Wiadomości

XI Grand Prix na plaży

Grzegorz Kłosowski i Piotr Wrzosek triumfowali w klasyfikacji generalnej XI Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej. Natomiast czwarty i ostatni turniej z tego cyklu, rozegrany w Brzeźnie, przyniósł sukces Michałowi Pałubickiemu i Mateuszowi Sypniewskiemu. Najlepsi w rywalizacji miejscowego MOSiR podzielili 5 tysięcy złotych.

- Był to niezwykle udany cykl siatkarskich zawodów. Uczestnicy turniejów niejednokrotnie musieli mierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z porywistym wiatrem lub ulewnym deszczem. Żadne warunki nie przeszkodziły w rozgrywaniu emocjonujących, stojących na wysokim poziomie spotkań, które bacznie obserwowali zawsze licznie zgromadzeni plażowicze.
Na plaży w Gdańsku-Brzeźnie grała czołówka trójmiejskich siatkarzy. Mieliśmy również zaszczyt gościć przyjezdnych zarówno z wielu polskich miast jak i z zagranicy. Turniej prowadzony był w kategorii open, co przyciągnęło na gdańską plażę wiele zespołów żeńskich oraz mikstów. Należy pamiętać, że Grand Prix Gdańska to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również wspaniała zabawa i sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu
- podkreśla Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

W finale ostatnich zawodów Pałubicki i Sypniewski pokonali 2:0 parę Paweł Nowotczyński/Karol Strzałkowski. Trzecie miejsce zajęli Robert Michniewski i Andrzej Skórski. Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pamiątkowymi koszulkami.

Klasyfikacja generalna XI Grand Prix Gdańska:
1. Grzegorz Kłosowski i Piotr Wrzosek po 22 punkty
2. Mateusz Sypniewski 17
3. Paweł Nowotczyński 14
4. Piotr Ilewicz 12
5. Andrzej Skórski i Michał Pałubicki po 10
6. Mariusz Seroka 8
7. Robert Dikti, Marcin Konkel, Karol Strzałkowski i Robert Michniewski po 7.

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane