Wilki Krosno
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

72% 194 typowania Cellfast Wilki Krosno
1% 3 typowania REMIS
27% 72 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneZdunek Wybrzeże bez wzmocnienia do Krosna, upadek GryszpińskiegoNie ukrywam, że liczyłem na zwycięstwo Wybrzeża w Gdańsku i to z jakąś większą zaliczką. Fakt jest jednak taki, że zespół męczył się z Wilkami na własnym torze. Zabrakło przede wszystkim punktów Krystiana Pieszczka. Ciężko mi z boku ocenić co się tam u niego dzieje, ale ewidentnie nie jest dobrze. Widowisko było przednie, to chyba jeden z najciekawszych meczów na gdańskim torze w ostatnich latach, ale to nie wynagrodzi braku zwycięstwa.

Mimo zawodu po meczu w Gdańsku, absolutnie nie skreślałbym Wybrzeża w walce o finał. To może frazes, ale faza play-off naprawdę rządzi się swoimi prawami. Gdańszczanie mają silniejszych juniorów. Wystarczy, że po dwóch wyścigach wyjdą na prowadzenie i wśród krośnian może zrobić się nerwowo. Wilki mogą nie wytrzymać ciśnienia. Kiedy pojawiają się nerwy, ciężko o trafne decyzje, ciężko pójść va banque i ryzykować z ustawieniem sprzętu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 45:45. Relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen żużlowcom i menedżerowiOwszem, Krosno teoretycznie ma przewagę, ale w tym wypadku kluczowa może być dyspozycja dnia i kwestia podjęcia odpowiednich decyzji co do ustawień sprzętu. W Gdańsku kapitalnie pojechał Mateusz Szczepaniak, który zainwestował w sprzęt i szybko to mu się zwróciło. Trudno, żeby pojechał jeszcze lepiej, a przecież znacznie więcej punktów niż w niedzielę może zdobyć Wiktor Kułakow. Ewidentnie nie pasował mu tor, który "chodził" po zewnętrznej, ale jeśli w Krośnie odpowiednio się spasuje, wcale nie będę zaskoczony, gdy zdobędzie 13 czy nawet 15 punktów.

Awizowane składy na sobotni mecz
Wilki: 9. Tobiasz Musielak, 10. Mateusz Szczepaniak, 11. Patryk Wojdyło (U-24), 12. Vaclav Milik, 13. Andrzej Lebiediew, 14. Seweryn Orgacki (U-21), 15. Aleks Rydlewski (U-21), 16. zawodnik U-23

WYBRZEŻE: 1. Rasmus Jensen, 2. Krystian Pieszczek, 3. Jakub Jamróg, 4. zawodnik U-24, 5. Wiktor Kułakow, 6. Alan Szczotka (U-21), 7. Piotr Gryszpiński (U-21), 8. zawodnik U-23


Pamiętajmy, że jeden z najlepszych występów w sezonie właśnie w Krośnie zaliczył Michał Gruchalski. Pod nieobecność Jana Kvecha jako zawodnik U24 ponownie pojedzie Patryk Wojdyło, który równie dobrze może zdobyć 3 pkt w meczu jak i 10.

Także co do juniorów, nie wiadomo czy któryś z krośnian nie będzie miał swoje dnia i nie urwie cennych punktów. A tutaj każdy punkt jest na wagę złota, bo według mnie, znów może być mecz na styku. Wybrzeże musi wygrać, aby awansować do półfinału, gdyż kolejny remis da triumf Wilkom przez wzgląd na wyższą pozycję w sezonie zasadniczym.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Wilki Krosno. Kontrowersje po meczu żużlowcówKrośnianie na trzy mecze nie wygrali z Wybrzeżem w tym sezonie ani razu, a porażka na własnym torze z pierwszej części rozgrywek z pewnością ich zabolała. Są bardzo zdeterminowani i na pewno wyciągnęli wnioski. Myślę, że jedni i drudzy mają szanse na finał, choć faworytem będą gospodarze sobotniego meczu.

Mieszkam w Krośnie na co dzień i widzę, że jest tu duże zainteresowanie żużlem. Przekonałem się o tym zresztą podczas ostatniego meczu z Wybrzeżem, gdy musiałem oglądać spotkanie na stojąco, w drugim rzędzie na koronie stadionu. To żadna przyjemność, więc tym razem będę śledził mecz w telewizji.

Po meczu w Gdańsku dużo mówiło się o torze, że sprzyjał gościom, ale przecież to gdańszczanie wcześniej lepiej czuli się w Krośnie. Myślę, że powinniśmy odstawić na bok dywagacje co do nawierzchni, jest taka sama dla wszystkich. Niech wygra lepszy.

Playoff

Półfinały

Cellfast Wilki Krosno 100
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 80
Arged Malesa Ostrów 104
ROW Rybnik 75

Finał

Cellfast Wilki Krosno
Arged Malesa Ostrów
Tomasz Chrzanowski

Osoba

Tomasz Chrzanowski

Tomasz Chrzanowski

Urodzony 04.02.1980 r. w Lulkowie. Były żużlowiec, wychowanek Apatora Toruń. Srebrny i brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w latach 2000 i 1999. Drużynowy mistrz Polski z Apatorem z 2001 roku. Stały uczestnik cyklu Grand Prix w 2005 roku.

W Wybrzeżu Gdańsk startował trzykrotnie w latach 2003-05, 2007-08 i 2012. To właśnie jako zawodnik gdańskiego klubu wywalczył awans do cyklu Grand Prix, a wspólnie z Robertem Kościechą zdobył dla Wybrzeża w 2004 roku brązowy medal mistrzostw Polski par klubowych.

W swojej karierze reprezentował także barwy klubów z Rzeszowa, Bydgoszczy, Grudziądza , Krosna i Łodzi. Najwięcej punktów w ligowych pojedynkach zdobył jednak dla Wybrzeża. Dorobek 988 pkt w tej klasyfikacji daje mu 11. pozycję w historii gdańskiej drużyny.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane