• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdynia ruszyła z przygotowaniami do MME 2017

jag.
3 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Macedonia zabrała Portugalii półfinał
Gdynia blisko 1,5 roku przed rozpoczęciem finałów młodzieżowych mistrzostw Europy rozpoczęła oficjalnie przygotowania do tego turnieju. Jednak na renomę dobrego organizatora miasto pracowało podejmując się wcześniejszych przedsięwzięć piłkarskich. M.in. w listopadzie gościło reprezentacje U-21 Polski i Norwegii. Gdynia blisko 1,5 roku przed rozpoczęciem finałów młodzieżowych mistrzostw Europy rozpoczęła oficjalnie przygotowania do tego turnieju. Jednak na renomę dobrego organizatora miasto pracowało podejmując się wcześniejszych przedsięwzięć piłkarskich. M.in. w listopadzie gościło reprezentacje U-21 Polski i Norwegii.

Gdynia oficjalnie rozpoczęła przygotowania do finałów młodzieżowych mistrzostw Europy. Pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. piłkarskiego turnieju, który odbędzie się od 16 do 30 czerwca 2017 roku, został radny Paweł Brutel. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej na pewno odbędą się trzy spotkania grupowe. Od UEFA zależy, czy dojdzie jeszcze mecz półfinałowy. Gospodarze mają aspiracje, aby każdy z tych pojedynków zgromadził pełną widownię, czyli 15 139 kibiców. W środę zaprezentowano logo imprezy.UEFA POTWIERDZIŁA: GDYNIA WSPÓŁGOSPODARZEM MME 2017

- Chcielibyśmy, aby wszystkie mecze w Gdyni odbywały się przy pełnej frekwencji. Już od dzisiaj nad przygotowaniem do tej imprezy będą pracować setki osób. Przed żadną kwestią nie mamy obaw. Naszym zadaniem jest, aby jak najlepiej promować miasto i imprezę. W ubiegłym roku byliśmy na finałach, które odbywały się w Czechach. Wiemy, jak zrobić, by turniej był lepszy niż w tamtym kraju - zapewnia Paweł Brutel, radny Gdyni, który został pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. organizacji młodzieżowych
Gdynia wspólnie z Bydgoszczą będzie gospodarzem jednej z trzech grup. Ma gwarancje, że przy ul. Olimpijskiej odbędą się trzy spotkania. Kto w nich zagra, dowiemy się 30 listopada, gdy w Krakowie odbędzie się losowanie. W turnieju zagra 12 reprezentacji, w tym na pewno Polska jako gospodarz.

- Dla nas optymalna byłaby grupa z drużynami skandynawskimi, bo za nimi jeździ dużo kibiców. Jednak nie mamy na to wpływu. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że UEFA nie planuje przed losowaniem przydzielać drużyn do poszczególnych miast - dodaje Brutel.
Po cichu Gdynia liczy, że poza meczami grupowymi, otrzyma także jedno ze spotkań półfinałowych. Regulamin turnieju jest tak skonstruowany, że zwycięzcy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem spośród tych, które w pierwszej fazie zajęły 2. miejsce, od razu awansują do strefy medalowej.

- Lada dzień spodziewamy się decyzji UEFA, gdzie odbędą się mecze półfinałowe i finał. Do europejskiej federacji należy także decyzja odnoście cen biletów i sposobu ich dystrybucji - podkreśla Michał Langer, przedstawiciel PZPN ds. organizacji MME 2017.
Tak wygląda logo gdyńskiej części młodzieżowych mistrzostw Euro 2017. Tak wygląda logo gdyńskiej części młodzieżowych mistrzostw Euro 2017.
Poza grupą, która zagra w Gdyni i Bydgoszczy, młodzieżowe Euro gościć będą: Kraków, Tychy, Lublin i Kielce. Na razie oficjalnie także tylko te miasta wchodzą w grę jako gospodarze półfinałów i finału. UEFA w grudniu nie wyraziła zgody, aby wśród współgospodarzy znalazła się Warszawa. Nieoficjalnie wiadomo, że trwają jeszcze rozmowy na temat tego, aby stolica Polski także znalazła się na mapie turnieju.

- Podczas Euro 2012 mieliśmy okazję gościć u siebie reprezentację Irlandii. Otwarty trening zgromadził aż 14 tysięcy ludzi. Cieszymy się, że w 2017 roku na naszym stadionie rozgrywane będą oficjalne mecze. Tym bardziej, że nasz stadion nadal należy do grona najnowocześniejszych w Polsce, a w różnych plebiscytach nasza murawa uznawana jest za najlepszą w kraju - przypomina Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, w którego gestii jest m.in. obiekt przy ul. Olimpijskiej.
Na potrzeby MME stadion ma być udostępniony przy pełnej pojemności trybun, czyli 15 139 miejsc. Przed turniejem tak na tym obiekcie jak i w mieście należy dokonać tylko kosmetycznych prac.

- Na przykład trzeba wydzielić drugą salę, aby biuro prasowe było większe niż na co dzień - mówi Dariusz Schwarz, kierownik Stadionu Miejskiego.


Młodzieżowe Euro od strony organizacyjne to podobne działania jak podczas seniorskiego turnieju. W najbliższym czasie PZPN ma ogłosić listę centrów pobytowych, które będą do dyspozycji reprezentacji. Prowadzone będą także rozmowy na linii związek - miasta-gospodarze odnośnie sposoby promocji turnieju, czy możliwości tworzenia Stref Kibica.

- W Gdyni w ramach zespołu przygotowującego turniej wydzielona zostanie część odpowiedzialna za tzw. operacje stadionowe, przebieg meczów oraz druga - ds. operacji miejskich - dodaje dyrektor Łucyk.
Przypomnijmy, że od 2012 roku Gdynia regularnie gościła mecze juniorskich i młodzieżowych reprezentacji Polski. Kolejno biało-czerwoni grali przy ul. Olimpijskiej z: Portugalią, Hiszpanią, Anglią oraz Norwegią.

Młodzieżowa reprezentacja Polski przed meczem z Norwegią w Gdyni w listopadzie ubiegłego roku.

jag.

Opinie (16) 3 zablokowane

 • dlaczego nie na bursztynowym stadionie? (2)

  Budyń dał 4 miliony trzy mecze w ręczną a tu żałuje

  • 8 23

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • drogocenną murawę by popsuli

   • 0 0

 • 15 tys ludzi - bez szans (5)

  życzę władzą Gdyni jak najlepiej, ale jeśli mecze mają być biletowane, to nie ma szans na ponad 15 tys ludzi na meczu U21
  Może finał, albo mecze z udziałem Polski... ale na Szwecja-Czechy w życiu nie przyjdzie 15 tys ludzi.
  Ja uda się zgromadzić frekwencję 8 tys to będzie mega sukces

  • 19 12

  • czym życzysz? (2)

   życzę włądzą

   • 4 3

   • ??? (1)

    ale o co Ci chodzi?

    • 4 1

    • władzom

     • 0 0

  • piękna promocja, ale kiedy PKM na dzielnice północne pojedzie

   Cieszę się, że Gdynia inwestuje w promocję, dumny jestem, że jestem Gdynianinem, ale może obok tych wydarzeń promocyjnych miasto znalazłoby pieniążki na PKM na Pogórze-Obłuże-Oksywie?

   I może udałoby się znaleźć pieniążki na poszerzenie zjazdu z Estakady do Płk. Dąbka do 4 pasów?

   Bo chodź dumny jestem z Gdyni... to nie specjalnie kocham codzienne godzinne telepanie się do domu (jak bym mieszkał za Wejherowem).

   • 10 5

  • akurat szwedsi nawet gdyby grali z Albanią gwarantują pełny stadion

   Oby grali w Gdyni

   • 8 2

 • "Przed turniejem tak na tym obiekcie jak i w mieście należy dokonać tylko kosmetycznych prac" (1)

  A jednak coś zmodernizować trzeba;

  1. Drogę i rozbudować wiadukt, bo jak mecz to wszystko zamykane a do tego przejazd jest tylko do małych/niskich samochodów. Przydałby się wielopoziomowy parking gdzie można by się przesiąść z samochodu pryva na transport publiczny.

  2. Wszystkie obiekty dodatkowe pod względem technicznym powinny być na najwyższym światowym poziomie i mieć wysoko rozwiniętą infrastrukturę około stadionową. Tak by mogłaby funkcjonować jako niezależnego kompleksy komercyjne w stanie zorganizować rocznie do 150 imprez a zwłaszcza w sezonie letnim jako wypełniacz aktywnego czasu wolnego z ofertą dla branży spotkań i rozgrywek. Ew. w porozumieniu z Miasteczkiem Zawodów funkcjonalne nowoczesne Centrum Konferencyjno-Biznesowe i dalej rozbudowywać nowe Centrum RekreacyjnoSportowe, jak i planowaną Pływalnie Olimpijską i budowę kompleksu budynków z przeznaczeniem na cele hotelowe, biurowe i usługowe, a także mini Sportowe Muzeum Gdyni.
  - Postęp technologii jest tak szybki, że dla utrzymania konkurencyjności, doinwestowywanie zdaje się być konieczne. Przydała by się nowoczesna instalacja fotowoltaniczna i inne. Zainwestowanie w procesy zarządcze i eksploatacyjne, bo niejednokrotnie bywają one ważniejsze niż sama infrastruktura.
  Można byłoby uruchomić latem ścieżkę turystyczno-tematyczną i zaoferować uczestnikom spotkań firmowych, konferencji, czy szkoleń, ale i zwykłym turystą aby mogli zobaczyć miejsce pracy piłkarzy i trenerów. Mieli możliwość poznać życie klubu, podpatrzeć trening, zapytać trenera o sprawy sportowe klubu, rehabilitanta o niwelowanie własnych niedociągnięć, dietetyka czy lekarza sportowego, a nawet przyjechać się po Pięknej Gdyni (z foto) klubowym autokarem.
  W tej chwili na pewno wzrośnie zainteresowanie imprezami związanymi tematycznie z piłką nożną, więc i ilość gadżetów(Arki i Bałyuku), a to za sprawą zbliżającego się kolejnego turnieju. Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.
  Czas jest bardzo dobry, ale i ciężkiej pracy i otwartości każdego miesiąca na stadionie będzie wiele bo takie imprezy cieszą się największym zainteresowaniem i mam nadzieje, że Pan Paweł Brutel, radny Gdyni sprosta oczekiwania. Bo będzie to największą imprezą zorganizowaną w przyszłym roku. Przy okazji przydałoby się wiele tego typu eventy o które walczą i będą walczyć wszystkie stadiony i hale nie tylko sportowe.

  Życzę powodzenia.

  • 8 8

  • turysTOM
   władzOM

   Słownik woła! A tyle inwestycji w Gdyni? Nie wiem czy jest sens ;-) Tak popularnych imprez nie przyciągną i tak, to drogo ;-)

   • 0 0

 • Myślę sobie......

  że przy okazji można by poszerzyć do dwóch pasów ulice Chwarznieńską i Małokacką,łącznie z tunelem pod torami.Przydałoby się przy okazji skończyć przystanek PKM Gdynia-Stadion.Mam nadzieję,że marszałek Struk pomoże w tym przedsięwzięciu,przeccież nie może ciągle pomijać Gdyni w inwestycjach.

  • 20 2

 • Ciekawe ile szczurek dopłacił

  do imprezy.

  • 10 15

 • A ja jadę do Gdyni na młodzieżowe mistrzostwa EuropyI

  • 5 0

 • Logo (1)

  pierwsze skojarzenie : potknął się o piłke

  • 2 1

  • no bo on młody jeszcze to i kiksy mu się przytrafiają

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane