Wygrali mimo osłabień

2 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku zdali kolejny egzamin w III lidze. Tym trudniejszy, gdyż gdynianie w dzisiejszym spotkaniu musieli sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana oraz pomocnika pauzującego za kartki. Mimo to biało-niebiescy pokonali u siebie Orkana Rumia 2:1. Wynik został ustalony do przerwy

.

Bramki: Adamus 6, Pięta 42- Kłos 14.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski, Wróbel, Kubsik, Zybert - Pięta, Litwinko (70 Prinz), Przybyszewski, Adamus (84 Styn) - Kudyba, Nadolny (80 Szudrowicz).

Jerzy Jastrzębowski musiał zestawić skład bez Marcina Martyniuka i Michała Pietrzyka. Stoper i kapitan ma uraz łydki, a pomocnik opuścił pierwsze spotkanie, odkąd przed niespełna rokiem przeniósł się z Bytowa do Gdyni.

W inauguracyjnym kwadransie padły już dwa gole, oba z wolnego. Błażer Adamus wykorzystał błąd bramkarza rywali, a Michała Chamerę zaskoczył rykoszet. To dopiero trzecia stracona bramka biało-niebieskich w tym sezonie.

Trzy punkty gospodarzom zapewnił jeszcze przed przerwą Wojciech Pięta po strzale z linii pola karnego. Tym samym trzynasta seria gier nie była feralna dla gospodarzy, choć przyjezdni przed grą odgrażali się, że będzie ich stać na sprawienie niespodzianki.

Po przerwie gra była słabsza, brakowało przede wszystkim sytuacji podbramkowych. Orkan praktycznie nie miał szans na wyrównanie. Bliżej poprawienia rezultatu był Bałtyk. Najlepszej okazji na trzeciego gola nie wykorzystał Łukasz Nadolny.

Tabela wprowadzona: 2008-11-03

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Olimpia - Kaszubia 0:3, Rodło - Bytovia 0:2, Sława - Gryf 95 1:5, Cartusia - Zatoka 2:2, Rega - Orlęta 3:0, Darzbór - Astra 2:1, Dąb - Błękitni 1:3.

• Niech Bałtyk awansuje do extraklasy...

...może wkońcu będzie rywal dla Lechii w Trójmieście.

• 0 0

• BAŁTYK-piekne dwie bramki, zwyciestwo....

wielkie podziekowania dla WSZYSTKICH pilkarzy naszego Bałtyku za dzisiejsze zwyciestwo, walke i determinacje na boisku, kolejne trzy punkty i kolejny ważny krok do awansu do II ligi.
    Osobiste pozdrowienia dla dzisiejszych strzelców bramek-Błażeja i Wojtka .

• 0 0

• Nie było wątpliwości

szkoda że piłkarze orkana skupili się tylko na nogach przeciwnika

• 0 0

• Bravo Bałtyk Bravo Gdynia - jedyna uczciwa i honorowa druzyna :)

oby tak dalej :) za rok 2 liga :)

• 0 0

• Tragedia, zwolnić trenera tak dalej być nie może ... (1)