stat
Impreza już się odbyła

Wybrzeże Gdańsk - Kolstad Håndball

Nie możecie doczekać się inauguracji ligi? Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia! W środę, 16 sierpnia, o godzinie 18:00 Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z norweskim Kolstad Håndball. Sparing będzie otwarty dla kibiców.

Szczypiorniści czerwono - biało - niebieskich mają za sobą pierwsze gry kontrolne. Na własnym parkiecie podejmowali Spójnię Gdynia i GKS Żukowo, wyjazdowo mierzyli się z Meblami Wójcik Elbląg i wicemistrzem Polski, zajęli też drugie miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa MMTSu Kwidzyn. Najbliższy sparing natomiast rozegrają z występującym na najwyższym szczeblu rozgrywek w rodzimej lidze Kolstad Håndball.

Skandynawski zespół dla odmłodzonego Wybrzeża będzie ciekawym wyzwaniem. Do tej pory szczypiorniści z Gdańska jeszcze nigdy nie grali z drużyną z Norwegii. - Otrzymałem informację od naszego kierownika, że przyjeżdża tu norweski zespół i wyraża chęć rozegrania sparingu z nami. Dla mnie jest to jak zbawienie, bo każde granie z przeciwnikiem, na temat którego nic nie wiemy jest dla nas bardzo dobrym doświadczeniem. Ze swojego zawodniczego doświadczenia wiem, że drużyny skandynawskie są bardzo mocne fizycznie, bardzo dobrze przygotowane technicznie i taktycznie, dlatego będzie to dla nas bardzo dobry sparingpartner. Na tym etapie przygotowań, na którym obecnie się znajdujemy rozgrywanie meczów tego typu jest jak najbardziej wskazane - skomentował Marcin Lijewski.

Gdańszczanie wciąż borykają się z problemami kadrowymi. Do pełnej sprawności po kontuzjach z zeszłego sezonu wciąż nie wróciło kilku graczy. Jest już jednak coraz lepiej. - Mam nadzieję, że w coraz większym wymiarze czasowym dołączy Michał Bednarek. Ostatnio zagrał w sparingu z Żukowem i sam powiedział, że wyglądało to nawet nieźle. Oczywiście, postęp należy robić małymi kroczkami, ale planujemy, żeby Michał grał możliwie jak najwięcej, bo nie ukrywam, potrzebujemy go w meczach ligowych - powiedział Lijewski.

Mecz z Norwegami będzie dla gdańszczan ostatnim sprawdzianem przed kolejną edycją Memoriału im. Leona Walleranda. Postawa zespołu, mimo odczuwalnego trudu okresu przygotowawczego wygląda już coraz lepiej. - Na pewno będzie to bardzo ciekawa konfrontacja na tle fizycznym. Skandynawowie są znani ze swojego przygotowania fizycznego. Jestem bardzo ciekawy jak moi chłopcy po tych 3-4 tygodniach przygotowań będą wyglądali fizycznie. Druga sprawa: zależy mi na tym, żeby nie patrząc na wynik zawodnicy podjęli walkę i o ten aspekt gry mojego zespołu jestem spokojny - zakończył trener Wybrzeża.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021
22.01 g.17.00
mecz odwołany
BC Polkowice
22.01 g.19.30
Beretta Famila Schio
23.01 g.17.30
GTK Gliwice
24.01 g.20.30
Cerrad Enea Czarni Radom
26.01 g.17.00
Fenerbahce Stambuł
20.01 g.17.30
Budnex Stal Gorzów
19.01 g.18.30
Cuprum Lubin
19.01 g.18.00
Basket Landes
16.01 g.17.00
Enea AZS Politechnika Poznań
mecz odwołany
15.01 g.17.30
Śląsk Wrocław