Wiadomości

Wilki Krosno - Wybrzeże Gdańsk. Tomasz Chrzanowski: Wciąż są szanse na finał

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wygrać w Krośnie, choćby jednym punktem, aby awansować do finału eWinner 1. Ligi Żużlowej.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wygrać w Krośnie, choćby jednym punktem, aby awansować do finału eWinner 1. Ligi Żużlowej. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

"Mimo zawodu po meczu w Gdańsku, absolutnie nie skreślałbym Wybrzeża w walce o finał. To może frazes, ale play-off naprawdę rządzi się swoimi prawami. Gdańszczanie mają silniejszych juniorów. Wystarczy, że po dwóch wyścigach wyjdą na prowadzenie i wśród krośnian może zrobić się nerwowo. Wilki mogą nie wytrzymać ciśnienia. Przewiduję mecz na styku. Każdy punkt jest na wagę złota" - mówi Tomasz Chrzanowski, były żużlowiec i kapitan Wybrzeża Gdańsk, który na co dzień mieszka w Krośnie. Rewanż półfinału eWinner 1. Ligi Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sobotę 11 września o godz. 16.Relacja LIVE
55:35
Cellfast
Wilki
Krosno
ZDUNEK
WYBRZEŻE
Gdańsk

11 września 2021, godz. 16:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
11.09.2021 godz.16:00
wartość: 3 punkty
Cellfast Wilki Krosno
55:35
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

72%

194 typowania

x

1%

3 typowania

2

27%

72 typowaniaZdunek Wybrzeże bez wzmocnienia do Krosna, upadek GryszpińskiegoNie ukrywam, że liczyłem na zwycięstwo Wybrzeża w Gdańsku i to z jakąś większą zaliczką. Fakt jest jednak taki, że zespół męczył się z Wilkami na własnym torze. Zabrakło przede wszystkim punktów Krystiana Pieszczka. Ciężko mi z boku ocenić co się tam u niego dzieje, ale ewidentnie nie jest dobrze. Widowisko było przednie, to chyba jeden z najciekawszych meczów na gdańskim torze w ostatnich latach, ale to nie wynagrodzi braku zwycięstwa.

Mimo zawodu po meczu w Gdańsku, absolutnie nie skreślałbym Wybrzeża w walce o finał. To może frazes, ale faza play-off naprawdę rządzi się swoimi prawami. Gdańszczanie mają silniejszych juniorów. Wystarczy, że po dwóch wyścigach wyjdą na prowadzenie i wśród krośnian może zrobić się nerwowo. Wilki mogą nie wytrzymać ciśnienia. Kiedy pojawiają się nerwy, ciężko o trafne decyzje, ciężko pójść va banque i ryzykować z ustawieniem sprzętu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 45:45. Relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen żużlowcom i menedżerowiOwszem, Krosno teoretycznie ma przewagę, ale w tym wypadku kluczowa może być dyspozycja dnia i kwestia podjęcia odpowiednich decyzji co do ustawień sprzętu. W Gdańsku kapitalnie pojechał Mateusz Szczepaniak, który zainwestował w sprzęt i szybko to mu się zwróciło. Trudno, żeby pojechał jeszcze lepiej, a przecież znacznie więcej punktów niż w niedzielę może zdobyć Wiktor Kułakow. Ewidentnie nie pasował mu tor, który "chodził" po zewnętrznej, ale jeśli w Krośnie odpowiednio się spasuje, wcale nie będę zaskoczony, gdy zdobędzie 13 czy nawet 15 punktów.

Awizowane składy na sobotni mecz
Wilki: 9. Tobiasz Musielak, 10. Mateusz Szczepaniak, 11. Patryk Wojdyło (U-24), 12. Vaclav Milik, 13. Andrzej Lebiediew, 14. Seweryn Orgacki (U-21), 15. Aleks Rydlewski (U-21), 16. zawodnik U-23

WYBRZEŻE: 1. Rasmus Jensen, 2. Krystian Pieszczek, 3. Jakub Jamróg, 4. zawodnik U-24, 5. Wiktor Kułakow, 6. Alan Szczotka (U-21), 7. Piotr Gryszpiński (U-21), 8. zawodnik U-23


Pamiętajmy, że jeden z najlepszych występów w sezonie właśnie w Krośnie zaliczył Michał Gruchalski. Pod nieobecność Jana Kvecha jako zawodnik U24 ponownie pojedzie Patryk Wojdyło, który równie dobrze może zdobyć 3 pkt w meczu jak i 10.

Także co do juniorów, nie wiadomo czy któryś z krośnian nie będzie miał swoje dnia i nie urwie cennych punktów. A tutaj każdy punkt jest na wagę złota, bo według mnie, znów może być mecz na styku. Wybrzeże musi wygrać, aby awansować do półfinału, gdyż kolejny remis da triumf Wilkom przez wzgląd na wyższą pozycję w sezonie zasadniczym.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Wilki Krosno. Kontrowersje po meczu żużlowcówKrośnianie na trzy mecze nie wygrali z Wybrzeżem w tym sezonie ani razu, a porażka na własnym torze z pierwszej części rozgrywek z pewnością ich zabolała. Są bardzo zdeterminowani i na pewno wyciągnęli wnioski. Myślę, że jedni i drudzy mają szanse na finał, choć faworytem będą gospodarze sobotniego meczu.

Mieszkam w Krośnie na co dzień i widzę, że jest tu duże zainteresowanie żużlem. Przekonałem się o tym zresztą podczas ostatniego meczu z Wybrzeżem, gdy musiałem oglądać spotkanie na stojąco, w drugim rzędzie na koronie stadionu. To żadna przyjemność, więc tym razem będę śledził mecz w telewizji.

Po meczu w Gdańsku dużo mówiło się o torze, że sprzyjał gościom, ale przecież to gdańszczanie wcześniej lepiej czuli się w Krośnie. Myślę, że powinniśmy odstawić na bok dywagacje co do nawierzchni, jest taka sama dla wszystkich. Niech wygra lepszy.

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2

Opinie wybrane


wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
  • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
  • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
  • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
  • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane