• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 35:55. Wygrana na inaugurację

Rafał Sumowski
5 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Jakub Jamróg w debiucie dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk dał żużlowy show z najwyższej półki. Kuba aż dwukrotnie pokonywał rywali na samej "kresce". Jakub Jamróg w debiucie dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk dał żużlowy show z najwyższej półki. Kuba aż dwukrotnie pokonywał rywali na samej "kresce".

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało na wyjeździe z Unią Tarnów 55:35. Na inaugurację sezonu eWinner 1 Ligi Żużlowej egzamin zdali nowi liderzy Wiktor KułakowJakub Jamróg, którzy zdobyli razem 24 pkt. Walecznością imponował szczególnie Jamróg, który aż dwukrotnie mijał rywali na samej mecie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


9. Niels K. Iversen 1 (1,-,-,-)
10. Alexander Woentin 3 (1,2,0,0,0)
11. Ernest Koza 8+1 (w,3,1*,1,2,1)
12. Artur Mroczka 12+1 (1*,1,3,3,3,1)
13. Rohan Tungate 9 (2,2,3,1,1,d)
14. Mateusz Gzyl 0 (u,-,-)
15. Dawid Rempała 2 (2,0,0,0)
16. Piotr Świercz 0 (0)
Sędziowie: Sokołowski (Ostrów Wlkp.)
Składy
1. Krystian Pieszczek 11 (3,1,2,2,3)
2. Rasmus Jensen 9+2 (0,3,1*,3,2*)
3. Jakub Jamróg 11+2 (2*,2,2,2*,3)
4. Michał Gruchalski 4+1 (3,0,1*,w)
5. Wiktor Kułakow 13+1 (3,3,2,3,2*)
6. Alan Szczotka 5+1 (3,2*,0)
7. Piotr Gryszpiński 2 (1,0,1)
8. Lukas Fienhage (nie startował)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Gdańszczanie zimą przeszli przebudowę zespołu. Odeszli Kildemand, Thorssell, Gomólski i Żupiński. Ściągnięto drugiego najlepszego zawodnika I ligi Kułakowa oraz ekstraligowca Jamroga.

Ponadto nowy regulamin wprowadził obowiązek posiadania w składzie zawodnika do lat 24 pod numerem 1-5/9-13 oraz rezerwowego do lat 23 z numerem 8/16 - w tych rolach dziś kolejne nowe twarze: Gruchalski i Fienhage. Wygrali rywalizację o skład z Kajbuszewem i Kempem, ale na treningach żaden z tych czterech nie imponował formą. Czy inaczej będzie w ligowym starciu?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma problem z zawodnikami U-23 i U-24. Czterech na dwa miejsca, żaden nie zachwycił

Relacja live Debiut w roli menedżera drużyny zaliczy dziś Eryk Jóźwiak, który jeszcze w minionym sezonie był mechanikiem Gomólskiego. Wcześniej pracował m.in. z Nickim Pedersenem czy Renatem Gafurowem.

- Jedziemy wygrać, zadowoli nas wszystko powyżej 45 punktów. Od pierwszego meczu będziemy się bić o pierwsze miejsce i awans do PGE Ekstraligi - mówił nam Jóźwiak przed wyjazdem do Tarnowa.

Eryk Jóźwiak: Jedziemy do Tarnowa wygrać

Unia wystąpi bez podstawowego juniora Koniecznego, u którego wynik testu na COVID-19 dał wynik pozytywny.
W Tarnowie Wybrzeże ścigało się na koniec poprzedniego sezonu. Gdańszczanie wygrali 53:37, a Jensen zdobył 14 pkt w pięciu wyścigach. Znacznie gorzej tamto spotkanie wspomina Pieszczek, który złamał rękę. Oby dzisiaj powody do zadowolenia miał jeden i drugi.

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 37:53. Krystian Pieszczek złamał rękę

Relacja live Tak prezentował się tor w Tarnowie na 3 godziny przed meczem. Fot. Wybrzeże Gdańsk
Relacja live Przedmeczowy obchód po torze. Fot. Unia Tarnów
W próbie toru wzięli Iversen (Unia Tarnów) i Mroczka oraz Pieszczek i Jamróg.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Niels K. Iversen,
  Jakub Jamróg,
  Ernest Koza.
1'
Zawody odbędą się według II zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną z pól B i D, tarnowianie z A i C.
ważne zdarzenie
I
Gdańszczanie podwójnie wygrali start, ale Iversen (Unia Tarnów) z łatwością minął ich przy krawężniku już na wyjściu z łuku. Na drugim okrążeniu Koza mijał po wewnętrznej Jamroga i doszło między nimi do kontaktu. Jamróg upadł na tor, wyścig przerwany.
ważne zdarzenie
I
Koza wykluczony z powtórki. Jamróg wstał z toru o własnych siłach.
bieg 5:1
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Niels K. Iversen (1 pkt), Ernest Koza (0 pkt).

Znakomity start Pieszczka, który tym razem przypilnował "kredy". Jamróg rzucił się w pogoń za Iversenem . Napędzał się po zewnętrznej i "dorwał" go na samej mecie! Niestety, za nią obaj szczepili się motocyklami i runęli na tor. Upadek wyglądał makabrycznie. Iversen próbował zagrodzić Jamrogowi drogę przy bandzie, ale ewidentnie przesadził. Na szczęście obaj zawodnicy wstali o własnych siłach, choć Iversen utyka.
ważne zdarzenie
Przy upadku pękła dmuchana banda, trwa wymiana uszkodzonego fragmentu. Iversen (Unia Tarnów) otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu w poprzednim wyścigu. Kolejne będzie oznaczało wykluczenie.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Mateusz Gzyl,
  Piotr Gryszpiński,
  Dawid Rempała,
  Alan Szczotka.
2'
Za chwilę start do II wyścigu, w którym wystartują młodzieżowcy. Przedłuża się naprawa bandy.
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany, Rempała ruszył się przed startem. Sędzia przerwał wyścig, gdy tarnowianin był na prowadzeniu. Rempała otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Mecz trwa już pół godziny a za nami wciąż jeden wyścig.
bieg 4:2
II
[3:9] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Dawid Rempała (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Mateusz Gzyl (u4/0 pkt).

Szczotka wygrał start i przypilnował krawężnika. Gryszpiński od początku walczył o trzecie miejsce z Gzylem i choć chwilę był przed nim, szybko stracił pozycję. walczył jednak do końca i minął rywala po wewnętrznej części toru na ostatnim okrążeniu. Chwilę później junior rywali zanotował uślizg i upadł na tor. Po dłuższej chwili wstał i w asyście lekarza udał się do parku maszyn.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Wiktor Kułakow,
  Artur Mroczka,
  Rasmus Jensen.
bieg 3:3
III
[6:12] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Ze startu 3:3, ale Kułakow minął Tungate, a Jensen przy krawężniku dał się minąć Mroczce. To wszystko miało miejsce na pierwszym okrążeniu. Ta kolejność zachowana została do mety.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Piotr Świercz,
  Alan Szczotka,
  Alexander Woentin.
Świercz jako rezerwa zwykła za Gzyla.
bieg 5:1
IV
[7:17] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Michał Gruchalski (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Alexander Woentin (1 pkt), Piotr Świercz (0 pkt).

Świetny start gdańszczan i prowadzenie od startu do mety. Woentin do końca naciskał Szczotkę, ale bez skutku. Świercz otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.
4'
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Artur Mroczka,
  Jakub Jamróg,
  Ernest Koza.
bieg 4:2
V
[11:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Ernest Koza (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Świetny start Kozy. Za nim najlepiej wyszedł Jamróg. Mroczka najpierw minął Gruchalskiego, a później na trzecim okrążeniu Jamroga. Gdańszczanin odbił jednak drugą lokatę chwilę później i gdyby nie stracił czasu na Mroczkę, wydaje się, że mógł powalczyć z Kozą Pierwsze zwycięstwo gospodarzy.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Krystian Pieszczek,
  Dawid Rempała,
  Rasmus Jensen.
bieg 4:2
VI
[13:23] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Atomowy start Jensena, słaby Pieszczka i do mety pewne 4:2, choć Pieszczek szukał szansy, aby zbliżyć się do Tungate'a.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Ernest Koza,
  Piotr Gryszpiński,
  Alexander Woentin.
Koza jako rezerwa taktyczna za Iversena
kontuzja
VII
Iversen (Unia Tarnów) nie jest zdolny do dalszej jazdy po upadku w pierwszym starcie. To ogromne osłabienie gospodarzy!
bieg 3:3
VII
[16:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Alexander Woentin (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Woentin wygrał start, ale na wyjściu z drugiego łuku "pożarł" go napędzający się po zewnętrznej Kułakow. Rosjanin zdeklasował rywali. Gryszpiński daleko z tyłu.
7'
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Rohan Tungate,
  Michał Gruchalski,
  Dawid Rempała

Rempała jako rezerwa taktyczna za Gzyla.
bieg 3:3
VIII
[19:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Tungate prowadził cały wyścig, ale Jamróg naciskał go do samej mety, zmniejszał stratę i przegrał nieznacznie. To kolejny wyścig, w którym Jamróg imponuje walecznością.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Alexander Woentin,
  Rasmus Jensen,
  Artur Mroczka,
  Krystian Pieszczek.
Mroczka jako rezerwa taktyczna za Iversena.
ważne zdarzenie
IX
Wyścig przerwany, ruszył się na starcie Mroczka, dzięki czemu zyskał przewagę. Drugi jechał Pieszczek, a Jensen walczył o trzecią lokatę z Woentinem. Ostrzeżenie dla Mroczki.
bieg 3:3
IX
[22:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Znakomicie w pierwszym łuku Mroczka, który łatwo uporał się z Pieszczkiem nakrywając go ze startu z drugiego pola. Wygrał wyścig z ogromną przewagą. Jensen i Pieszczek starali się sobie nie przeszkadzać. Na końcu stawki Woentin. Trzeci z rzędu wyścig zakończony remisem.
10'
2 minuty przerwy dla Mroczki, który wystartuje wyścig po wyścigu.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Alan Szczotka,
  Artur Mroczka,
  Wiktor Kułakow.
bieg 4:2
X
[26:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Świetny start tarnowian. Daleko z przodu Mroczka, a Kułakow stoczył pasjonującą walkę z Kozą. Ostatecznie gdański Rosjanin na drugim miejscu. Daleko z tyłu Szczotka.
10'
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Artur Mroczka,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate.
Tungate jako rezerwa taktyczna za Iversena
ważne zdarzenie
XI
Ze startu 4:2, ale Mroczka wywiózł szerzej Pieszczka i zrobił miejsce Tungate'owi. Pieszczek chciał skontrować, ale przed jego kołem nagle znalazł się Gruchalski. Gospodarze jechali pewnie na 5:1, ale za nimi wywrócił się Gruchalski. Wyścig przerwany, a gdańszczanin został wykluczony z powtórki.
ważne zdarzenie
XI
Po świetnej pierwszej połowie meczu gdańszczanie ewidentnie "spuchli". Powtórka wyścigu jedenastego może być kluczowa dla dalszych losów spotkania.
bieg 4:2
XI
[30:36] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Michał Gruchalski (w/0 pkt).


Powtórka z poprzedniego wyścigu. Mroczka "powiózł" Pieszczke pod bandę. Dołączył do niego Tungate i uciekli na 5:1. Na szczęście kapitan gdańszczan walczył do końca i na czwartym okrążeniu odbił drugą pozycję atakiem przy krawężniku. Po wyścigu zaiskrzyło między Pieszczkiem a Mroczką.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Dawid Rempała,
  Piotr Gryszpiński,
  Ernest Koza,
  Rasmus Jensen.
bieg 4:2
XII
[32:40] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Ernest Koza (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Tak jak w drugiej serii startów, kapitalne wyjście spod taśmy Jensena. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Gryszpiński po chwili wyprzedził Rempałę i gdańszczanie dowieźli ważną wygraną 4:2.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Alexander Woentin,
  Wiktor Kułakow,
  Rohan Tungate.
bieg 5:1
XIII
[33:45] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Jakub Jamróg show! Kułakow wygrał start i uciekł do przodu. Jamróg dostał szprycę pod koło i stracił kilka metrów do rywali. Z czwartej pozycji najpierw przeszedł na trzecią mijając Woentina a następnie rzucił się w pogoń za Tungatem. Wyprzedził go na samej mecie, tak samo jak w pierwszym swoim starcie Iversena. Na szczęście tym razem bez upadku. Gdańszczanie zapewnili sobie zwycięstwo w meczu.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Krystian Pieszczek,
  Alexander Woentin,
  Rasmus Jensen.
bieg 5:1
XIV
[34:50] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Pieszczek wygrał start, Jensen wyszedł spod taśmy czwarty, ale najpierw minął Woentina, a na drugim okrążeniu wykorzystał błąd Kozy i minął go po wewnętrznej. Gdańszczanie pewnie dowieźli 5:1.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Artur Mroczka,
  Jakub Jamróg,
  Rohan Tungate.
bieg 5:1
XV
[35:55] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Rohan Tungate (d/0 pkt).

Na starcie z defektem został Tungate. Mroczka po starcie wpadł między gdańszczan, którzy wzięli go w kleszcze i uciekli do przodu. Kułakow do końca musiał odpierać ataki tarnowianina, ale robił to bardzo umiejętnie. Zwycięstwa biegowego doczekał się Jamróg.
15'
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało z Unią Tarnów 55:35

Typowanie wyników

5 kwietnia 2021, godz. 15:30
3 pkt.
Unia Tarnów
35 : 55
bez
publiczności
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

31% 95 typowań Unia Tarnów
0% 0 typowań REMIS
69% 207 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 1 1 0 0 63:27 2
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 1 0 0 55:35 2
3 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
4 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
7 Unia Tarnów 1 0 0 1 35:55 0
8 Celfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0
Tabela wprowadzona: 2021-04-05

Wyniki 1 kolejki

  • Unia Tarnów - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 35:55
  • ROW Rybnik - Celfast Wilki Krosno 63:27
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów, przełożony na 29 kwietnia ze względu na opady deszczu
  • Aforti Start Gniezno - Orzeł Łódź, przełożony ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy, termin do ustalenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane