Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Krystian Pieszczek zwolniony w Anglii

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek rozpoczynał sezon startując w ligach w Polsce, Anglii i Szwecji. Teraz pozostała mu tylko ta ostatnia. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek zdobył 7 punktów w swoim ostatnim występie dla Ipswich Witches. Angielski klub zdecydował się rozstać z żużlowcem Zdunek Wybrzeża. Wychowanek gdańskiego klubu może jeszcze liczyć na starty w Szwecji, gdzie jako zawodnik Indianerny Kumla jest bliski awansu do półfinału Elitserien. Z kolei młodzieżowcy Wybrzeża w ostatnich dwóch turniejach półfinałów drużynowych mistrzostw Polski juniorów zajęli w Zielonej Górze najpierw przedostatnie miejsce, a następnie drugie miejsce. Nie dało im to jednak awansu do finału.

Ipswich Witches przegrało wyjazdowy mecz ze Swindon Robins aż 24:66. 7 pkt w siedmiu wyścigach zdobył dla "Wiedź" Krystian Pieszczek. Jak się okazało, był to ostatni występ dla zawodnika Zdunek Wybrzeża Gdańsk w barwach brytyjskiego zespołu.

Włodarze Witches zdecydowali się zwolnić Edwarda Kennetha i Polaka, aby zrobić miejsce dla nowych zawodników - Nielsa-Kristiana IversenaJames Sarjeanta.

Wyścigi z udziałem Krystiana Pieszczka
1. J. Doyle, K. Pieszczek, R. Lawson, E. Perks 3:3 (3:3)
2. E. Perks, K. Pieszczek, C. Vissing, E. Kennett (D) 4:2 (7:5)
4. T. Batchelor, C. Vissing, D. King, K. Pieszczek 5:1 (17:7)
6. A. Ellis, J. Doyle, J. Allen, K. Pieszczek 5:1 (27:9)
9. T. Musielak, R. Jensen, K. Pieszczek, Ch. Harris 5:1 (41:13)
12. R. Jensen, K. Pieszczek, C. Vissing, D. King 4:2 (52:20)
14. C. Vissing, J. Allen, E. Perks, K. Pieszczek 4:2 (61:23)

Anglikom chodziło przede wszystkim o pozyskanie Iversena, ale w tamtejszej lidze obowiązuje limit Kalkulowanej Średniej Meczowej. Nie mogli po prostu wymienić Kenneta na Iversena.

- Musieliśmy wymienić jeszcze jednego żużlowca, aby zrobić miejsce. Krystian pokazał, że jest klasowym zawodnikiem, ale niestety bywa nierówny. W poprawie nie pomogły mu przenosiny pod numer rezerwowy - wyjaśniał menedżer zespołu Ritchie Hawkins za pośrednictwem klubowych mediów.

Tomasz Chrzanowski: Wybrzeże miało skład na awans do play-off. Przeczytaj opinię byłego kapitana gdańszczan

Tym samym z trzech zespołów, dla których Pieszczek startował w tym sezonie, pozostał mu tylko jeden. Zdunek Wybrzeże nie awansowało do play-off, więc ligowe starty pozostały Krystianowi tylko w Szwecji. Tam reprezentuje barwy Indianerny Kumla, z którą w ćwierćfinale Elitserien startuje przeciwko Vastervik Mikkela Becha.

W środę lepsi byli zarówno "Indianie" jak i sam Pieszczek. Jego zespół wygrał 50:40, a Krystian w czterech wyścigach zdobył 5 pkt wygrywając w jednym z biegów. Z kolei Bech zakończył mecz z dorobkiem 2 pkt i bonusa w trzech startach. W bezpośrednim pojedynku Duńczyk przegrał już na starcie, gdy zanotował defekt motocykla.

Wyścigi z udziałem Krystiana Pieszczka i Mikkela Becha
2. L.Lindgren, Karlsson, Bech, Andersson 3:3 (8:4)
3. Holta, J.Holder, Protasiewicz, Pieszczek 1:5 (9:9)
4. Ch.Holder, L.Lindgren, Bech, Ljung 5:1 (14:10)
6. Pieszczek, Protasiewicz, Buczkowski, Smektała 5:1 (23:13)
8. Protasiewicz, Pieszczek, Ljung, Bech 5:1 (31:17)
11. J.Holder, Buczkowski, Ch.Holder, Pieszczek 1:5 (35:31)

Gdańscy juniorzy we wtorek rywalizowali w 13., czyli przedostatniej rundy półfinału DMPJ. W Zielonej Górze zajęli w niej 6. miejsce wyprzedzając jedynie czeską drużynę ACCR osłabioną brakiem Jana Kvecha. Tak jak w wielu poprzednich rundach, większość dorobki (7 z 11 pkt) gdańszczan to zasługa Karola Żupińskiego.

We wtorek rozegrano XIII rundę półfinałową DMPJ. W Zielonej Górze z aż 28 punktami na koncie wygrali zawodnicy Francepol Falubazu Zielona Góra. Kolejne miejsca na podium zajęli rybniczanie i częstochowianie. Nasi zawodnicy skończyli na szóstym miejscu.

W ostatniej rundzie rozegranej dzień później, Karol razem z Denisem ZielińskimOskarem Roweckim osiągnęli zdecydowanie lepszy wynik. Zajęli drugie miejsce ex aequo z Bocar Włókniarzem Częstochowa. Żupiński zdobył11 pkt, a aż 7 przywiózł Zieliński, który wygrał indywidualnie dwa wyścigi. Cenne 4 pkt dorzucił Rowecki. Gdańszczanie nie zdołali jednak awansować do finałowego turnieju z udziałem siedmiu najlepszych ekip w kraju.

Wyniki XIII rundy DMPJ:
I Francepol Falubaz Zielona Góra - 28 pkt.