Wiadomości klubowe
-
Wybrzeże chce powtórki meczu z Pogonią
29 września 2014 (20 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża przegrali z Pogonią
27 września 2014 (29 opinii) -
Weekend z Superligą w Trójmieście
26 września 2014 (5 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Mielcu
20 września 2014 (10 opinii) -
Szczypiornista Wybrzeża liczy na 100 bramek
19 września 2014 (7 opinii) -
FOTO: Weekend pod znakiem remisów
15 września 2014 -
Szczypiorniści Wybrzeża na remis
13 września 2014 (23 opinie) -
Wybrzeże podejmie Zagłębie w Ergo Arenie
12 września 2014 (15 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża przegrali inaugurację
6 września 2014 (22 opinie) -
W piłce ręcznej wyjazdowa sobota
5 września 2014 (6 opinii) -
Nie budżet, a ludzie największą siłą Wybrzeża
4 września 2014 (17 opinii) -
Koszykarze Trefla przyjęli wyzwanie siatkarzy
28 sierpnia 2014 (11 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża grali w Mielcu
25 sierpnia 2014 (6 opinii) -
Wybrzeże siódme w memoriale Klempela
18 sierpnia 2014 (4 opinie) -
Szczypiorniści Wybrzeża smakują Superligi
9 sierpnia 2014 (7 opinii)
Terminarz
18.05 (sob) godz.18:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 38:30 | Zepter Legionowo | |
04.05 (sob) godz.18:30 | Industria Kielce | 33:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
28.04 (nd) godz.18:00 | Zagłębie Lubin | 36:37 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
19.04 (pt) godz.18:00 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 25:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
13.04 (sob) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 31:29 | Corotop Gwardia Opole | |
06.04 (sob) godz.18:00 | Piotrkowianin | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
30.03 (sob) godz.18:00 | Corotop Gwardia Opole | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
24.03 (nd) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 36:28 | Arged Rebud Ostrovia | |
20.03 (śro) godz.20:00 | Azoty Puławy | 35:32 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
08.03 (pt) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 28:24 | Grupa Azoty Unia Tarnów |
Tabela końcowa
Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Tabela końcowa | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orlen Wisła Płock | ||||||
2 | Industria Kielce | ||||||
3 | Górnik Zabrze | ||||||
4 | KGHM Chrobry Głogów | ||||||
5 | Azoty Puławy | ||||||
6 | Energa Kalisz | ||||||
7 | Arged Rebud Ostrovia | ||||||
8 | MMTS Kwidzyn | ||||||
9 | Gwardia Opole | ||||||
10 | Grupa Azoty Unia Tarnów | ||||||
11 | Energa Wybrzeże Gdańsk | ||||||
12 | Piotrkowianin | ||||||
13 | Zagłębie Lubin | ||||||
14 | Zepter Legionowo |
- Finał (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 0:2
- Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw)
- Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 2:0
- Półfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - KGHM Chrobry Głogów 2:0
- Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 2:0
- Kolejność na miejscach 5-8
- drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach play-off na podstawie miejsc zajętych po sezonie zasadniczym
- Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 37:36
- Energa Kalisz - Arged Rebud Ostrovia 27:22
- Azoty Puławy - Energa Kalisz 30:25
- MMTS Kwidzyn - Arged Rebud Ostrovia 28:33
- Ćwierćfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
- Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 2:0
- KGHM Chrobry Głogów - Azoty Puławy 2:1
- Orlen Wisła Płock - Arged Rebud Ostrovia 2:0
- Górnik Zabrze - Energa Kalisz 2:0
- Kolejność na miejsca 11-14
- ustalona na podstawie wyników sezonu zasadniczego oraz pięciu kolejek między tymi drużynami systemem każdy z każdym bez rewanżów
- Spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
- Awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław
- Baraż o prawo gry w Orlen Superlidze w sezonie 2024/25
- (przedostatnia drużyna Orlen Superligi z wicemistrzem Ligi Centralnej)
- Zagłębie Lubin - Padwa Zamość (29:29, 38:28)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Nejc Zmavc
ocena z sezonu
3.80(781 ocen) -
Kornel Poźniak
ocena z sezonu
3.75(741 ocen) -
Mateusz Góralski
ocena z sezonu
3.53(354 oceny)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Patryk Rombel
- ur.
- 1983
Jakub Będzikowski- ur.
- 2003
- wzrost
- 186
- Mikołaj Czapliński
- ur.
- 2000
- wzrost
- 186
Damian Domagała- ur.
- 2002
- wzrost
- 196
- Mateusz Góralski
- ur.
- 1994
- wzrost
- 178
Tomasz Kiejdo- ur.
- 2006
- wzrost
- 188
- Paweł Miklikowski
- ur.
- 2005
- wzrost
- 175
Patryk Niedzielenko- ur.
- 1999
- wzrost
- 193
- Piotr Papaj
- ur.
- 1992
- wzrost
- 178
Maciej Papina- ur.
- 2001
- wzrost
- 176
- Michał Peret
- ur.
- 1987
- wzrost
- 185
Kornel Poźniak- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Patryk Siekierka
- ur.
- 2004
- wzrost
- 181
Ionut Stanescu- ur.
- 1979
- Rafał Stępień
- ur.
- 1999
- wzrost
- 188
Mateusz Syga- ur.
- 2006
- wzrost
- 190
- Wiktor Tomczak
- ur.
- 2002
- wzrost
- 200
Adam Witkowski- ur.
- 2004
- wzrost
- 187
- Adam Zakrzewski
- ur.
- 2006
Mateusz Zembrzycki- ur.
- 1997
- wzrost
- 195
- Jianjie Zhang
- ur.
- 1997
- wzrost
- 197
Nejc Zmavc- ur.
- 1990
- wzrost
- 195