Wychowankowie bez sentymentów

2 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec zmarnowali szansę na zrównanie się dorobkiem punktowym z liderem PLH. Gdańszczanie w zaległym meczu przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 1:4 (1:0, 0:3, 0:1). Podopiecznych Henryka Zabrockiego pogrążyła druga tercja i wychowankowie... stoczniowego klubu: Mariusz Justka i Adam Bagiński. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Zdenek Jurasek.

Bramki: Justka 27, 31, Woźnica 35, Bagiński 51 - Jurasek 19.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Smeja, Bigos - Skutchan, Prokop, Jurasek; Skrzypkowski, Rompkowski - Vitek, Łopuski, Furo; Wróbel, Leśniak - Jankowski, Kostecki, Rzeszutko.

Kary: GKS 8, Stoczniowiec 6 minut.

Mecz miał się odbyć w piątej kolejce, ale z uwagi na remont lodowiska w Tychach przeniesiono go po dziesiątej serii gier. W przypadku wygranej gdańszczanie zrównaliby się z Cracovią (21 punktów), a tak pozostali na drugiej pozycji, mając identyczny dorobek jak Wojas Podhale Nowy Targ i KH Sanok. GKS przesunął się z siódmej na piątą pozycję (17) i ma jeden mecz rozegrany mniej.

Stoczniowiec objął prowadzenie dokładnie w 18 minucie i 4 sekundzie po akcji pierwszego ataku. Gola zdobył Jurasek, a asystowali Ondrej Prokop i Roman Skutchan. Wynik odwrócił Justka. Popularny "Juhas" na zdobycie dwóch bramek potrzebował niespełna czterech minut. Wynik zaś ustalił Bagiński. Przy tym golu, jak i drugim Mariusza asystował Robin Bacul, który w poprzednim sezonie także boleśnie dawał się we znaki naszej drużynie.