Arka wyszarpała pozycję lidera I ligi

6 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Rafał Siemaszko i Marcus po golu, który dał Arce zwycięstwo 3:2 (1:2). Rafał Siemaszko i Marcus po golu, który dał Arce zwycięstwo 3:2 (1:2).

Piłkarze Arki pokonali u siebie Dolcan Ząbki 3:2, choć po 24 minutach przegrywali 0:2, a w 41. minucie Marcin Krzywicki powinien ustrzelić klasycznego hat-tricka. W pojedynku prowadzącym w deszczu gdynianie wstali jednak z kolan. Jeszcze przed przerwą Michał Nalepa strzelił kontaktowego gola, a po zmianie stron żółto-niebiescy wyszarpali zwycięstwo, które jest na wagę pozycji lidera I ligi. Kolejne bramki zdobyli: Antoni ŁukasiewiczRafał Siemaszko. O tym jak długo podopieczni Grzegorza Nicińskiego będą na szczycie tabeli, zdecyduje Wisła Płock, która w sobotę zagra w Suwałkach.

13 Jałocha - 2 Socha, 33 Fialho, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 7 Renusz, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 19 Bożok - 8 Marcus - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Wajda (Żywiec) oraz Kowalewski, Szczurek
Widzów: 3173
12 Kryczka - 14 Jakubik, 6 Klepczarek, 27 Sawala, 21 Petasz - 8 Sapała, 23 Matuszek - 7 Bajdur, 3 Feruga, 9 Tarnowski - 19 Krzywicki
  • 46' 7 Renusz Zmiany 11 Siemaszko
  • 61' 19 Bożok Zmiany 18 Yussuff
  • 90+1 9 Abbott Zmiany 15 Mosiejko
  • 55' 7 Bajdur Zmiany 24 Świerblewski
  • 61' 3 Feruga Zmiany 11 Kądzior
  • 82' 19 Krzywicki Zmiany 15 Calderon
  • 43' Nalepa
  • 59' Łukasiewicz
  • 80' Siemaszko
  • 13' Krzywicki
  • 24' Krzywicki
  • 29' Abbott
  • 55' Socha
  • 29' Klepczarek
  • 65' Jakubik
  • 90' Sawala

DOLCAN PODAŁ TLEN, ARKA ZAGRAŁA KONCERT. SPRAWDŹ, CO JESZCZE MÓWILI TRENERZY I PIŁKARZE PO MECZU

Michał Nalepa (ARKA) w dniu spotkania doczekał się kolejnego wyróżnienia. Kapitan reprezentacji Polski U-20 został dodatkowo powołany do młodzieżowej kadry. Tym samym może zagrać 12 listopada w Gdyni przeciwko Norwegii

POLSKA - NORWEGIA DRUŻYN DO LAT 21 W GDYNI 12 LISTOPADA. MOŻESZ NA STADION WEJŚĆ ZA DARMO, ALE WCZEŚNIEJ POBIERZ BEZPŁATNY BILET
Naprzeciw siebie stają drużyny trenerów, którzy poprzedni sezon rozpoczynali na ławce Arki. Dla trenera Nicińskiego, który był wówczas asystentem trenera Dźwigały to żaden problem

GRZEGORZ NICIŃSKI: DARIUSZ DŹWIGAŁA TO MÓJ KOLEGA
Trener Niciński dokonał dwóch zmian w "11" w porównaniu z ostatnim meczem. Na środku obrony Marcjanik (ARKA) zmienił Sobieraja, a w ataki Abbott (ARKA) zagra za Siemaszko.

TRAFIONE ZMIANY. ARKA WYGRAŁA W CHOJNICACH 3:2
Dolcan rozpocznie w identycznym składzie jak w ostatniej kolejce, w której rozbił u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:1. Wówczas zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie podopieczni Dźwigały strzelali po 2 gole w 3 minuty. Najpierw uczynili to między 20. a 22., a potem 55. a 57. minutą.

ciekawostka w obsadzie sędziowskiej, na linii z chorągiewką biegać będzie... Wojciech Szczurek z Bielska-Białej, zbieżność imienia i nazwiska z prezydentem Gdyni przypadkowa
trener Dolcan jako szkoleniowiec Arki nie wygrał w Gdyni żadnego oficjalnego meczu. Jego bilans przy ul. Olimpijskiej: 2 remisy i 2 porażki, bramki 5:8

TUTAJ ZNAJDZIESZ RELACJE ZE WSZYSTKICH MECZÓW ARKI Z POPRZEDNIEGO SEZONU
Ławki rezerwowych Arki:
1 Miszczuk, 32 Stolc, 15 Mosiejko, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz, 11 Siemaszko, 18 Yussuff
w rezerwie Dolcanu dwóch byłych piłkarzy Arki: 4 Jagiełło, 15 Calderon. Ponadto w odwodzie pozostają: 85 Humerski, 18 Wiktorski, 24 Świerblewski, 11 Kądzior, 10 Gołębiewski
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Dolcan na czerwono z białymi wypustkami na koszulkach
kapitanem Arki jest dziś Łukasiewicz (ARKA), Sobieraj nie może grać, gdyż się rozchorował, nie ma go nawet na ławce rezerwowych
trudne warunki gry, przez większą część dnia w Gdyni pada
przywitanie trenerów, Niciński i Dźwigała zrobili popularnego "niedźwiedzia"
prezes Pertkiewicz wręczył koszulkę z numerem 100 Marcusowi (ARKA), tyle oficjalnych meczów Brazylijczyk rozegrał w żółto-niebieskich barwach w pierwszej drużynie
1'
od środka rozpoczął Dolcan
1'
od początku doping dla Arki, o frekwencji poinformujemy, gdy otrzymamy oficjalne dane w tym względzie, w Gdyni zazwyczaj ma to miejsce w drugiej połowie
2'
Krzywicki (DOLCAN) nie opanował piłki w "16" Arki
3'
"Zwycięstwo czeka nas" - śpiewają kibice
3'
przypomnijmy, że jeśli Arka wygra, to obejmie prowadzenie w tabeli
4'
rykoszet po strzale Warcholaka (ARKA), będzie róg dla Arki
4'
krótko rozegrany korner przez Arkę, ale bez zagrożenia dla bramki przeciwnika
6'
próba kontry gości, Krzywicki (DOLCAN) do Ferugi (DOLCAN), ten drugi na spalonym
6'
"Arka gol" - z trybun
7'
mocno pada deszcz, na razie jednak na stan murawy piłkarze nie mają co narzekać
8'
sporo fauli z obu strony, po stracie piłki, które grozi kontrą, praktycznie od razu jest przerwanie akcji przewinieniem
9'
pierwszy celny strzał, Kryczka (DOLCAN) obronił uderzenie Nalepy (ARKA). Pomocnik wyszedł na dobrą pozycję po przerzucie Warcholaka i zgraniu piłki przez Renusza
10'
po akcji Renusza (ARKA) na spalonym Abbott (ARKA)
12'
nieźle zapowiadająca się kontra Arki, zakończona niecelnym podaniem Abbotta (ARKA)
13'
[0:1] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krzywicki. Defensorzy Arki nie potrafili odebrać piłki w polu karnym Ferudze. Pomocnik gości wycofał futbolówkę na 18. metr. Stamtąd Krzywicki uderzył mocno po ziemi tuż obok słupka
15'
mogło być wyrównanie, Abbott (ARKA) wyprowadził podaniem Nalepę (ARKA) do sytuacji sam na sam z bramkarzem, Michał minął Kryczkę (DOLCAN), ale nie zdecydował się na strzał, gdyż miał ostry kąt do uderzenia, zagrał piłkę przed bramkę, ale tam nie było nikogo z Arki
17'
niepewne piąstkowanie Kryczki (DOLCAN) po dośrodkowaniu z wolnego Bożoka (ARKA). Dolcan jednak oddalił grę od własnego pola karnego
18'
gol nie zmienia obrazu tego meczu, obie drużyny nastawione na otwartą grę, nikt tutaj nie zamierza się bronić
21'
Tarnowski (DOLCAN) wywalczył róg
21'
Jałocha (ARKA) z kłopotami piąstkował po dośrodkowaniu z rogu Ferugi (DOLCAN)
22'
akcję gości kończy niecelny strzał Bajdura (DOLCAN)
23'
rajd Nalepy (ARKA), skończyło się rogiem, piłkę poza boisko wybił Klepczarek (DOLCAN)
23'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
24'
[0:2] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krzywicki. Obrońcy Arki czekali aż sędzia zagwiżdże po podaniu Ferugi do Bajdura. Arbiter puścił grę. Ten drugi dograł piłkę z prawego skrzydła do Krzywickiego, który strzelał na pustą bramkę!
26'
zablokowane dośrodkowanie Bożoka (ARKA), będzie róg
26'
pomocy medycznej potrzebuje Bajdur (DOLCAN), ucierpiał w wyniku zderzenia z własnym kolegą z drużyny
27'
drugi róg z rzędu Arki
27'
tym razem dośrodkowanie z narożnika boiska Bożoka (ARKA) prosto w ręce Kryczki (DOLCAN)
28'
dośrodkowanie Renusza (ARKA) prosto w ręce bramkarza
28'
przepychają się Abbott (ARKA) i Klepczarek (DOLCAN), wkracza w tę sytuację sędzia i rozdziela piłkarzy
29'
Żółtą kartką został ukarany Abbott (ARKA) za niesportowe zachowanie
29'
Żółtą kartką został ukarany Klepczarek (DOLCAN) za niesportowe zachowanie
31'
deszcz coraz mocniejszy
33'
Arka nie potrafi podyktować swoich warunków gry Dolcanowi
33'
nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego Tarnowskiego (DOLCAN)
35'
niecelny strzał z dystansu Renusza (ARKA)
35'
"Hej Arka gol" - nadal śpiewają najwierniejsi kibice gospodarzy
36'
Arka niewiele może na razie zrobić, bo przeciwnicy są wyraźnie szybsi od gospodarzy
37'
Jałocha (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Klepczarka niemal z połowy boiska
38'
Bajdur (DOLCAN) na spalonym
38'
Łukasiewicz (ARKA) próbował rozciągnąć grę, ale i to się nie udało, zorientował się w tym planie Petasz (DOLCAN)
39'
Renusz (ARKA) zbyt długo prowadził piłkę, a na koniec się poślizgnął, choć starał się mu wychodzić do podania Nalepa (ARKA)
39'
są pierwsze gwizdy zniecierpliwienia na trybunach
41'
Jałocha (ARKA) nie pozwolił Krzywickiemu (DOLCAN) na hat-tricka. Fialho tak niefortunnie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Petasza, że ta spadła w polu bramkowym przed Krzywickim, napastnik gości przełożył sobie piłkę z nogi na nogę i strzelił w środek bramki. Jałocha nie dał się pokonać
42'
w polu karnym gości zablokowany Abbott (ARKA)
43'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa . Michał uderzył z około 25 metrów. Piłka skierowana w środek bramki, skozłowała przed bramkarzem, a ten wpuścił futbolówkę między nogami do siatki
44'
Arka nadal atakuje
45'
Abbott (ARKA) główkuje w poprzeczkę po dośrodkowaniu Renusza (ARKA)
45'
minuta doliczona
45+1
co za zamieszanie, seria kiksów z obu stron, Jałocha też wypuścił piłkę z rąk, Feruga (DOLCAN) umieścił wreszcie futbolówkę w siatce, ale wcześniej był odgwizdany faul na Marcusie
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 1:2
Po względem piłkarskim do przerwy lepiej prezentował się Dolcan. Goście przede wszystkim składniej radzili sobie w ofensywie. Po przejęciu piłki wiedzieli, co chcą z nią zrobić. Bardzo dobrze rozdzielał piłki Feruga (DOLCAN), a 2 z 3 okazji bramkowych dla gości na gole zamienił Krzywicki (DOLCAN).
Ostatnie minuty pierwszej połowy przywróciły nadzieje, że Arka nie musi przegrać. Przy pomocy bramkarza Dolcanu, który puścił do siatki z pozoru niezbyt trudną do obrony piłkę, Nalepa (ARKA) zdobył kontaktową bramkę. Natomiast tego szczęścia zabrakło Abbottowi (ARKA). Dlatego zamiast remisu był tylko strzał w poprzeczkę.
Wydaje się, że ten mecz jest jeszcze daleki od rozstrzygnięcia. Po przerwie powinny być kolejne gole.
46'
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Siemaszko. Dolcan bez roszad w składzie
46'
zmiana także w ustawieniu, Marcus (ARKA) przejdzie na prawe skrzydło, a Siemaszko (ARKA) będzie ustawiony za plecami Abbotta (ARKA) w ataku
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
od razu atak Siemaszko (ARKA), po jego strzale Kryczka (DOLCAN) złapał piłkę na raty
47'
Arka zamyka Dolcan na jego przedpolu
48'
Kryczka (DOLCAN) złapał piłkę po strzale Marcusa (ARKA)
50'
bardzo agresywna gra Arki po przerwie, Dolcan ma kłopoty z wyjściem z piłką z własnej połowy
50'
próba kontry gości, Marcjanik (ARKA) dobrze zablokował Krzywickiego (DOLCAN)
50'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
51'
piłkarze Arki sygnalizowali, że było zagranie ręką w "16" gości, ale sędzia nakazał grać dalej
52'
zablokowany strzał Ferugi (DOLCAN), róg dla gości
53'
po dośrodkowaniu z rogu Tarnowskiego (DOLCAN) faulowany Łukasiewicz (ARKA)
55'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA), który faulował Sawalę
56'
dla Sochy (ARKA) to czwarta kartka w tej rundzie, oznacza to, że w następnej kolejce musi pauzować
55'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajdur, w jego miejsce wchodzi Świerblewski.
56'
niecelny strzał z wolnego Ferugi (DOLCAN)
56'
zablokowany Krzywicki (DOLCAN), kolejny róg dla Dolcanu
57'
goście otrząsają się z przewagi Arki po przerwie
57'
zamieszanie w "16" Arki po rogu rywali, wreszcie piłkę złapał Jałocha (ARKA)
58'
uderzenie Sochy (ARKA) z dystansu, piłka po głowie Sawali (DOLCAN) wyszła na róg
59'
[2:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukasiewicz. Po dośrodkowaniu z rogu Marcusa kapitan Arki z 6 metra strzelił głową tuż przy słupku. Bramkarz złapał piłkę, ale już za linią bramkową
60'
"Jeszcze jeden" - z trybun
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
61'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Feruga , w jego miejsce wchodzi Kądzior.
64'
"Arka Gdynia" - śpiewy z trybun
64'
Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Matuszka
65'
Żółtą kartką został ukarany Jakubik (DOLCAN), który faulował Abbotta
66'
wysoko nad poprzeczka przeleciała piłka po strzale z wolnego Warcholaka (ARKA)
67'
dośrodkowanie Abbotta (ARKA), ale nikt nie sięgnął piłkę w "16"
67'
coraz mocniej pada deszcz i ponownie rośnie przewaga po przerwie Arki
68'
róg dla Arki
68'
i jeszcze jeden korner
68'
w obu przypadkach dośrodkowywał Marcus (ARKA)
68'
zablokowany strzał Siemaszki (ARKA)
69'
Dolcan gubi się, znów ma problemy z wyjściem z własnej połowy
71'
Abbott (ARKA) wrzucił piłkę do Marcusa (ARKA), Brazylijczyk głową podał do Siemaszki (ARKA), a Rafał strzelił również głową, kapitalnie sparował na róg piłkę Kryczka (DOLCAN)
72'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
72'
"Arka gol" - znów z trybun
73'
znów kapitalnie Abbott (ARKA), tym razem piętą zagrał w pole karne, Yussuff (ARKA) zbyt długo składał się do strzału, a gdy uderzył zdążył piłkę zablokować Sawala (DOLCAN)
74'
groźna kontra Dolcanu, rozpoczeta długi przerzutem Tarnowskiego (DOLCAN), Fialho (ARKA) doskonałym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Świerblewskiego (DOLCAN), który wbiegał w pole karne
78'
Arka cały czas atakuje, ale w ostatnich minutach akcje załamują się na linii "16"
80'
[3:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Kapitalna asysta Sochy. Zagrał doskonałą prostopadłą piłkę między obrońców. Rafał wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił gola
Oficjalna frekwencja 3173 kibiców
82'
róg dla Dolcanu
82'
niecelny strzał Sawali (DOLCAN) po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (DOLCAN)
82'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krzywicki, w jego miejsce wchodzi Calderon, który przed rokiem grał w Arce
84'
Arka nadal częściej przy piłce
84'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA)
85'
róg dla gości
86'
po rogu gości niecelny strzał Petasza (DOLCAN)
87'
"O Areczko, ty najlepszych kibiców masz..." - z trybun
88'
Kryczka (DOLCAN) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Sochy (ARKA)
90'
Atak gości, Kądzior (DOLCAN) zagrał przed bramkę, ale tam byli tylko gdyńscy obrońcy
90'
Żółtą kartką został ukarany Sawala (DOLCAN) po faulu na Abbotcie
90'
2 minuty doliczone
90+1
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Mosiejko.
90+3
minął doliczony czas, ale gramy dalej
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁ 3:2 I AWANSOWAŁA NA POZYCJĘ LIDERA I LIGI
kibice świętują wygraną razem z piłkarzami Arki
To był niesamowity mecz. Nie po raz pierwszy w tym sezonie Arka po słabszej pierwszej połowie po zmianie stron zagrała zdecydowanie bardziej agresywniej i zupełnie zdominowała to co działo się na boisku. Dolcan został zepchnięty do głębokiej defensywy i tylko kwestią czasu było, kiedy gospodarze zaczną strzelać gole na wagę zwycięstwa. Wygrali drugi mecz z rzędu 3:2, a były jeszcze sytuacje, aby zwyciężyć jeszcze wyżej.

• ARKA GDYNIA - Dolcan Ząbki 3:2 (1:2)
  • MKS Kluczbork - Chojniczanka 1:3 (0:0)
  • Wigry Suwałki - Wisła Płock 1:2 (1:2)
  • Miedź Legnica - Bytovia 2:0 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 0:0
  • GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 0:2 (0:2)
  • GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Opinie (87) 10 zablokowanych

• (5)

Aż się boję włączać jutro tv na mecz Ruch - Lechia i znowu padlina :(
    Dobrze, że chociaż Arka gra w piłkę, ale tak słaba frekwencja może dziwić, nie chce mi się wierzyć w 3173.
    Pozdrawiam kibiców z 3miasta!

• 136 35

• (1)

stary a głupi. tam było nas spokojnie z 6-7 tysięcy!!

• 13 23

• nie prawda 3174 liczylem

• 20 8

• pozdrawiamy i my (1)

mam nadzieje ze kiedys znajdziemy sie i wypijemy razem piwko jak prawdziwi kibice

• 28 3

• jak jest takie pozytywne nastawienie kibiców to na piwku może się nie skończyć... raczej jakieś destylaty;)

• 11 2

• Lało prawie cały dzień, zimno, mecz w tv - więc frekwencja nie dziwi (sam mialem isc z synem ale odpusciłem). Szkoda że runda się konczy, bo spokojnie mogłoby być te 5-6 tys.

• 4 0

• jadziem (2)

Arka Gdynia. Zulto-niebieski Inowrocław.

• 45 22

• inowrocław hahahaha (1)

podać ci link śledziku do listy wszystkich miast w Polsce?

• 11 9

• Śledź wiedziałby jak się pisze "żółto-niebieski"

• 15 3

• GRATKI Arucha z Gdanska :)
    Może jednak bedziemy mieli derby, Przyjaciele :)

• 95 27

• ooooo Krzywicki w Arce ? !

• 2 19

• My Arkowcy dziękujemy za trud ... i wynik :) (1)

• 49 20

• Awans jest wasz ! Musicie w to wierzyć !

Awans jest Wasz ! Znowu macie szanse gry w Ekstrakasie na wyciagniecie reki.
      Zycze aby e tym sezonie Wam sie to udalo, Lechia raczej nie spadnie chociaz ich gra pozostawia ostatnio wiele do zyczenia. Predzej spotkamy sie w Ekstraklasie niz w 1 lidze.
      Czego sobie jako Lechiasta i Arkowcom zza miedzy szczerze zycze.
      Trojmiasto zasluguje na Ekstaklasowe DERBY ! :)