Zabójcza regularność

8 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Zagłębia w meczach z Energą Stoczniowiec mają niesamowitą regularność. W tym sezonie te drużyny grały po raz piąty i po raz piąty sosnowiczanie strzelili cztery gole. Gdańszczanie zaś po raz trzeci przegrali z tym rywalem. Tym razem na inaugurację drugiej tury rozgrywek, na wyjeździe 1:4 (0:0, 1:4, 0:0). W piątek biało-niebiescy przeniosą się do Janowa.

1:0 Horny - asysta Jaros 21:22
2:0 Ślusarczyk - Twadry - Jaworski 30:05 (w przewadze)
3:0 T.Kozłowski - Klisiak 30:50
3:1 Furo - Sowiński 31:23
4:1 Zachariasz - Twardy 32:11

ZAGŁĘBIE: Jaworski - Gabryś, Duszak; M. Puzio, T. Kozłowski, Klisiak - Labryga, Pawlak; Jaros, Horny, M. Kozłowski - Dronia, Holik; Bernat, Chabior, Luka - Rutkowski, Kotuła; Ślusarczyk, Zachariasz, Twardy.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Młynarczyk; Skutchan, Jurasek, Vitek - Bigos, Skrzypkowski; Furo, Urbanowicz, Strużyk - Smeja, Benasiewicz; Poziomkowski, Rzeszutko, Jankowski oraz Sowiński.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji, a właściwie w ciagu niespełna trzech minut między 30 a 33. Wówczas padły cztery z pięciu zdobytych tego dnia goli. Z gdańskiej perspektywy martwi nie tylko przegrana, bo strata do trzeciego miejsca wzrosła już do sześciu punktów, ale przede wszystkim kolejne urazy. Meczu w Sosnowcu nie dokończyli Maciej Urbanowicz i Paweł Benasiewicz. Z rekonwalescentów wrócił jedynie Marek Sowiński, który zresztą zaliczył asystę przy bramce Milana Furo.

Pozostałe mecze 37. kolejki o miejscach 1-6: ComArch Cracovia - Naprzód Janów 8:4 (1:1, 3:2, 4:1), GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 6:4 (2:3, 4:0, 0:1).

[tabela]

Opinie (4) 3 zablokowane

• MECZ

Ciekawe ale to nie pierwszy mecz z Sosnowcem gdzie w polowie 2 tercji dziala prawo seri ( bo tak bywalo )tracimy 2,3,a nawet 4 bramki w 2,3 min.co sie dzieje z nasza druzyna moze nastepnym razem niech trener odrazu bierze czas a to Sosnowiec wybije z rytmu to taka moja cicha propozycja.Pozdrawiam zawodnikow a w Gdansku z Sosnowcem do zera.