Wiadomości klubowe
-
Sukces młodych gdańskich szczypiornistów
10 listopada 2014 (2 opinie) -
Wybrzeże jedzie po naukę do mistrzów
10 listopada 2014 (10 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża na remis ze Śląskiem
8 listopada 2014 (12 opinii) -
Mecz legend krajowej piłki ręcznej w Gdańsku
7 listopada 2014 (5 opinii) -
Zaplanuj weekend z piłką ręczną
6 listopada 2014 (5 opinii) -
Trenerski debiut Lijewskiego na trójkę
3 listopada 2014 (2 opinie) -
Lijewski został drugim trenerem reprezentacji
30 października 2014 (5 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Płocku
22 października 2014 (18 opinii) -
Wybrzeże jedzie do wicemistrza Superligi
21 października 2014 (5 opinii) -
Protest Wybrzeża uznany tylko połowicznie
16 października 2014 (9 opinii) -
Wybrzeże wreszcie wygrało w Superlidze
11 października 2014 (32 opinie) -
Trójmiejscy sportowcy wygrywali z Niemcami
11 października 2014 (9 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża idą na wojnę
10 października 2014 (10 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Zabrzu
4 października 2014 (14 opinii) -
Vistal i Wybrzeże na przeciwnych biegunach
3 października 2014 (5 opinii)
Terminarz
18.05 (sob) godz.18:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 38:30 | Zepter Legionowo | |
04.05 (sob) godz.18:30 | Industria Kielce | 33:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
28.04 (nd) godz.18:00 | Zagłębie Lubin | 36:37 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
19.04 (pt) godz.18:00 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 25:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
13.04 (sob) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 31:29 | Corotop Gwardia Opole | |
06.04 (sob) godz.18:00 | Piotrkowianin | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
30.03 (sob) godz.18:00 | Corotop Gwardia Opole | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
24.03 (nd) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 36:28 | Arged Rebud Ostrovia | |
20.03 (śro) godz.20:00 | Azoty Puławy | 35:32 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
08.03 (pt) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 28:24 | Grupa Azoty Unia Tarnów |
Tabela końcowa
Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Tabela końcowa | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orlen Wisła Płock | ||||||
2 | Industria Kielce | ||||||
3 | Górnik Zabrze | ||||||
4 | KGHM Chrobry Głogów | ||||||
5 | Azoty Puławy | ||||||
6 | Energa Kalisz | ||||||
7 | Arged Rebud Ostrovia | ||||||
8 | MMTS Kwidzyn | ||||||
9 | Gwardia Opole | ||||||
10 | Grupa Azoty Unia Tarnów | ||||||
11 | Energa Wybrzeże Gdańsk | ||||||
12 | Piotrkowianin | ||||||
13 | Zagłębie Lubin | ||||||
14 | Zepter Legionowo |
- Finał (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 0:2
- Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw)
- Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 2:0
- Półfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - KGHM Chrobry Głogów 2:0
- Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 2:0
- Kolejność na miejscach 5-8
- drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach play-off na podstawie miejsc zajętych po sezonie zasadniczym
- Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 37:36
- Energa Kalisz - Arged Rebud Ostrovia 27:22
- Azoty Puławy - Energa Kalisz 30:25
- MMTS Kwidzyn - Arged Rebud Ostrovia 28:33
- Ćwierćfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 2:0
- KGHM Chrobry Głogów - Azoty Puławy 2:1
- Orlen Wisła Płock - Arged Rebud Ostrovia 2:0
- Górnik Zabrze - Energa Kalisz 2:0
- Kolejność na miejsca 11-14
- ustalona na podstawie wyników sezonu zasadniczego oraz pięciu kolejek między tymi drużynami systemem każdy z każdym bez rewanżów
- Spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
- Awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław
- Baraż o prawo gry w Orlen Superlidze w sezonie 2024/25
- (przedostatnia drużyna Orlen Superligi z wicemistrzem Ligi Centralnej)
- Zagłębie Lubin - Padwa Zamość (29:29, 38:28)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Nejc Zmavc
ocena z sezonu
3.80(781 ocen) -
Kornel Poźniak
ocena z sezonu
3.75(741 ocen) -
Mateusz Góralski
ocena z sezonu
3.53(354 oceny)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Patryk Rombel
- ur.
- 1983
Jakub Będzikowski- ur.
- 2003
- wzrost
- 186
- Mikołaj Czapliński
- ur.
- 2000
- wzrost
- 186
Damian Domagała- ur.
- 2002
- wzrost
- 196
- Mateusz Góralski
- ur.
- 1994
- wzrost
- 178
Tomasz Kiejdo- ur.
- 2006
- wzrost
- 188
- Paweł Miklikowski
- ur.
- 2005
- wzrost
- 175
Patryk Niedzielenko- ur.
- 1999
- wzrost
- 193
- Piotr Papaj
- ur.
- 1992
- wzrost
- 178
Maciej Papina- ur.
- 2001
- wzrost
- 176
- Michał Peret
- ur.
- 1987
- wzrost
- 185
Kornel Poźniak- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Patryk Siekierka
- ur.
- 2004
- wzrost
- 181
Ionut Stanescu- ur.
- 1979
- Rafał Stępień
- ur.
- 1999
- wzrost
- 188
Mateusz Syga- ur.
- 2006
- wzrost
- 190
- Wiktor Tomczak
- ur.
- 2002
- wzrost
- 200
Adam Witkowski- ur.
- 2004
- wzrost
- 187
- Adam Zakrzewski
- ur.
- 2006
Mateusz Zembrzycki- ur.
- 1997
- wzrost
- 195
- Jianjie Zhang
- ur.
- 1997
- wzrost
- 197
Nejc Zmavc- ur.
- 1990
- wzrost
- 195