Z łóżka na parkiet

27 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Przed tygodniem akademickie piłkarki ręczne zmarnowały szansę na objęcie pozycji wicelidera tabeli, przegrywając ze znacznie niżej notowaną Politechniką Koszalin. W sobotę na własnym parkiecie Dablex AZS AWFiS walczyć będzie o zachowanie miejsca w ścisłej czołówce ligowej. Gdańszczanki o godzinie 17.00 rozpoczną grę ze Zgodą Ruda Śląska. Obie drużyny mają po 20 punktów i dzielą czwarte miejsce.

Skład, w jakim rozpoczną ten mecz akademiczki jest niewiadomą i dla Jerzego Cieplińskiego. Wioleta Serwa, Lucyna Wilamowska, Anna Musiał i Karolina Szwed w ostatnich dniach zamiast podnosić swoje umiejętności sportowe, leżały w łóżkach, trapione przez choroby. Soleniowiec pogodził się już z absencją Agnieszki Tydy. Utalentowana, obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi rozgrywająca nie tylko nie sposobi się do powrotu do gry, ale raczej nie uniknie spotkania z chirurgicznym skalperem. - Liczę, że nie wszystkie zawodniczki, które ostatnio chorowały, będą wyłączone z sobotniego meczu. Ale wiadomo, że ich przygotowanie do gry nie będzie takie, jak po odbyciu normalnego mikrocyklu treningowego - przyznaje akademicki szkoleniowiec.

W pierwszej rundzie gdańszczanki pechowo przegrały ze Zgodą na wyjeździe (22:23). Przed tygodniem rywalki ograły u siebie Zagłębie Lubin, czym utorowały akademiczkom drogę do drugiej pozycji. Ta szansa została niewykorzystana. Zatem w sobotę Dablex musi pomóc sam sobie. Starta punktu bądź punktów sprawi, że ze Zgodą nasza drużyna będzie miała gorszy bilans bezpośrednich meczów, a on może również ważyć przy przydzielaniu numerów rozstawienia do play off. Dodajmy, że w tym sezonie jeszcze nikt w Gdańsku nie zdobył choćby remisu.

• do MICHAŁ (druga opinia na liście)

Drogi Michale!Kolumb marzył,żeby odkryć drogę morską do Indii,ale jak zweryfikował go czas oraz natura nasza kochana dopłynął bidulek do KUBY wiec pozostawiam cię z twoimi wielkimi marzeniami sennymi sam na sam!!! :>

• 0 0

• Jutro w TVP3 będzie retransmisja, ale w porze częściowo zachodzącej na mecz ze Słowenią (początek retransmisji o 18:30).

• 0 0

• Mecz z Piotrcovią odbędzie się we wtorek 6 lutego, ze względu na transmisję w TVP Widmo Sport.
    Raven ma rację - Justyna i Daria rzuciły po 4 bramki. Poza początkiem meczu, Monika wychodziła tylko do karnych - może i ją dopadła grypa.

• 0 0

• Najważniejsze żeby na piotrkovie byly zdrowe:) Gratuluję dziś zwycięstwa i dobrego meczu

• 0 0

• AZS AWFiS - Zgoda 28:18 (14:9)
    Sadowska (karne 1/1), Rostankowska - Chudzik 6 (2 minuty), Musiał 5, Łabul 4/5 (2 minuty), Bołtromiuk 4/3 (Ż, 2 minuty), Szwed 3 (Ż), Wojtas 2 (2 minuty), Stachowska 2 (k 2/2), Koniuszaniec 1 (Ż), Serwa 1, Wilamowska 0, Mielczewska 0

Według spikera Łabul zdobyła 5 a Bołtromiuk 3 bramki - mi się wydaje że obie po 4. Wilamowska i Stachowska nie zagrały chyba nawet 5 minut.