• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Keynan Rew uszkodził kręgosłup. Co dalej?

mip,
30 grudnia 2022, godz. 09:30 
Opinie (65)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Ile pieniędzy wyda Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sprzęt dla żużlowca?
Keynan Rew po wypadku w Australii szybko dochodzi do siebie. Australijczyk zapewnia, że zdąży wrócić na inauguracyjny mecz Zdunek Wybrzeża. Keynan Rew po wypadku w Australii szybko dochodzi do siebie. Australijczyk zapewnia, że zdąży wrócić na inauguracyjny mecz Zdunek Wybrzeża.

Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Keynan Rew dochodzi do siebie po koszmarnym wypadku, w którym doznał urazu kręgosłupa. 19-letni Australijczyk czuje się coraz lepiej i zapewnia, że będzie gotowy do jazdy na inauguracyjny mecz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Jednocześnie zapewnia, że nie będzie się więcej ścigał na torach bez dmuchanych band. - Nie chcę się już ścigać na takich torach. Niestety środki finansowe w Australii nie pozwalają na to, by każdy stadion miał dmuchane bandy. W sporcie, jakim jest żużel, nie jest to bezpieczne dla zawodników, ale i kibiców - przyznaje Rew.Po koszmarnym wypadku Keynana Rew sprzed dwóch tygodni nie ma już niemal żadnego śladu. Jak mówi nam Australijczyk, ból całkowicie ustąpił. Przypomnijmy, że 17 grudnia na torze w Brisbane żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk zderzył się z Cordellem Rogersonem i po uderzeniu w drewnianą bandę doszło do niego do urazu kręgosłupa.

- Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Ból już ustąpił. Teraz czekam, aż kości zrosną się w 100 proc. - mówi nam Australijczyk.

Przypomnij sobie, jak doszło do wypadku Keynana Rew i jaka była pierwsza diagnozaPierwotnie kontuzja 19-latka z Antypodów zapowiadała się znacznie poważniej. Pierwsze diagnozy mówiły o złamaniu kręgosłupa. Ostatecznie skończyło się na pęknięciach, a sama rehabilitacja nie powinna potrwać zbyt długo. Nowy nabytek Zdunek Wybrzeża będzie gotowy do startów już u progu sezonu.

- Na pewno będę gotowy na inauguracyjny mecz - zapewnia.
Przypomnijmy, że do wypadku doszło na torze, który na 1. łuku nie miał żadnej bandy, a jedynie baloty z sianem, a na 2. łuku banda była drewniana. 19-latek nie zamierza więcej brać udziału w zawodach na torach bez odpowiedniego zabezpieczenia.

- Nie chcę się już ścigać na takich torach. Niestety środki finansowe w Australii nie pozwalają na to, by każdy stadion miał dmuchane bandy. W sporcie, jakim jest żużel, nie jest to bezpieczne dla zawodników, ale i kibiców - przyznaje Rew.

"Niezbędne są zmiany" - przeczytaj, co o sytuacji Wybrzeża uważa ekspert Jarosław OlszewskiAustralijczyk skupia się teraz na odpoczynku i spędza czas z rodziną. Do Polski ma zamiar przyjechać w marcu.

- Planuję być w Polsce już na początku marca, by przed startem sezonu odbyć, jak najwięcej treningów, które pomogą mi być w jak najlepszej formie na zawody ligowe. Natomiast mój plan na obecne tygodnie to: w pełni się wyleczyć, by móc zacząć treningi jak najwcześniej - wyjaśnia.

Sprawdź terminarz 1. ligi żużlowejDla nowego zawodnika w barwach Wybrzeża będzie to drugi sezon w karierze na torach 1. ligi. W inauguracyjnym jako żużlowiec Cellfast Wilków Krosno, poprowadził klub z Podkarpacia do awansu do PGE Ekstraligi. W co celuje ze Zdunek Wybrzeżem?

- Mam nadzieję, że uda nam się zaskoczyć wiele drużyn. Chciałbym, żebyśmy w każdym meczu zdobywali jak najwięcej punktów, a na koniec sezonu zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi - kończy Rew.
mip,

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
82% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
17% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Stelmet Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane