Wzięły wszystko

1 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Gdańskie florecistki zdominowały ostatnie zawody sezonu 2006/07 w Pucharze Polski Sietom Tour, biorąc wszystkie główne nagrody. W decydującej fazie turnieju o "Bursztynowy Floret", z udziałem czterech najlepszych zawodniczek, która odbyła się wyjątkowo na... Długim Targu, biły się już tylko miejscowe. Zwyciężyła Sylwia Gruchała, a w klasyfikacji generalnej triumfowała Katarzyna Kryczało.

Do rywalizacji przystąpiły 54 zawodniczki. Ubiegłorocznego triumfu nie broniła Anna Rybicka, która przechodzi rehabilitację po operacji kolana. Do piątku to właśnie popularna "Rybka" miała na koncie najwięcej zwycięstw w pucharowych zawodach. Od teraz na historycznej liście są dwie liderki, gdyż 15 turniej wygrała również Gruchała. Sylwia w "Bursztynowym Florecie" powtórzyła osiągnięcie sprzed dwóch lat, gdy była również najlepsza w Gdańsku. W decydujących walkach wychowanka Anny Sobczak i Longina Szmita eliminowała koleżanki klubowe. Największy opór stawiła jej w półfinale Karolina Chlewińska, która przegrała po dogrywce 13:14.

Sylwia, która za zwycięstwo otrzymała statuetkę autorstwa artysty-rzeźbiarza gdańskiej ASP, Wojciecha Sęczawy nie miała szans na włączenie się do rywalizacji o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyż wzięła udział zaledwie w dwóch z czterech punktowanych turniejów. Na szczycie klasyfikacji utrzymała się ostatecznie Kryczało, mimo że w piątek zajęła ósme miejsce. Wygrana w cyklu PPST została wyceniona na cztery tysiące złotych.

Wyniki Bursztynowego Floretu:

Ćwierćfinały: Sylwia Gruchała - Aurelia Has 15:7, Magdalena Knop - Katarzyna Kryczało 15:9, Magdalena Mroczkiewicz (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 14:11, Karolina Chlewińska (Sietom) - Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) 15:6

Półfinały: Gruchała -Chlewińska 15:14, Mroczkiewicz - Knop 15:7

Finał: Gruchała - Mroczkiewicz 14:9

Kolejność: 1. Gruchała, 2. Mroczkiewicz, 3. Knop i Chlewińska, 5. Has, 6. Łyczbińska, 7. Synoradzka, 8. Kryczało.