Wisła wzięła rewanż za sezon zasadniczy

26 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańscy piłkarze ręczni nie powtórzyli wyników z sezonu zasadniczego, w którym dwukrotnie pokonali Wisłę. Tym razem w Płocku, na inaugurację półfinałów play-off górą byli gospodarze. AZS AWFiS przegrał w sobotę 16:22 (10:13), a w niedzielę uległ rywalom 23:25 (15:15). Trzecie spotkanie w rywalizacji do trzech zwycięstw odbędzie się 2 maja o godzinie 17.00 w Gdańsku.

.

SOBOTA

WISŁA: Wichary, Seier - Paluch 4, Wiśniewski, D.Piórkowski, Nat 2, Kwiatkowski, Jędrzejewski, Wuszter 5, Kuptel 1, Nielsen 1, Zołoteńko 5, Rumniak 1, Pronin 3, A.Piórkowski, Frołow.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 2, Pilch 1, Sulej 1, Kostrzewa 1, Ringwelski 1, Wysokiński, Bednarek, Chrapkowski 4, Fogler 1, Woynowski 1, Olęcki 2, Masiak 2.

Akademicy rozpoczęli z dużym animuszem. Pierwszą bramkę meczu zdobył Piotr Chrapkowski, a w 7. minucie po kolejnym trafieniu tego rozgrywającej i kontrze Jacka Suleja było 3:1. Szkoda, że Damian Kostrzewa nie wykorzystał karnego, bo akademicy mogli mieć jeszcze bardziej okazałe prowadzenie.

Po chwili z karnego w poprzeczkę rzucił Bartosz Wuszter, ale stopniowo Wisła rozkręcała się. W 11. minucie po trafieniu Witalija Nata miejscowi po raz pierwszy osiągnęli bramkową przewagę (4:3). Wyrównał Chrapkowski, ale jak się później okazało był to ostatni stan równowagi tego dnia.

W miarę wyrównana gra była jeszcze do 26. minuty, kiedy Wisła prowadziła tylko 11:10. Żal dwóch bramek do szatni, które zaaplikowali akademikom Sebastian RumniakMichał Zołoteńko.

Po zmianie stron jako pierwszy trafił z karnego Marcin Pilch, ale rywale odpowiedzieli trzema skutecznymi akcjami z rzędu. Ostatecznie mecz został przegrany między 46. a 58. minutą. Wówczas Wisła z wyniku 16:13 uciekła na 22:14. W tym okresie jedyną bramkę dla gdańszczan zdobył Łukasz Masiak, a Kamil Ringwelski zapracował na czerwoną kartkę z gradacji kar.

NIEDZIELA

WISŁA: Wichary, Seier - Paluch 3, Wiśniewski, D.Piórkowski, Nat 1, Kwiatkowski 1, Jędrzejewski, Wuszter 4, Kuptel, Nielsen, Zołoteńko 6, Rumniak 4, Pronin 6, A.Piórkowski, Frołow.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 3, Pilch 6, Sulej 2, Kostrzewa, Ringwelski 1, Wysokiński 1, Bednarek 1, Chrapkowski 2, Fogler 3, Woynowski 1, Olęcki, Masiak 3.

Drugi mecz bramką otworzył Robert Fogler. W 8. minucie akademicy po akcji Marcina Pilcha odskoczyli na 5:3. Dwubramkową przewaga AZS AWFiS utrzymywał do 10:8. Zły dla naszej drużyny był okres między 18. a 24. minutą. Wówczas na pięć trafień rywali skuteczną odpowiedź znalazł tylko Piotr Chrapkowski.

Mimo straty 11:13 o mały włos gdańszczanie nie wygrali... gdańszczanie. Jacek Sulej wespół z Pilchem i Chrapkowskim zmienili wynik na 15:14. Remis do szatni uratował dla "Nafciarzy" Michał Zołoteńko, który grać w piłkę ręczną nauczył się w... Tczewie.

Drugą połowę bramką otworzył Pilch. W 41. minucie po kolejnych trafieniach Foglera, Ringwelskiego i Michała Bednarka było nawet 20:17 dla AZS AWFiS. Niestety, akademikom przydarzył się sześciominutowy przestój, w takcie którego Wisła wynik 18:21 zmieniła na 22:21 na swoją korzyść.

Na osiem minut przed końcem wyrównał Szymon Woynowski. Do 55. minuty żadna ze stron nie była w stanie zmienić remisowego rezultatu. Pierwsi nerwy opanowali gospodarze. Bramki Iwana Pronina oraz Tomasza Palucha rozstrzygnęły ten mecz na korzyść Wisły. Co prawda Pilch zdobył jeszcze kontaktową bramkę, ale na 50 sekund przed końcem gospodarze wzięli czas. Po powrocie na parkiet ostatnią akcję ustawili na Pronina, a rosyjski rozgrywający ustalił końcowy rezultat.

AZS AWFiS Gdańsk 0

W drugim meczu półfinałowym Vive Kielce dwukrotnie rozgromiło MMTS Kwidzyn 30:20 (11:14) i 31:21 (15:12).

Opinie (23) 1 zablokowana

• to nic:)

dzisiaj będzie lepiej!!! trzymam kciuki!!!

• 4 1

• Szkoda ale po pierwszej połowie widać było, ze macie duże szanse.Dziś wykorzystajcie swoje atuty.Chłopaki stać Was na to!!!!!

• 3 0

• gdzie jest relacja na necie koledzy?

• 0 0

• 15-15 po I polowie

• 2 0

• 40 minuta AZS prowadzi 19:17

tak trzymać !

• 0 0

• Wisła 22:21 AZS

gorąco!

• 0 0

• 47 min

20-21 dla gdanszczanjak podaja sportowefakty

• 0 0

• jest szansa 50 minuta jedna bramka w plecy,walczcie Panowie!!!!

• 1 0

• remis

• 0 0

• 59 minuta Wisła prowadzi 1 minutą

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.