stat
Impreza już się odbyła

Wycieczka rowerowa szlakiem elektrowni wodnych na rzece Raduni

W sobotę, 3 października br. rusza kolejna edycja Akcji Aktywni Charytatywni. Mimo Covid-19 jedziemy dalej. Naszym celem jest pokonanie 150 tys. kilometrów, w ciągu dwóch miesięcy. Jeśli się nam to uda - Fundacja Energa przekaże domom dziecka i domom opieki dla seniorów 200 tys. zł! A to oznacza, że wartość 1 przejechanego kilometra wzrosła trzykrotnie! W najbliższą sobotę proponujemy dołączenie do wycieczki rowerowej po elektrowniach wodnych na rz. Raduni. Początkujący będą mogli dołączyć na pierwszych 20 km z Gdańska do Straszyna, zaawansowani w boju pojadą dalej i wykręcą w sumie 70 km. Trasę wycieczki prowadzi Grupa Rekreacyjna 3miasto.

lis 7

sobota, godz. 09:00 - 16:00

bilety 99 - 359 zł
przedsprzedaż 79 - 339 zł


Energa z Grupy Orlen niesie pomoc potrzebującym. Rusza 7. edycja akcji Aktywni Charytatywni. Cel? Pokonanie 150 tys. km na rowerze lub na nogach, chodząc lub biegając. W zamian za aktywność fizyczną uczestników Fundacja Energa przekaże na rzecz domów dziecka, a także domów opieki dla seniorów 200 tys. zł.

Uczestnikami Aktywnych Charytatywnych mogą być nie tylko pracownicy Energi, ale członkowie ich rodzin lub przyjaciele czy znajomi. Ważne, aby zarejestrowali się w aplikacji Endomondo i zaangażowali w pokonywanie kolejnych kilometrów w szczytnym celu. 

Akcja rozpoczyna się już w sobotę 3 października i potrwa do 30 listopada. Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnicy Aktywnych będą rywalizować między sobą, w podziale na regiony i na grupy utworzone ze względu na formę aktywności: jazdę na rowerze, chodzenie i spacerowanie oraz bieganie. Przystąpienie do zdefiniowanych grup jest nieobowiązkowe.
Aby wziąć udział w akcji konieczne jest nie tylko zainstalowanie aplikacji w telefonie, ale także wypełnienie formularza zgłoszeniowego uczestnika i przesłanie go na adres mailowy organizatora akcji: rowery@energa.pl

>>> Zapoznaj się z instrukcją jak dołączyć do rywalizacji

>>> Pobierz formularz zgłoszeniowy Akcji Aktywni Charytatywni

Dołącz na 70 km lub 20 km

W sobotę, 3 października wyruszamy na rowerową trasę Szlakiem Elektrowni Wodnych na rzece Raduni". Na pierwszych 20 km, z Gdańska do Straszyna pojedziemy spokojnym tempem, dlatego też na odcinku tym dołączyć do nas mogą osoby początkujące. Dalej pokręcimy już nieco szybciej, jednak nie będzie to tempo sportowe. Cała wycieczka będzie miała charakter turystyczny!

Jeśli masz ochotę dołączyć do naszej wycieczki wyślij maila na adres: gr3miasto@gmail.com

Radunia, to jedna z polskich rzek, która w tak dużym stopniu została zagospodarowana do wytwarzania energii elektrycznej. Elektrownie wodne tworzą unikatowy kompleks zwany Kaskadą Raduni, bardzo ciekawy ze względu na malownicze położenie wśród wzgórz morenowych oraz oryginalną architekturę elektrowni - najstarszych tego typu obiektów przemysłowych na Pomorzu. Urządzenia te wciąż są używane do wytwarzania energii elektrycznej, która zasila okoliczne tereny. Dzieje wykorzystania energii wodnej na Raduni sięgają XIV wieku, kiedy to krzyżaccy inżynierowie zbudowali rozpoczynający się w Pruszczu Gdańskim kanał o długości 13 km, który wodami rzeki Raduni napędzał koła gdańskich młynów. Następnie na wszystkich pomorskich rzekach powstawało wiele siłowni napędzających tartaki, wytwórnie papieru i młyny.

Na naszej trasie rowerowej zapoznamy się z różnorodnymi obiektami hydrotechnicznymi, w tym elektrowniami wodnymi, zamkami wodnymi spiętrzającymi wodę, zaporami, jazami a także zbiornikami retencyjnymi. Koryto Raduni zobaczymy w wielu miejscach, zarówno płynącą w swym naturalnym korycie jak i w licznych kanałach. Wycieczkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu, czyli Parku Oruńskim.

>>> Zobacz trasę naszej  wycieczki rowerowej

>>> Zobacz naszą relację z podobnej trasy

Dołącz na pierwsze 20 km lub na całe 70 km
Dołącz na pierwsze 20 km lub na całe 70 km mat. traseo.pl


Należy pamiętać o:

- Sprawnym rowerze,
- Odpowiednich narzędziach do naprawy roweru w razie awarii,
- Przynajmniej jednej zapasowej dętce (o właściwym rozmiarze),
- Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, także na zmianę,
- Prowiancie na drogę i napojach (sporadycznie zatrzymamy się w sklepach)
-A przede wszystkim dobrym humorze.

Ps. Kręcimy niezależnie od pogody
     Jeśli boisz się że zmokniesz, weź ze sobą odpowiednią odzież

Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający)
- Pomoc w naprawie roweru,  w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdańsk Orunia, Park Oruński, plac przed pałacem
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki

- Zbiórka o godz. 9:00 / sprawdzenie obecności i wyjazd w trasę
- Czas trwania wycieczki: max. 9 godzin / powrót przed zmrokiem.

Rodzaj nawierzchni, jaki rower ?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą jednak drogi asfaltowe i ubite gruntowe, sporadycznie przemierzymy leśne dukty.  Dla komfortowej jazdy rekomendujemy rower crossowy lub gravel z przerzutkami. Osoby o słabszej kondycji mogą wybrać się na rowerze elektrycznym.

>>> REGULAMIN UCZESTNICTWA

Dołącz do naszego grona, spędzaj aktywnie czas po pracy w środku tygodnia, bądź w weekendy. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach.
Dołącz do naszego grona, spędzaj aktywnie czas po pracy w środku tygodnia, bądź w weekendy. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


Wycieczkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski / Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

27.10 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
28.10 g.18.00
Wisła Kraków
29.10 g.17.00
Piotrkowianin
29.10 g.17.35
King Szczecin
26.10 g.19.00
Polski Cukier Toruń
25.10 g.19.30
Unia Swarzędz
25.10 g.18.00
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
25.10 g.17.30
0:0 mecz odwołany
Stal Nysa