Wiadomości

Zdunek Wybrzeże - Polonia Bydgoszcz 50:40. Wykluczenia przeważyły

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

fot. A.Buczyński/trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz w meczu 4. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Do triumfu poprowadził gospodarzy Wiktor Kułakow, zdobywca 14 pkt. Kluczowe dla przebiegu meczu były dwa wykluczenia zawodnika gości Wadima Tarasienko. Sędzia zawodów dwukrotnie dyskwalifikował lidera Polonii za spowodowanie upadków Krystiana Pieszczka.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Krystian Pieszczek 10 (1,3,3,3,0)
10. Rasmus Jensen 9+1 (3,1,1,2*,2)
11. Jakub Jamróg 4 (0,2,d,2,0)
12. Lukas Fienhage 4+1 (0,1*,2,1,
13. Wiktor Kułakow 14 (3,2,3,3,3)
14. Piotr Gryszpiński 6+1 (3,2*,1)
15. Alan Szczotka 3+2 (2*,w,1*)
16. Michał Gruchalski (nie startował)
50:40
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Ryszard Bryła (Zielona Góra)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

1. Wadim Tarasienko 9+2 (2*,3,w,w,3,1*)
2. Grzegorz Zengota 9 (2,1,2,3,1,-)
3. David Bellego 13 (3,3,2,2,1,2)
4. Damian Stalkowski 0 (-,-,-,-)
5. Andreas Lyager 6+1 (1*,2,3,0,-)
6. Nikodem Bartoch 3 (1,1,1,0)
7. Hubert Gąsior 0 (d,t,-)
8. Brayden McGuiness 0 (t,0,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Relacja LIVE

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący jury: Zbigniew Fiałkowski
[ICO]
Damian Stalkowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) zastąpił w składzie gości kontuzjowanego Adriana Gałę.
- Ciężko teraz wyciągać jakieś rozbudowane wnioski po remisie z rybniczanami. Wszyscy spodziewaliśmy się, że będzie łatwiej. To pokazało jak ważna jest pokora, niezależnie od rywala. Do meczu z Polonią szykujemy się normalnie, skupiamy się wyłącznie na swoich sprawach i chcemy pokazać się jako zespół ze zdecydowanie lepszej strony niż ostatnio - mówił nam przed meczem Jakub Jamróg.

Zdunek Wybrzeże - Polonia Bydgoszcz. Żużlowiec-strażak zgasi rywali?


Na próbę toru wyjechali: Pieszczek i Fienhage oraz Zengota i Tarasienko.
[ICO]
Zawody rozegrane zostaną wg I zestawu startowego. To oznacza, że goście rozpoczną spotkanie z pól A i C, a gospodarze z B i D.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  David Bellego,
  Jakub Jamróg,
  Wadim Tarasienko.
[ICO]
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: David Bellego (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Jakub Jamróg (0 pkt).

Świetny start Pieszczka, ale już na wejściu w drugi łuk minął go Bellego a potem Tarasienko. Bydgoszczanie uciekli do przodu i zostawili gdańszczan daleko za plecami! Piorunujące otwarcie gości!
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Hubert Gąsior,
  Alan Szczotka,
  Nikodem Bartoch.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Piotr Gryszpiński (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Nikodem Bartoch (1 pkt), Hubert Gąsior (d/0 pkt).

Juniorzy odrabiają straty. Pewne prowadzenie gdańszczan od startu do mety. Motocykl Gąsiora zdefektował. Przerwa na roszenie toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Andreas Lyager,
  Lukas Fienhage,
  Grzegorz Zengota.
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Grzegorz Zengota (2 pkt), Andreas Lyager (1 pkt), Lukas Fienhage (0 pkt).

Kułakow z czwartego toru "założył" rywali w łuku i pognał po 3 punkty. Debiutujący w lidze polskiej Fienhage do końca ambitnie gonił Lyagera, ale bez powodzenia.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Brayden McGuiness,
  Piotr Gryszpiński,
  Nikodem Bartoch,
  Rasmus Jensen.
McGuiness jako rezerwa zwykła za Stalkowskiego.
[ICO]
IV
McGuiness dotknął taśmy i zostaje wykluczony.
[ICO]
IV
[14:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Nikodem Bartoch (1 pkt), Brayden McGuiness (t/0 pkt).

Bartoch wygrał start i prawie dwa okrążenia prowadził z Jensenem. Duńczyk minął go na prostej przy krawężniku. Na ostatnim okrążeniu, niemal w tym samym miejscu, tuż przed metą zrobił to Gryszpiński i Wybrzeże wygrało podwójnie!
Przerwa na równanie toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Lukas Fienhage,
  Brayden McGuiness,
  Jakub Jamróg,
  David Bellego.
McGuiness za Stalkowskiego.
[ICO]
V
[17:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: David Bellego (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Lukas Fienhage (1 pkt), Brayden McGuiness (0 pkt).

Kiepski start gdańszczan, Bellego uciekł do przodu. McGyiness daleko na końcu stawki. Jamróg do końca gonił Francuza i zbliżał się z każdym okrążeniem, ale na mecie zabrakło metrów.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Wadim Tarasienko,
  Wiktor Kułakow,
  Grzegorz Zengota,
  Alan Szczotka.
[ICO]
VI
Szczotka miał problemy z motocyklem i musiał go zmienić. Nie zdążył i został wykluczony za przekroczenie 2 minut.
[ICO]
VI
[19:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Wadim Tarasienko (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Grzegorz Zengota (1 pkt), Alan Szczotka (w/0 pkt).

Kosmicznie szybki jest Tarasienko. W pierwszym łuku minął Kułakowa po zewnętrznej i nie dał liderowi Wybrzeża żadnych szans. Wygrał z ogromną przewagą, a do mety Kułakowa gonił jeszcze Zengota.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Andreas Lyager,
  Rasmus Jensen,
  Hubert Gąsior.
[ICO]
VII
Kapitalny start Pieszczka, ale sędzia przerwał wyścig. Ostrzeżenie otrzymał Lyager. Dziwna decyzja, skoro zawodnik Polonii nic na tym nie zyskał.
[ICO]
VII
W taśmę wjechał Gąsior, został wykluczony.
[ICO]
VII
[23:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Andreas Lyager (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Hubert Gąsior (t/0 pkt).

5:1 ze startu dla gdańszczan, ale Lyager na wyjściu z łuku objechał Jensena. Rzucił się w pogoń za Pieszczkiem i był blisko, ale gdański wychowanek ustrzegł się błędów.
Przerwa na równanie toru. Na razie pomimo prowadzenia, ten mecz nie wygląda dobrze dla Wybrzeża. Osłabieni brakiem podstawowego seniora goście tracą tylko 4 pkt a znakomicie na gdańskim torze czują się Bellego i Tarasienko, którzy nie stracili jeszcze punktów na rywalu. Z kolei liderzy Wybrzeża są dziś bardzo nierówni. 7 pkt zdobyli łącznie gdańscy juniorzy. Wzystkie na juniorach Polonii, ale dobre i to.
8'
Trwa dodatkowe roszenie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  David Bellego,
  Piotr Gryszpiński,
  Brayden McGuiness.
McGuiness za Stalkowskiego.
[ICO]
VIII
[27:21] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), David Bellego (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Brayden McGuiness (0 pkt).

Dobry start Kułakowa, który szybko wypracował sporą przewagę. Gryszpiński cały wyścig siedział "na kole" McGuinessa i minął go na samej mecie! To drugi raz, gdy Piotrek zdobywa punkt w ten sposób! Chyba pozazdrościł Jamrogowi.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Grzegorz Zengota,
  Rasmus Jensen,
  Wadim Tarasienko,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany na pierwszym łuku trzeciego okrążenia upadł Pieszczek. Kapitalny start Pieszczka, ale na drugim okrążeniu minął go Zengota. Następnie za wyprzedzanie wziął się coraz szybszy Tarasienko, ale gdy mijał gdańszczanina, ten upadł na tor. Na czwartym miejscu jechał Jensen. Arbiter analizuje powtórki.
[ICO]
IX
Tarasienko wykluczony. Sędzia dopatrzył się kontaktu. Wychodzi na to, że Rosjanin pospieszył się z atakiem. Był wyraźnie szybszy od Pieszczka i niewykluczone, że na następnym łuku minąłby gdańszczanina z dużo mniejszym trudem.
[ICO]
IX
[31:23] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Grzegorz Zengota (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Wadim Tarasienko (w/0 pkt).

Znakomity start Pieszczka. Cały wyścig musiał bronić się przed Zengotą, ale utrzymał prowadzenie. Jensen nie nawiązał walki. Gdańszczanie wydają się wolni.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Nikodem Bartoch,
  Jakub Jamróg,
  Andreas Lyager,
  Lukas Fienhage.
[ICO]
X
[33:27] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andreas Lyager (3 pkt), Lukas Fienhage (2 pkt), Nikodem Bartoch (1 pkt), Jakub Jamróg (d1/0 pkt).

Jamróg wygrał start. Zaciekle gonił go Lyager, ale Kuba nie popełnił błędów. Niestety, na wejściu w pierwszy łuk ostatniego okrążenia zanotował defekt motocykla. Ogromny pech gdańszczanina.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Lukas Fienhage,
  David Bellego,
  Krystian Pieszczek,
  Wadim Tarasienko.
Bellego jako rezerwa taktyczna za Stalkowskiego
[ICO]
XI
Wyścig przerwany. Na wyjściu z pierwszego łuku piekielnie szybki Tarasienko mijał Pieszczka, ale zahaczył gdańszczanina, który upadł na tor. Gdańszczanin wraca do parku maszyn a sędzia ogląda powtórki. Bez wątpienia w łuku było ciasno. Martwi to, że Pieszczek znalazł się tam wyłącznie dzięki dobremu wyjściu spod taśmy, bo już na dystansie bydgoszczanie byli zdecydowanie szybsi.
[ICO]
XI
Tarasienko wykluczony z powtórki. Drugi raz w tym meczu i drugi raz za spowodowanie upadku Pieszczka. Ciekawe, że w obu sytuacjach Rosjanin był dużo szybszy i najwyraźniej zabrakło mu cierpliwości, aby poczekać z atakiem.
[ICO]
XI
[37:29] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), David Bellego (2 pkt), Lukas Fienhage (1 pkt), Wadim Tarasienko (w/0 pkt).

Znakomity start Pieszczka, który przez cztery okrążenia nie popełnił błędu i nie dał się wyprzedzić goniącemu Bellego.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Nikodem Bartoch,
  Alan Szczotka,
  Grzegorz Zengota,
  Jakub Jamróg.
Bartoch jako rezerwa taktyczna za Gąsiora.
[ICO]
XII
[40:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grzegorz Zengota (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Nikodem Bartoch (0 pkt).

Słaby start Jamroga, ale szybko rzucił się w pogoń za Zengotą. Niestety, strata po wyjściu z pierwszego łulku była za duża a zawodnik gości jechał uważnie. Szczotka nie miał żadnych problemów z pokonaniem Bartocha.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  David Bellego,
  Wiktor Kułakow,
  Andreas Lyager.
[ICO]
XIII
[45:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Rasmus (2 pkt), David Bellego (1 pkt), Andreas Lyager (0 pkt).

Znakomity start gdańszczan, którzy nie przeszkadzali sobie i pewnie dowieźli zaskakująco łatwe, podwójne zwycięstwo. Jednocześnie zapewnili Wybrzeżu wygraną w całym meczu.
13'
Przerwa na równanie toru przed wyścigami nominowanymi
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Wadim Tarasienko,
  Jakub Jamróg,
  Grzegorz Zengota,
  Rasmus Jensen.
Zengota jako rezerwa taktyczna za Lyagera.
[ICO]
XIV
[47:37] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Wadim Tarasienko (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Grzegorz Zengota (1 pkt), Jakub Jamróg (0 pkt).

Goście znakomicie rozegrali pierwszy łuk i wyszli na prowadzenie 5:1. Jensen najpierw mocno przyciął do krawężnika i minął Jamroga, a następnie Zengotę, który popełnił błąd - podniosło mu koło na wyjściu z drugiego łuku. Tarasienko był już jednak daleko z przodu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  David Bellego,
  Krystian Pieszczek,
  Wadim Tarasienko.
Tarasienko za Zengotę jako rezerwa taktyczna.
[ICO]
XV
[50:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), David Bellego (2 pkt), Wadim Tarasienko (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Znakomity Kułakow szybko wyszedł na prowadzenie i wygrał ze spokojną przewagą. Pieszczek przegrał przepychanką w pierwszym łuku.
Koniec meczu. Wybrzeże pokonało Polonię 50:40

opinie kibiców w trakcie relacji (321)


Typowanie wyników

mecz ligowy
24.04.2021 godz.14:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

98%

254 typowania

x

0%

0 typowań

2

2%

5 typowań


Tabela po 4 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 4 3 0 1 173:184 6
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 4 2 1 1 189:170 5
3 Aforti Start Gniezno 2 2 0 0 98:81 4
4 Orzeł Łódź 3 2 0 1 135:132 4
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 0 2 178:180 4
6 ROW Rybnik 3 1 1 1 151:117 3
7 Arged Malesa Ostrów 2 0 0 2 88:92 0
8 Unia Tarnów 4 0 0 4 152:207 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Tabela wprowadzona: 2021-05-04

aktualna tabela »

Wyniki 4 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 50:40
 • Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Cellfast Wilki Krosno 44:46
 • Orzeł Łódź - ROW Rybnik 45:43
 • Unia Tarnów - Aforti Start Gniezno 42:48
 • Mecze zaległe z 3. kolejki:
 • Aforti Start Gniezno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 50:39
 • Cellfast Wilki Krosno - Orzeł Łódź 49:40
 • Mecz zaległy z 1. kolejki
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów 46:44
 • Mecz zaległy z 2. kolejki
 • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38

Opinie wybrane


wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Terminarz

09.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Cellfast Wilki Krosno
16.04 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
01.05 (nd) Stelmet Falubaz Zielona Góra ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
07.05 (sob) Landshut Devils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.09.2021 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09.2021 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08.2021 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07.2021 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07.2021 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
7 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Najbliższe spotkanie

data meczu: 09.04.2022

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Cellfast Wilki Krosno
mecz ligowy

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane