Wiadomości

Zapisz się szybciej, pobiegniesz taniej

Start do Maratonu Solidarności.
Start do Maratonu Solidarności. fot. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl

W ciągu niewiele ponad miesiąca miłośnicy biegania mogą wziąć udział w trzech trójmiejskich imprezach z dużymi tradycjami. Warto pospieszyć się z zapisami, gdyż na ogół obowiązuje zasada, że czym wcześniejszy akces uczestnictwa tym niższa opłata startowa. W XX Polpharma Maratonie Solidarności tylko do 31 lipca wpisowe wynosić będzie 70 złotych. Chęć zmierzenia się z nową trasą wyraziło już ponad tysiąc osób. Natomiast w najbliższą sobotę w 21. Biegu św. Dominika dla amatorów przygotowano ponad trzy tysiące miejsc na dystansach 1100 i 5000 metrów. Trwa już także rekrutacja do 52. Biegu Westerplatte.XX POLPHARMA MARATON SOLIDARNOSCI NA NOWEJ TRASIE - SPRAWDŹ, CO SIĘ ZMIENIŁO?

Kiedy zapisujesz się do biegu?

śledzę to i od razu, gdy otworzą zapisy 28%
w takim terminie, aby opłata startowa była jak najniższa 46%
nie ma reguły 15%
najczęściej na ostatnią chwilę 11%
zakończona Łącznie głosów: 46
Nadciągnęła kolejna fala na bieganie. Tym razem jednak coraz więcej osób już nie biega jedynie dla zdrowia, jak to było w przeszłości, a przede wszystkim zależy im na startach w ogólnodostępnych biegach. Imprezy, nawet te o długiej historii, biją rekordy frekwencji.

W ubiegłym roku w Maratonie "Solidarności" wystartowało 778 zawodniczek i zawodników z 21 państw. Jednak bieżąca, jubileuszowa edycja pachnie kolejnym rekordem, oczywiście, jeśli deklaracje, które widać na zgłoszeniach, przerodzą się w rzeczywisty start.

Bieg na zmodyfikowanej trasie od Gdyni przez Sopot do Gdańska wystartuje 15 sierpnia, jest przeznaczony wyłączenie dla pełnoletnich, a już zgłosiło się 1087 osób z 16 państw: Kenii, USA, Chin, Niemiec, Litwy, W.Brytanii, Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Belgii, Słowacji, Węgier, Francji, Ukrainy, Białorusi i oczywiście Polski. Limit na pokonanie dystansu to 5 godzin i 30 minut.

Warto się spieszyć, gdyż od terminu zgłoszenia zależy wysokość opłaty startowej. Zgłoszenia do 31 lipca to wydatek 70 zł, a od 1 do 8 sierpnia - 100 zł. Osoby, które przeoczą te terminy, a będą chciały wystartować, mogą się zgłosić w ostatnim terminie osobiście w biurze zawodów na linii mety. Koszt takiego zgłoszenia 14 bądź 15 sierpnia to 150 zł.

PEŁNA TREŚĆ REGULAMINU MARATONU "SOLIDARNOŚCI"

W Maratonie Solidarności w 2013 roku wystartowało blisko 800 osób z 21 państw.KAŻDY MOŻE WYSTARTOWAĆ W 21. BIEGU ŚW. DOMINIKA

Również zasada, czym szybciej tym taniej, obowiązuje w 21. Biegu św. Dominika. Ponadto w obu imprezach, osoby zapisujące się w pierwszym możliwym terminie zyskują przywilej, że na ich numer startowy będzie opatrzony także imieniem.

Impreza, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 sierpnia szeroko została otwarta na amatorów biegania. Na dystansie 5 kilometrów, z którym mogą się zmierzyć zawodnicy i zawodniczki powyżej 16 lat, przygotowano w oddzielnych biegach 600 miejsc dla kobiet oraz tysiąc dla mężczyzn. Limit czasu to 40 minut.

Bieg Westerplatte.
Bieg Westerplatte. fot. Damian Kopyciński
Osoby zapisujące się do 31 lipca muszą wpłacić 50 złotych opłaty startowej, a zgłoszenie uczestnictwa 1 i 2 sierpnia kosztować będzie 70 zł.

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO STARTU W BIEGU ŚW. DOMINIKA

Natomiast całkowicie bezpłatnie i bez żadnego limitu wieku można wystartować w prologu imprezy zatytułowanym "Goń św. Dominika". Na dystansie 1100 metrów przygotowano 1500 miejsc.

- Ważne jest, aby osoby, które się zapiszą, rzeczywiście pobiegły. Ich absencja powoduje bowiem, że blokują miejsce tym, którzy chcieliby naprawdę wystartować, a ponadto organizator ponosi koszty, bo wcześniej przygotowywana jest liczba pakietów startowych czy medali na listę uczestników wynikającą ze zgłoszeń - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia Gdańsk, organizatora imprezy 2 sierpnia.

W 52. Biegu Westerplatte będzie można zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów. Zapisy właśnie wystartowały. MOSiR Gdańsk przygotował 3900 miejsc startowych. Akces do startu można zgłosić drogą internetową do 28 sierpnia. Tutaj opłata dla wszystkich jest jednakowa - 25 złotych. Impreza w tym roku odbędzie się 13 września.

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO BIEGU WESTERPLATTE

Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl do dnia 28 sierpnia do godziny 23.59. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 25 zł.

Wyjątkowo bogata będzie również oferta biegów na październik. Będzie można wybierać między półmaratonem w Gdańsku bądź biegiem na 10 kilometrów w Sopocie bądź nawet zmierzyć się z oboma dystansami, gdyż imprezy dzielić będą dwa tygodnie. Do obu startów już trwają także zapisy.

NOWY PÓŁMARATON W GDAŃSKU - TRWAJĄ ZGŁOSZENIA

VERVE 10K RUN W SOPOCIE

fot. Dominik Staniszewski / trojmiasto.pl

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Przynajmniej normalne wpisowe... (2)

  20-25 za dychę, 40-50 za połówkę i 70-80 (no... może 100, jak jest jakaś fajna koszulka) za maraton to są normalne, ludzkie stawki.

  A piszę, bo odpuściłem w tym roku już 2x fajne zawody w Trójmieście, gdzie organizatorów nieco poniosła fantazja z wpisowym...

  • 23 0

  • ? (1)

   Masz może na myśli bieg dookoła zoo i nadchodzącą dyszkę w Sopocie? :-) uważam że w tych dwóch przypadkach trochę przesadzili. Sam w tym pierwszym wystartowałem ale opory miałem do samego momentu zapisania się

   • 5 0

   • Dokładnie o te wymienione przez Ciebie imprezy mi chodziło

    • 2 0

 • A nie szybciej samochodem ? (1)

  • 5 11

  • w Trójmieście? samochodem?

   wolne żarty, jak ktoś lubi stać w korkach to owszem, ale że niby szybciej ...

   • 1 1

 • (1)

  A na jaki cel wogole jest ta oplata za uczestnictwo, przeciez sa sponsorzy biegu? Pytam, bo nie wiem, nigdy nie uczestniczyłem....

  • 4 1

  • za butelke wody mineralnej i chipa, ktorego musisz oddac :D

   • 1 1

 • A ja biegał nie będę.

  • 2 2

 • Cena z kosmosu chyba dla celebrytów (1)

  Jestem rozbity ceną za ten bieg 70 zł - to chyba będą "super sportowcy" typu dowbor i inni a pieniądze pójdą na posiłek regeneracyjny w restauracji sowa i przyjaciele

  • 5 4

  • Cena ok

   Akurat w Maratonie cena jest dobrze dobrana. Po pierwsze musi trochę odstraszać osoby, które nie są przygotowane - maraton to już nie jest zabawa (no chyba że dla weteranów z dużą ilością startów). Po drugie i tak zawsze znajdą się chętni na przebiegnięcie a dobrze że nie ma losowania jak w maratonie w NY.
   Jak porównać cenę z np. biegiem dookoła zoo to jest ona wręcz śmiesznie niska.

   • 1 1

 • ciekawe czy sie zdąże przygotować

  wczoraj przebiegłem 15 km w 1:10 i mam lekkie zakwasy:)

  • 4 3

 • a ja biegam za free

  • 6 1

 • Frekwencja od kilku lat w imprezach biegowych przyrasta lawinowo

  Ale to się skończy, rynek się wysyci i organizatorzy zaczną zmniejszac stawki. Na razie wolą dac wysoką stawkę i "bogaty pakiet" jeśli mają sponsorów.
  Pytanie po co komu "bogaty pakiet" jeśli często startuje?
  Myśle że z wysoką stawką w przyszłości utrzymają się tylko największe imprezy biegowe

  • 2 1

 • Informacje świeże jak ryby w nadbałtyckich lokalach

  Na Bieg św. Dominika można było się zapisywać do 28 lipca, a opłaty można wnosić do 2 sierpnia, przy czym im później tym drożej. Zapisywać się już niestety nie można, co trzeba sprawdzić samemu, bo redakcja nie dość, że podaje błędne informacje to jeszcze jak zwykle "na czas".

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane