• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aleksandra Zych Ligowcem Września

sport@trojmiasto.pl
14 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Aleksandra Zych uzyskała najlepszą średnią ocen ze 170 sportowców i trenerów ocenianych przez czytelników Trojmiasto.pl we wrześniu. Przez najbliższych tydzień nadsyłajcie pytania, które zadamy piłkarce ręcznej w specjalnym wywiadzie. Aleksandra Zych uzyskała najlepszą średnią ocen ze 170 sportowców i trenerów ocenianych przez czytelników Trojmiasto.pl we wrześniu. Przez najbliższych tydzień nadsyłajcie pytania, które zadamy piłkarce ręcznej w specjalnym wywiadzie.

Bardzo zacięta była rywalizacja o miano Ligowca Września w Trójmieście. Z dużym uznaniem naszych czytelników spotkało się wznowienie rozgrywek w piłce ręcznej. Wygrała Aleksandra Zych, szczypiornistka Vistalu Gdynia, a w pierwszej "7" znalazło się jeszcze czworo przedstawicieli tej dyscypliny. W minionym miesiącu 170 sportowcom i trenerom wystawiliście blisko 25 tysięcy not. Do laureatki, przez najbliższy tydzień można przesyłać pytania, które wykorzystamy w specjalnym wywiadzie.We wrześniu można było oceniać przedstawicieli już siedmiu trójmiejskich klubów. Co prawda w kiepski stylu sezon zakończyli żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, ale rozgrywki rozpoczęły szczypiornistki Vistalu Gdynia, a po raz pierwszy stworzyliśmy możliwość wystawiania not także piłkarzom ręcznym Wybrzeża Gdańsk, którzy w PGNiG Superlidze są beniaminkiem.

Po każdym meczu wszystkim zawodnikom i trenerom można było wystawiać noty w skali szkolnej od 1 do 6. Niezmiennie obowiązywała zasada jeden komputer - jeden głos. Wystawiliście 24 631 ocen 170 zawodniczkom, zawodnikom i trenerom. Klasyfikacja najlepszych powstała tradycyjnie na podstawie średniej not.

Najwyżej ceniliście właśnie tych, którzy we wrześniu rozpoczęli rozgrywki. Pięć z siedmiu czołowych miejsc obsadzili przedstawiciele piłki ręcznej. Różnice były minimalne.

Zwyciężyła szczypiornistka Vistalu Gdynia i reprezentacji Polski Aleksandra Zych. Rozgrywająca w minionym miesiącu była oceniana aż w pięciu meczach. Wysoką średnią zawdzięcza przede wszystkim występom na własnym parkiecie przeciwko: Enerdze AZS Koszalin (nota 5.36) oraz KGHM Metraco Zagłębie Lubin (4.89).

Zawodnik

Aleksandra Zych

Aleksandra Zych

ur.
1993
wzrost
182 cm
ocena z sezonu
3.09 (1965 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Drugie miejsce zajął Adrian Kondratiuk, który był wysoko oceniany, mimo że gdańscy szczypiorniści mają kłopoty ze zdobywaniem punktów w Superlidze.

Duży kredyt zaufania daliście Grzegorzowi Nicińskiemu, który od 10. kolejki I ligi samodzielnie prowadził piłkarzy Arki. To gdyński szkoleniowiec był we wrześniu najmocniejszym konkurentem przedstawicieli piłki ręcznej w naszym rankingu.

Przypomnijmy, że w przypadku równej średniej o wyższym miejscu decyduje większa liczba wystawionych ocen.

TOP 20 - LIGOWIEC WRZEŚNIA 2014
kolejno sportowiec klub liczba not średnia ocen

1. Aleksandra Zych (Vistal Gdynia) 132 4.67
2. Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk) 125 4.65
3. Grzegorz Niciński (trener Arka Gdynia) 75 4.63
4. Magdalena Stanulewicz (Vistal Gdynia) 59 4.63
5. Filip Kowalczyk (Ogniwo Sopot) 16 4.56
6. Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia) 139 4.47
7. Aneta Łabuda (Vistal Gdynia) 50 4.36
8. Bartłomiej Gwozdecki (Ogniwo Sopot) 14 4.36
9. Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot) 82 4.33
10. Sonia Kłusewicz (Vistal Gdynia) 47 4.32

11. Łukasz Anuszkiewicz (Ogniwo Sopot) 67 4.22
12. Filip Hałasiewicz (Ogniwo Sopot) 33 4.21
13. Aleksandra Dorsz (Vistal Gdynia) 46 4.20
14. Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk) 104 4.19
15. Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia) 115 4.16
16. Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia) 135 4.13
17. Kinga Gutkowska (Vistal Gdynia) 122 4.11
18. Magdalena Pawłowska (Vistal Gdynia) 115 4.11
19. Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia) 119 4.09
20. Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia) 124 4.08


ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ. WSZYSCY OCENIENI I KOMPLET WYSTAWIONYCH NOT WE WRZEŚNIU


Zgodnie z tradycją wyborów Ligowca Miesiąca macie możliwość zadać pytania triumfatorowi. Czekamy na nie przez najbliższy tydzień, do 21 października. Skorzystajcie z formularza zamieszczonego na dole w tym artykule. Jeśli podpiszecie się pod pytaniem, przy wywiadzie też to odnotujemy.

Na podstawie nadesłanych pytań powstanie wywiad z Aleksandrą Zych. Możecie pytać o wszystko, nie tylko o piłkę ręczną. To laureat plebiscytu zdecyduje, jak daleko pozwoli was wejść w swoją prywatność.

PRZECZYTAJ WYWIADY Z LIGOWCAMI MIESIĄCA W 2014 ROKU NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL Z:
DAVIDEM DEDKIEM
PATRYKIEM TUSZYŃSKIM
MAŁGORZATĄ GAPSKĄ
LEONEM MADSENEM
OVIDIJUSEM GALDIKASEM
THOMASEM JONASSONEM
ARIELEM BORYSIUKIEM
PIOTREM WIŚNIEWSKIM


Poza honorowym tytułem Ligowca Września Aleksandra Zych może otrzymać nominację do wyborów na Ligowca Roku 2014 w Trójmieście. Przypomnijmy, aby wziąć udział w tej elekcji trzeba przez cały rok reprezentować barwy trójmiejskiego klubu.

Jeśli spełni się to kryterium to do elekcji automatycznie kwalifikuje tytuł ligowca miesiąca. Jeśli z danej dyscypliny nie uda się to nikomu, to w tej specjalności przyznamy nominacje tej osobie, która uzyska najwyższą średnią not z całego roku.

Pytanie

Prześlij pytanie do Aleksandry Zych! Zostanie ono zadane piłkarce ręcznej z oznaczeniem, że zostało przygotowane przez Ciebie.

Informacja została wysłana do redakcji
sport@trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie (5) 2 zablokowane

 • Gratulacje zasłużony triumf!

  • 10 3

 • zasłużona nominacja

  Cały Vistal i to głównie za sprawą p.Oli sprawił nam mnóstwo radości. Obserwuje zawodniczke od zeszłego sezonu i uważam ją za jeden z najwiekszych talentów kobiecej piłki recznej. Ciagle się rozwija. Tak trzymać. Bedzie dobrze. Gratulacje

  • 13 3

 • Olu rzuć palenie!! (1)

  • 8 5

  • zadaj jej pytanie na ten temat ciekawe co powie :)

   masz okazje

   • 5 1

 • Nawet niezła laska.

  • 7 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane