Arka coraz bardziej bezradna

30 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Chłodne pożegnanie piłkarzy z kibicami po ostatnim meczu sezonu w Gdyni.

Piłkarze Arki nie przełamali się nawet w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie. Już wiadomo, że podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie zrealizują celu na wiosnę, który zakładał co najmniej 8. miejsce. Gdynianie do ośmiu kolejek przedłużyli serię bez wygranej w I lidze, a w sobotę z boiska zeszli pokonali przez Olimpię Grudziądz 0:2 (0:0). Kibice byli wyrozumiali jedynie dla Łukasza Kowalskiego, który nie dostał szansy gry, mimo że był przez trybuny wywoływany na boisko. Prawy obrońca już przed spotkaniem został uroczyście pożegnany. Jego licznik w żółto-niebieskich barwach zatrzymał się na 272 spotkaniach, co jest piątym wynikiem pod tym względem w historii klubu.

Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Ława - Marcus, Nalepa, Renusz - Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Bukowczan (Cięcina) oraz Winkler, Heller
Widzów: 3043
Fabiniak - Jaroch, Łabędzki, Piter-Bućko, Banasiak - Kłus, Smoliński - Kaczmarek, Popović, Skórecki - Cieśliński
  • 62' Renusz Zmiany Wojowski
  • 68' Nalepa Zmiany Lomski
  • 77' Ława Zmiany Tomasiewicz
  • 45' Cieśliński Zmiany Szczot
  • 46' Szczot Zmiany Rogalski
  • 76' Skórecki Zmiany Elsner
  • 57' Popović
  • 88' Elsner
  • 48' Piter-Bućko
  • 54' Banasiak
  • 81' Kaczmarek

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Zagraliśmy poniżej oczekiwań. To boli. Mieliśmy swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Pierwsza stracona bramka powaliła nas i od tego momentu nie mogliśmy nic zrobić, zabrakło nam koncepcji. Tak to wyglądało, że Kuba Miszczuk odpuścił piłkę przy strzale Popovicia. Muszę to przeanalizować. Nie chcę rugać zawodników w szatni, oni też to wszystko przeżywają. Na pewno ten strzał był do obrony.

Łukasza Kowalskiego bardzo szanuję, grałem z nim parę lat na boisku. Wiedziałem, że będzie w kadrze na ten mecz. Moją decyzją usiadł na ławce, został uhonorowany i liczyłem, że przy korzystnym wyniku wejdzie na boisko. Goniliśmy jednak wynik i zdecydowałem się na zmiany ofensywne. Nie jestem z nich zadowolony. Rezerwowi nie wnieśli tyle, ile bym oczekiwał.

Nie uciekam odpowiedzialności i biję się w piersi. To w jakim miejscu jesteśmy, jest wynikiem także naszych błędów. Zespół co roku jest zmieniany i mając tylu nowych piłkarzy ciężko jest osiągnąć awans do ekstraklasy. Zespoły, jak Lubin czy Termalica mają stworzone fundamenty pod awans, my musimy na to poczekać. Mamy teraz mecz w Katowicach i chcemy pokusić się o zdobycz punktową.

Tak został pożegnany Łukasz Kowalski, który w Arce rozegrał 272 mecze.

Jacek Paszulewicz Jacek Paszulewicz
JACEK PASZULEWICZ (Olimpia Grudziądz):
Był to mecz o dwóch obliczach. W pierwszej połowie nie realizowaliśmy założeń taktycznych, a dogodne sytuacje miała Arka. Do tego w ciągu dwóch minut straciliśmy dwóch zawodników przez kontuzje.

W szatni zawodnicy usłyszeli konstruktywną krytykę i w drugiej połowie wyszliśmy z innym nastawieniem. Denis Popović strzelił ładną bramkę, co zmusiło przeciwnika do zmiany sposobu gry. Potem kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, Rok Elsner wykorzystał sytuację na 2:0. Jesteśmy zadowoleni, osiągnęliśmy dzisiaj nasz cel na ciężkim terenie, bo w Gdyni nie jest łatwo wygrać. Mamy nadzieje, że w ostatnim meczu także zdobędziemy punkty.

gdyby na tym meczu było pięć tysięcy kibiców to wówczas na inaugurację kolejnego sezonu w Gdyni bilety byłyby tańsza o 5 zł, na razie nic nie wskazuje, że taki pułap na widowni uda się osiągnąć
tradycyjnie o oficjalnej frekwencji poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas otrzymujemy od organizatora meczu dane w tym względzie
na trybunie zajął już miejsce Alan Fialho. Brazylijski stoper, który grał w Arce w rundzie jesiennej, chce wrócić do Gdyni. Klub próbuje go ponownie wypożyczyć bądź też dokonać transferu definitywnego
przed meczem nastąpi pożegnanie Łukasza Kowalskiego. Piłkarz, który po sezonie odejdzie z klubu, otrzyma pamiątkową paterę oraz koszulkę z liczbą 272, gdyż tyle rozegrał meczów w barwach Arki
- Gdyby Łukasz zagrał jeszcze w tym sezonie, to otrzyma koszulkę z właściwą liczbą meczów, a koszulkę, którą wręczymy mu dzisiaj, wraz z jego autografem, przekażemy na aukcję charytatywną - wyjaśnia Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki
do "11" Arki po kontuzji ręki wrócił napastnik Abbott, na środku obrony ponownie Sobieraj, a na lewym skrzydle Renusz
na ławce Arki w tym meczu: Skowron, Kowalski, Szubert, Gałecki, Lomski, Wojowski, Tomasiewicz
w drużynie Olimpii nie brakuje trójmiejskich akcentów, w obronie gra były piłkarz Arki - Łabędzki (OLIMPIA), w pomocy były gracz Lechii - Kaczmarek, na ławce eksgdyński napastnik - Aleksander oraz byli gdańscy zawodnicy - Bielawski i Rogalski. Trenerem gości jest zaś Jacek Paszulewicz, wychowanek Polonii Gdańsk.
spiker podał wynik Centralnej Ligi Juniorów, przyjęty został oklaskami, gdyż Arka pokonała Lechię 3:1
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach Roty Arki
Arka na żółto-niebiesko, Olimpia na biało-zielono, obie drużyny mają w tych barwach koszulki "pasiaki"
Łukasza Kowalskiego oficjalnie pożegnali prezes Wojciech Pertkiewicz oraz były kolega z boiska Dariusz Ulanowski, który ma najwięcej występów w historii w Arce
"Kowal dziękujemy" - skandują kibice, jest też transparent tej treści
1'
od środka rozpoczęła mecz Arka
1'
"Areczko, jesteśmy z wami" - skandują kibice
3'
nieudane dośrodkowanie Banasiaka (OLIMPIA), Miszczuk (ARKA) musiał złapać tę piłkę i to zrobił
4'
pierwszy róg dla Arki, po krótki rozegraniu nieudane dośrodkowanie Marcusa (ARKA)
6'
Marcus (ARKA) dograł do Abbotta (ARKA), ten strzelał dwa razy, ale Fabiniak (OLIMPIA) nie dał się pokonać
8'
kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Banasiaka (OLIMPIA), udało się to dopiero trzeciemu arkowcowi, który próbował, był nim Ława (ARKA)
9'
na sektor gości weszli kibice Olimpii, jest ich około 30
11'
Olimpia jest pierwszą od dawną drużyną, która nie ogranicza się w Gdyni do obrony, próbuje ataku pozycyjnego, oby tak dalej
13'
po dośrodkowaniu z wolnego Warcholaka (ARKA) głową strzelał Renusz (ARKA), Fabiniak (OLIMPIA) odbił piłkę przed siebie, ale nie było żadnego z gospodarzy na dobitkę
16'
spiker wita obecnego na trybunach Teofila Nahorskiego, piłkarza Arki jeszcze z lat 60-tych, który na co dzień mieszka w USA
18'
"Areczko, tylko zwycięstwo z trybun", ale na razie mecz wyrównany, który głównie toczy się w środku boiska
20'
Smoliński (OLIMPIA) przerwał kontrę Nalepy (ARKA), a mogło być 3 na 3
22'
Fabiniak (OLIMPIA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA), będzie róg
23'
bez zagrożenia dla Olimpii po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
24'
po zamieszaniu w polu karnym Olimpii niecelnie strzelał Abbott (ARKA)
28'
"Arka Gdyńska" - głośne skandowanie z trybun, może ono pobudzi miejscowych piłkarzy do lepszej gry?
28'
po dośrodkowaniu Kaczmarka niecelny strzał głową Piter-Bućko (OLIMPIA)
29'
nad poprzeczką strzał z dystansu Banasiaka (OLIMPIA)
30'
dopiero teraz kibice gości zebrali się do pierwszego głośniejszego dopingu, ale trudno im się przebić przez miejscowe śpiewy
31'
zablokowany strzał Renusza (ARKA) sprzed pola karnego
34'
trener Niciński bezradnie rozkłada ręce przy linii bocznej po kolejnym nieskładnym ataku Arki
35'
od kilku minut wyraźnie częściej przy piłce jest Olimpia, Arka przyjmuje rywala na 30.-40. metrze od własnej bramki i dopiero tutaj stara się odebrać piłkę
36'
po indywidualnej akcji Nalepa (ARKA) przewrócił się 20 metrów od bramki rywali, ale o faulu nie było mowy
37'
indywidualną akcję przeprowadził Sobieraj (ARKA), minął trzech rywali i wyłożył piłkę na strzał Nalepie (ARKA), uderzenie Michała z około 18. metra poszybowało nad poprzeczką
40'
niecelny strzał Smolińskiego (OLIMPIA)
42'
gdyby Cieśliński (OLIMPIA) szybciej się zorientował, mógł strzelać na pustą bramkę tak niecelnie Marcjanik (ARKA) odgrywał do swojego bramkarza, na szczęście dla gospodarzy Miszczuk (ARKA) zdążył do piłki i wybił ją w aut
43'
przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Cieśliński (OLIMPIA)
44'
Olimpia gra w "10"
44'
mogła być groźna kontra Arki, ale Abbott (ARKA) ją zwolnił i gdy zdecydował się podać do Renusza (ARKA) było już za późno, by zaskoczyć rywali
45'
niecelny strzał z dystansu Sobieraja (ARKA)
45'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci kontuzjowany Cieśliński, w jego miejsce wchodzi Szczot.
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
niecelny strzał z dystansu Warcholaka (ARKA)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Otwarta gra Olimpii nie przełożyła się na więcej niż w ostatnim czasie okazji strzeleckich dla Arki w Gdyni. Gospodarze grają zbyt wolno. Piłkarze bez piłki nie starają się pokazywać kolegom będących przy piłce do podania. Stąd dużo jest niecelnych zagrań.
Goście, choć starają się budować ataki pozycyjne wieloma podaniami, to także poważnie nie zagrozili Miszczukowi (ARKA). Im także brakuje dokładnych podań, a zwłaszcza takich otwierających drogę do bramki.
Widać, że obie drużyny przede wszystkim myślą, aby najpierw nie stracić bramki, a dopiero potem jak zagrozić przeciwnikowi.
w przerwie konkurs dla kibiców, by wygrać nagrodę, trzeba trafić piłkę z 11. metra do małej bramki
piłkarze Arki wyszli już na boisko, bez zmian w składzie, gości jeszcze nie ma
piłkarze Olimpii wbiegają kilkadziesiąt sekund później
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia
46'
OLIMPIA przeprowadziła zmianę w przerwie. Boisko opuścił Szczot, który wszedł zaledwie w końcówce pierwszej połowy, w jego miejsce wchodzi Rogalski.
47'
róg dla Olimpii
47'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Kaczmarka
48'
kolejny róg dla gości
48'
po dośrodkowaniu Kaczmarka z rogu Miszczuka (ARKA) do strzału doszedł Piter-Bućko (OLIMPIA), Miszczuk (ARKA) odbił piłkę
48'
przy próbie dobitki Piter-Bućko (OLIMPIA) kopnął zamiast w piłkę to w nogę Łukasiewicza (ARKA)
48'
Żółtą kartką został ukarany Piter-Bućko (OLIMPIA).
50'
Fabiniak (OLIMPIA) złapał piłkę, którą Warcholak (ARKA) zagrywał w pole bramkowe w kierunku Marcusa (ARKA)
52'
"W górę serca, Arka wygra mecz" - z trybun
52'
zbyt mocne dośrodkowanie Jarocha (OLIMPIA), od bramki rozpocznie Miszczuk (ARKA)
53'
na spalonym Abbott (ARKA)
54'
Abbott (ARKA) i Ława (ARKA) zaatakowali rywali na ich połowie i zmusili ich do wybicia piłki w aut
54'
Żółtą kartką został ukarany Banasiak (OLIMPIA) po faulu na Nalepie 5 metrów od własnego pola karnego
55'
Ława (ARKA) z wolnego przerzucił piłkę nad murem, ale uderzeni było zbyt lekkiej, by Fabiniak (OLIMPIA) miał problemy ze złapaniem futbolówki
57'
"Chociaż mało nas tu jest, niech zwycięży MZKS" - skandowanie z trybun
57'
[0:1] OLIMPIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Popović, który strzelił z około 35 metrów! Miszczuk chyba myślał, że piłka wyjdzie poza bramkę, bo nie zdążył z interwencją
58'
"Kowal na boisko!" - skandowanie z trybun
60'
Miszczuk (ARKA) wybił na róg piłkę po strzale z około 35 metrów Skóreckiego (OLIMPIA)
60'
kolejny róg, Miszczuk (ARKA) wypiąstkował za boisko piłkę po dośrodkowaniu z rogu Rogalskiego (OLIMPIA)
61'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Kaczmarka
62'
ARKA przeprowadza zmianę na lewym skrzydle. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
63'
indywidualna akcja Kaczmarka, minął dwóch rywali, a przed trzecim się przewrócił
64'
Nalepa (ARKA) przewraca się w polu karnym, gospodarze domagają się karnego, sędzia nakazał grać dalej
65'
niecelny strzał Banasiaka (OLIMPIA) z dystansu
66'
"Areczko ty najlepszych w Polsce masz..." - z trybun
67'
"Kowal na boisko" - ponownie skandowanie z trybun
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Lomski.
68'
zmiana ustawienia w Arce, Marcus (ARKA) przeszedł na pozycję numer "10", a Lomski (ARKA) wszedł na prawe skrzydło
69'
nieudane dośrodkowanie Lomskiego (ARKA)
70'
niecelny strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA)
72'
Lomski (ARKA) wywalczył róg
72'
bez zagrożenia dla gości po krótko rozegranym rogu przez Arkę
74'
przerwa w grze, znów interweniują masażyści Olimpii i sygnalizują potrzebę zmiany
75'
Skórecki (OLIMPIA) poza boiskiem, rozgrzewa się Elsner
76'
"Kowal na boisko" - skandują kibice, ale już widać, że się nie doczekają, bo do gry sposobi się Tomasiewicz
76'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Za kontuzjowanego Skóreckiego wchodzi Elsner.
77'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ława, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
77'
"Nitek" dziękujemy - skandowanie z trybun pod adresem trenera Arki
77'
"Łukasz Kowalski" - skandowanie z trybun
79'
Arka stara się atakować, ale nadal dużo niedokładności w tych zagraniach
80'
niecelny strzał zakończył indywidualną akcję Łukasiewicza (ARKA)
81'
Żółtą kartką został ukarany Kaczmarek (OLIMPIA) za symulowanie faulu
82'
druga połowa dobiega końca, a nadal nie mamy oficjalnej frekwencji
83'
na spalonym Rogalski (OLIMPIA)
84'
Oficjalna frekwencja wreszcie dotarła - 3043 kibiców
86'
zamieszanie podbramkowe po dośrodkowaniu z wolnego Marcusa (ARKA), ale nie było strzału w kierunku bramki gości
88'
[0:2] OLIMPIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Elsner. Dopełnił on formalności po tym jak gdyńską obronę rozklepał Popović
88'
gwizdy kwitują drugiego gola dla gości, niektórzy kibice poderwali się z foteli i idą do wyjścia
90'
3 minuty doliczone
90+1
Warcholak (ARKA) wywalczył róg
90'
zbyt mocne dośrodkowanie Marcusa (ARKA) z rogu
90+2
Wojowski (ARKA) w roli... stopera dobrze główkuje, rośli obrońcy jeszcze nie wrócili po rogu, a goście szyli z kontrą
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:2
chłodne pożegnanie kibiców z piłkarzami, choć nie ma gwizdów, początkowo nawet zawodnicy nie zamierzali udać się do trybun, a tylko pomachali kibicom ze środka boiska, podeszli dopiero, gdy zostali wezwani z sektora "Górka"

Wyniki 33 kolejki

• ARKA GDYNIA - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)
  • Chojniczanka - Wigry Suwałki 2:3 (0:1)
  • Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
  • GKS Tychy - GKS Katowice 0:3 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1)
  • Flota Świnoujście - Bytovia 0:3 (walkower, Flota wycofała się z rozgrywek)

Opinie (85) ponad 10 zablokowanych

• (1)

brawo szczere gratulacje z Gdańska

• 86 6

• Wiadomość z ostatniej chwili:

W uznaniu za utrzymywanie tylu emerytów w składzie nowym sponsorem Arki Gdynia został...ZUS

Arka ZUS Gdynia

• 9 0

• Zaglebie i Termalica (6)

Arce dziekujemy za mnostwo emocji,jakich dostarczyli w tym sezonie swoja gra,gdynskim kibicom. Moze w przyszlym roku sie uda i awansuje do ekstraklasy.

• 28 42

• Dlaczego frekwencja podawana jest dopiero pod koniec spotkania? (3)

Czyzby kibice byli liczeni takze wychodzac?

• 11 6

• Liczy się dwa razy i dodaje (2)

tych co przysli raz i drugi tych co wysli.