Wisła Kraków - Arka Gdynia 5:1. Słaby mecz, tragiczna druga połowa

27 sierpnia 2023, godz. 14:40
Opinie (332)

Karol Czubak strzelił gola w czwartym kolejny meczu, ale niewiele to pomogło Arce Gdynia, która przegrała z Wisłą w Krakowie aż 1:5. Karol Czubak strzelił gola w czwartym kolejny meczu, ale niewiele to pomogło Arce Gdynia, która przegrała z Wisłą w Krakowie aż 1:5.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków aż 1:5 (1:2) w meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy zagrali słaby mecz, a szczególnie zaliczyli fatalną drugą połowę. "Zatopił" ich głównie hiszpański duet. Angel Rodado ustrzelił hat-tricka, a Joan Roman, czyli Goku popisał się golem bezpośrednio z rzutu rożnego i jeszcze kilkukrotnie siał postrach na przedpolu bramki Martina Chudego.

Rodado

Rezerwowi: 1 Broda, 10 Villar, 23 Sobczak, 25 Jaroch, 26 Łasicki, 28 Junca, 52 Krzyżanowski, 66 Basha, 80 Olejarka

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 4 Dobrotka, 20 Borecki, 21 Skóra, 28 Zieliński, 34 Sawicki, 38 Predenkiewicz, 55 Gol, 99 Wilczyński
  • 76' 8 Carbo Zmiany 66 Basha
  • 76' 19 Satrustegui Zmiany 28 Junca
  • 79' 77 Baena Zmiany 10 Villar
  • 79' 43 Szot Zmiany 25 Jaroch
  • 88' 22 Goku Zmiany 80 Olejarka
Zmiany Zmiany
  • 61' 11 Adamczyk Zmiany 21 Skóra
  • 68' 94 Gojny Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 82' 7 Kobacki Zmiany 34 Sawicki
  • 82' 36 Bednarski Zmiany 20 Borecki
  • 5' Rodado
  • 37' Rodado
  • 73' Goku
  • 83' Rodado
  • 90+5 Olejarka
Bramki Bramki
  • 10' Czubak
  • 24' Goku
  • 24' Zając (asystent trenera)
  • 89' Colley
Kartki Kartki
  • 51' Gojny
  • 54' Azacki
  • 87' Czubak

Arka na Wisłę z jedną zmianą w porównaniu z wygraną nad GKS Tychy 2:0. Gojny (ARKA Gdynia) zajmuje miejsce w "11" Predenkiewicza (ARKA Gdynia). To powoduje też przesunięcie z lewego na prawe wahadło Lipkowskiego (ARKA Gdynia), gdyż na pierwszej z tych pozycji zagra Dawid

Arka Gdynia - GKS Tychy 2:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi za pierwszą wygrana u siebie od 3 marca

nadal gdynianie bez pierwszego trenera, który odbywa pauzę drugiego meczu po czerwonej kartce w Rzeszowie. Dla Wojciecha Łobodzińskiego to powrót do Krakowa. W latach 2008-11 był piłkarzem Wisły, a wiosną prowadził III-ligową Wieczystą.

Arka Gdynia na czerwono za radość. Wojciech Łobodziński: Absurdalna kartka

musi również uważać zastępujący pierwszego szkoleniowca Tomasz Grzegorczyk, gdyż gdyby to zależało od... Dariusza Banasika to i on dostałby czerwoną kartkę

"Zaje... ci kartkę" - arbiter do piłkarza w meczu Arka Gdynia - GKS Tychy

tym bardziej, że przed rokiem ówczesny asystent pierwszego trenera Arki na trybuny został wyrzucony właśnie w meczu w Krakowie, a żółto-niebiescy kończyli na boisku w "9"

Przeczytaj relację z meczu, który odbył się 30.07.2022 roku: Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0. Więcej czerwonych kartek niż goli

teraz też zapowiada się ostry mecz, gdyż Wisła po 5 kolejkach była współliderem tabeli pod względem liczby otrzymanych kartek, a Arka znajdowała się w tym zestawieniu na 3. miejscu

Arka Gdynia w czołówce pod względem liczby kartek. Trener szuka w tym... plusów

jednak dwa zwycięstwa z rzędu znacznie poprawiły morale w drużynie, ale nie tylko o tym rozmawialiśmy z kapitanem Arki - Azackim (ARKA Gdynia)

Arka Gdynia ma sposób na nieposłusznych piłkarzy. Kogo wysyła do nich kapitan?

trenera cieszą też powroty rekonwalescentów, gdyż z tego powodu większe jest pole manewru personalnego. Jednak w Krakowie brakuje m.in.: Lenarcika i Capanniego

Arka Gdynia na nich czekała i gra lepiej. Zmiany przyniosły pożądany efekt

Nie ma też przełomu w sporze między akcjonariuszami Arki o czym m.in. rozmawialiśmy z Piotrem Rzepką

Piotr Rzepka: Im dłuższy spór, tym większa szkoda dla klubu

Arce zaczyna brakować pieniędzy o czym poinformowali nas rodzice piłkarzy z drużyn juniorskich

Gdzie Arka Gdynia szuka oszczędności? Brakuje miliona złotych na młodzież

Wisła w ostatniej kolejce prowadziła do przerwy z Odrą 1:0, ale grając w "10", od 80. minuty straciła trzy gole i przegrała 1:3. W porównaniu z tamtym meczem trzy zmiany w "11"
za pauzującego po czerwonej kartce Sapałę na pozycji defensywnego pomocnika zagra debiutant z Hiszpanii - Carbo (Wisła Kraków), na środek obrony wszedł Uryga (Wisła Kraków), a na prawe skrzydło Baena (Wisła Kraków)
nie ma w kadrze meczowej Wisły kontuzjowanego Młyńskiego, byłego skrzydłowego Arki
piłkarze na prezentacji. Arka granatowe stroje, Wisła czerwone koszulki, białe spodenki
wulgarnie z trybun
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
2'
na razie Arka czeka na to co zaproponuje Wisła
3'
Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Carbo (Wisła Kraków)
4'
pierwszy atak Arki. Kobacki (ARKA Gdynia) z indywidualnej akcji wywalczył rzut rożny
5'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego piłkę wybił z "16" Uryga, a Wisła wyszła z kontrą
5'
[1:0] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rodado. Napastnik skierował piłkę do pustej bramki, gdyż dobijał po interwencji Chudego i strzale Goku. Ten ostatni doszedł do długiego zagrania z własnej połowy Dudy i był w sytuacji sam na sam z Chudym
8'
Arka stara się dłużej teraz utrzymywać przy piłce, ale rozgrywa ją głównie na razie na własnej połowie
10'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Szybka akcja Arki po przechwycie w okolicach środkowej linii. Piłkę podciągnął Lipkowski, a z prawego skrzydła dośrodkował Stolc. W polu karnym Karol był sam z trzema obrońcami Wisły, a mimo to doszedł do celnego strzału głową
10'
sędzia czeka jeszcze na sygnalizację z VAR
12'
gol zostaje uznany. Arka remisuje w Krakowie 1:1
12'
Czubak zrównał się na pozycji lidera strzelców 1. Ligi z Fernandezem z Lechii. Obaj mają po 4 gole. W poprzednim sezonie Karol pokonał Luisa o jednego gola (21:20) w rywalizacji o tytuł króla strzelców, a wówczas Hiszpan grał w Wiśle
14'
Adamczyk (ARKA Gdynia), wykorzystał błąd Satrustegui (Wisła Kraków) i dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam był Uryga (Wisła Kraków)
15'
Czubak sam na sam z Ratonem (Wisła Kraków). Miał nieco ostry kąt, ale mógł z powodzeniem zdobyć gola bądź dograć na pustą bramkę do Kobackiego (ARKA Gdynia), a strzelił obok słupka
17'
zamieszanie w "16" Arki, ale na szczęście dla gdynian Goku (Wisła Kraków) zwlekał ze strzałem
19'
po rozegraniu przez Wisłę wrzutu z autu Goku (Wisła Kraków) strzelił w słupek
21'
znów wulgarnie z trybun
22'
na spalonym Rodado
23'
optyczna przewaga Wisły, 58 procent posiadania piłki tej drużyny
23'
Marcjanik (ARKA Gdynia) uratował Arkę! To on wybił piłkę, która zmierzała do bramki po strzale Goku (Wisła Kraków)
24'
Żółtą kartką został ukarany Goku (Wisła Kraków) za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego
24'
Żółtą kartką został ukarany Zając, asystent trenera Wisły Kraków, który protestował wobec decyzji sędziego
25'
zablokowany strzał Lipkowskiego (ARKA Gdynia)
26'
podanie Szota (Wisła Kraków) w "16" Arki nie doszło do Rodado
27'
Colley (Wisła Kraków) zablokował Czubaka, do którego starał się dograć w "16" Wisły Kobacki (ARKA Gdynia)
28'
niecelny strzał głową Adamczyka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
29'
dużo miejsca zrobiło się w środkowej strefie boiska, stąd ataki spod jednej pod drugą bramkę
29'
przerwa w grze na uzupełnienie płynów przez piłkarzy
30'
gra wznowiona
33'
Arka stara się podchodzić pressingiem na połowę Wisły
36'
Rodado w polu karny Arki odepchnął Gojnego (ARKA Gdynia) co nie uszło uwagi sędziego
36'
na spalonym Adamczyk (ARKA Gdynia)
37'
[2:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rodado. Baena nie został zatrzymany ani przez Kobackiego, ani przez Gojnego. Zagrał z prawego skrzydła na 5. metrów do bramki Arki. Tam Marcjanik się poślizgnął, a Rodado odwrócił się w kierunku bramki i strzelił nie do obrony
39'
Chudy (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Goku (Wisła Kraków)
41'
indywidualna akcja Goku (Wisła Kraków), z łatwością doszedł do "16" Arki, ale strzelił zbyt słabo. Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę
41'
Raton (Wisła Kraków) złapał piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
42'
Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Goku (Wisła Kraków). Nie sięgnął jej Rodado
43'
45'
kolejna akcja Goku (Wisła Kraków) w "16" Arki. Nieco bilarda i piłka w rękach Chudego (ARKA Gdynia)
45'
co najmniej 4 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Raton (Wisła Kraków) odbił piłkę przed siebie po strzale Bednarskiego (ARKA Gdynia), a Uryga (Wisła Kraków) dobrze przyblokował Kobackiego (ARKA Gdynia), który nie doszedł do dobitki
45+2
rzut rożny dla Wisły
45+2
bez zagrożenia dla Arki
45+4
po dośrodkowaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia) w trudnej pozycji niecelnie główkował Kobacki (ARKA Gdynia)
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WISŁA KRAKÓW - ARKA GDYNIA 2:1
Dobry mecz do oglądania jak na Fortuna 1. Ligi. Dużo dzieje się pod obiema bramkami. Częściej przy piłce Wisła (58:42) ona też częściej strzelała (5:2) w celnych i z tego powodu można mówić o jej zasłużonym prowadzeniem.
Jednak wcale tak nie musiało być. Pierwszego gola w dużej mierze Arka sprezentowała rywalom, gdyż dała się zaskoczyć kontrą po swoim rzucie rożnym. Natomiast Czubak niedługo po tym, gdy wyrównał na 1:1, miał bardzo dobrą szansę na poprawienie na 2:1.
Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że Wisła mogła mieć więcej goli. Na przykład Goku (Wisła Kraków) strzelił w słupek, a po innym jego uderzeniu piłkę z pustej już bramki wybił Marcjanik (ARKA Gdynia).
Przy szybkim tempie gry i drużynach, które widać, że lepiej czują się w ofensywie niż w defensywie, duże znaczenie po przerwie może mieć to, kto lepiej wytrzyma ten mecz pod względem kondycyjnym oraz kto zachowa więcej zimnej krwi pod bramką przeciwnika.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
spokojny początek po przerwie z obu stron
49'
Marcjanik (ARKA Gdynia) nie pozwolił na przyjęciu piłki Rodado
51'
Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia) po faulu na Baenie
kontuzja
51'
Baena (Wisła Kraków) wymaga pomocy medycznej
52'
prawoskrzydłowy Wisły może kontynuować grę
52'
Rodado niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Goku (Wisła Kraków)
53'
nieporozumienie w ataku Wisły. Rodado zagrał w aut
54'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia).
kontuzja
54'
i jeszcze Azacki (ARKA Gdynia) ucierpiał faulując Goku (Wisła Kraków). Fizjoterapeuci przy kapitanie Arki
55'
Arka przez chwilę w "10", ale Azacki (ARKA Gdynia) wróci na boisko
56'
Kobacki (ARKA Gdynia) przy wyprowadzeniu piłki "wyjechał" z nią w aut
57'
niecelnie strzelał Rodado, ale wcześniej faulował Czubaka, który wspomógł we własnym polu karnym obrońców Arki
59'
Arka nadal nie potrafi przejąć inicjatywy w tym meczu
60'
Bednarski (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Goku (Wisła Kraków), który dryblował w "16" Arki
61'
zbyt mocne dośrodkowanie Baeny (Wisła Kraków)
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Skóra.
62'
posiadanie piłki 60:40 na korzyść Wisły
62'
niecelny strzał Baeny (Wisła Kraków), a Goku (Wisła Kraków) nie sięgnął piłki, choć wślizgiem próbował ją wepchnąć do siatki
kontuzja
63'
Gojny (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
64'
Gojny (ARKA Gdynia) kontynuuje grę
65'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) w "16", Czubak przepuścił piłkę, ale nie było za nim Skóry (ARKA Gdynia)
67'
Kobacki (ARKA Gdynia) na wysokości pola karnego stracił piłkę na rzecz Urygi (Wisła Kraków)
68'
Chudy (ARKA Gdynia) interweniuje poza własny polem karnym i... sztuczką techniczną mija nadbiegającego Goku (Wisła Kraków)
kontuzja
68'
znów o pomoc medyczną prosi Gojny (ARKA Gdynia)
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Gojny, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
69'
zmiana wahadłowych, Predenkiewicz (ARKA Gdynia) zajął miejsce na prawym, a Lipkowski (ARKA Gdynia) przesunięty na lewe wahadło
70'
Wisła najwyraźniej odpowie podwójną zmianą
72'
rykoszet po strzale Satrustegui (Wisła Kraków). Rzut rożny dla Wisły
73'
[3:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Goku, który posłał piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego! Chudy nie wyszedł z bramki, a Czubak, próbujący wybijać piłkę, do niej nie doskoczył, choć być może niektórzy to jemu zaliczą samobójcze trafienie
74'
kolejny rzut rożny dla Wisły
75'
Coley uderzył głową w spojenie słupka z poprzeczką po dośrodkowaniu Goku (Wisła Kraków) z narożnika boiska
76'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carbo, w jego miejsce wchodzi Basha.
76'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Satrustegui, w jego miejsce wchodzi Junca.
77'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Goku (Wisła Kraków)
kontuzja
78'
pomocy medycznej potrzebuje Baena (Wisła Kraków)
79'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Baena, w jego miejsce wchodzi Villar.
79'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szot, w jego miejsce wchodzi Jaroch.
80'
mimo niekorzystnego wyniku Arka nadal nie może przejąć inicjatywy, gdynianie czekają na to, co zaproponuje rywal
82'
dobry powrót Bednarskiego (ARKA Gdynia), we własnym polu karnym przerwał kontrę Wisły
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
83'
[4:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rodado.Napastnik przerzucił piłkę nad Azackim, a potem, mimo że wydawało się, iż tam nie ma miejsca, zmieścił piłkę w tzw. krótkim rogu bramki Chudego
83'
Rodado zaliczył hat-tricka i stał się współliderem klasyfikacji snajperów 1-ligowych wraz z Czubakiem i Fernandezem
85'
bez zagrożenia dla Wisły po rzucie rożnym Arki
87'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
88'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Goku, w jego miejsce wchodzi Olejarka.
89'
w dobrej sytuacji Skóra (ARKA Gdynia) z 17. metra uderzył nad poprzeczką, a podawał do niego Czubak
89'
Żółtą kartką został ukarany Colley (Wisła Kraków) po faulu na Czubaku
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+3
bardzo słaba druga połowa w wykonaniu Arki, nadal gdynianie głównie się bronią
90+4
Stolc (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Jarocha (Wisła Kraków)
90+4
rzut rożny dla Wisły po interwencji Azackiego (ARKA Gdynia)
90+5
[5:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Olejarka. Rezerwy Wisły z półwoleja uderzył sprzed pola karnego i w dolny róg bramki Chudego posłał piłkę, która została wybita na 17. metr po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
90+5
KONIEC MECZU. WISŁA KRAKÓW - ARKA GDYNIA 5:1
Tragiczna druga połowa Arki. Gdynianie nie potrafili przejąć inicjatywy i powalczyć o poprawę niekorzystnego wyniku. Co więcej czym bliżej końca meczu, tym goście wyglądali coraz gorzej. Skończyło się bardzo wysoko porażką i golami traconymi głównie po stałych fragmentach gry. Rodado do tego meczu miał jednego gola. Arce strzelił aż trzy i wraz z Czubakiem oraz Fernandezem z Lechii otwiera klasyfikację najskuteczniejszych I-ligowców.

27 sierpnia 2023, godz. 12:40