• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się

jag.
8 listopada 2023, godz. 19:55 
Opinie (107)

Energa Wybrzeże - żużel

Mateusz Łopuski nie będzie startować w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Mateusz Łopuski nie będzie startować w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk stracił wychowanka. Mateusz Łopuski oświadczył w mediach społecznościowych, że odchodzi z klubu. To oznacza, że na rok 2024 trzeba zakontraktować nowego młodzieżowca, gdyż obecnie brakuje go zarówno do startów w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak i skład jest w tej kategorii zbyt skromny na rozgrywki I-ligowe.Nowy sponsor i obietnice dla gdańskiego żużla. Najpierw awans, a za trzy lata medal w ekstralidze Nowy sponsor i obietnice dla gdańskiego żużla. Najpierw awans, a za trzy lata medal w ekstralidze

W pierwotnej koncepcji budowy składu ligowego na sezon 2024 Mateusz Łopuski był rozważany jako jeden z czterech młodzieżowców. Tymczasem zawodnik pożegnał się z klubem, jak i z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tak Mateusz Łopuski pożegnał się z Wybrzeżem Gdańsk. Tak Mateusz Łopuski pożegnał się z Wybrzeżem Gdańsk.
"Po wygaśnięciu dotychczasowego kontraktu Mateusza Łopuskiego żadna ze stron nie szukała opcji jego przedłużenia. 16-latek może zostać pozyskany przez dowolny klub pod warunkiem uiszczenia ekwiwalentu szkoleniowego. W innym przypadku na Mateusza będzie oczekiwał w Gdańsku kontrakt amatorski" - poinformowało Wybrzeże już po oświadczeniu żużlowca.
Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej

Łopuski to wicemistrz Polski na mini torze z sezonu 2019, trzeci zawodnik cyklu Pucharu Ekstraligi 250 cc i trzeci zawodnik cyklu Indywidualnego Pucharu Polski 250 cc w sezonie 2021. Egzamin na licencję "Ż" zdał 30 maja 2022 r. W lidze mógł startować od maja tego roku, ale nie doczekał się na debiutu w barwach Zdunek Wybrzeża. W gdańskich barwach startował jedynie w zawodach młodzieżowych, a na rozgrywki Ekstraligi U24 został wypożyczony do klubu z Wrocławia.Przypomnijmy, że podstawowym młodzieżowcem Wybrzeża w 2024 roku ma być Miłosz Wysocki. Ponadto ważne kontrakty mają: Bartosz TyburskiEryk Kamiński. Jednak ten drugi w I lidze będzie mógł zadebiutować po skończeniu 16 lat, czyli po 14 kwietnia przyszłego roku. Nie znamy jeszcze terminarza, ale wówczas sezon może już trwać.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił skład młodzieżowców. Przypomnij sobie jak wówczas wyglądały przymiarki do I-ligowej drużyny żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił skład młodzieżowców. Przypomnij sobie jak wówczas wyglądały przymiarki do I-ligowej drużyny żużlowców

Po decyzji Łopuskiego zarówno do składu ligowego jak i do rozgrywek w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Wybrzeże potrzebuje jeszcze co najmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Gdyby w DMMP nie miał co najmniej 4-osobowego składu, musiałby zapłacić karę finansową. Tak jak w poprzednich sezonach w grę wchodzić będzie wypożyczenie z innego klubu.
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane