Wiadomości

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 35:55. Wygrana na inaugurację

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Jakub Jamróg w debiucie dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk dał żużlowy show z najwyższej półki. Kuba aż dwukrotnie pokonywał rywali na samej "kresce".
Jakub Jamróg w debiucie dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk dał żużlowy show z najwyższej półki. Kuba aż dwukrotnie pokonywał rywali na samej "kresce". fot. Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało na wyjeździe z Unią Tarnów 55:35. Na inaugurację sezonu eWinner 1 Ligi Żużlowej egzamin zdali nowi liderzy Wiktor KułakowJakub Jamróg, którzy zdobyli razem 24 pkt. Walecznością imponował szczególnie Jamróg, który aż dwukrotnie mijał rywali na samej mecie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Unia Tarnów

9. Niels K. Iversen 1 (1,-,-,-)
10. Alexander Woentin 3 (1,2,0,0,0)
11. Ernest Koza 8+1 (w,3,1*,1,2,1)
12. Artur Mroczka 12+1 (1*,1,3,3,3,1)
13. Rohan Tungate 9 (2,2,3,1,1,d)
14. Mateusz Gzyl 0 (u,-,-)
15. Dawid Rempała 2 (2,0,0,0)
16. Piotr Świercz 0 (0)
35:55
Sędziowie:
Sokołowski (Ostrów Wlkp.)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Krystian Pieszczek 11 (3,1,2,2,3)
2. Rasmus Jensen 9+2 (0,3,1*,3,2*)
3. Jakub Jamróg 11+2 (2*,2,2,2*,3)
4. Michał Gruchalski 4+1 (3,0,1*,w)
5. Wiktor Kułakow 13+1 (3,3,2,3,2*)
6. Alan Szczotka 5+1 (3,2*,0)
7. Piotr Gryszpiński 2 (1,0,1)
8. Lukas Fienhage (nie startował)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Gdańszczanie zimą przeszli przebudowę zespołu. Odeszli Kildemand, Thorssell, Gomólski i Żupiński. Ściągnięto drugiego najlepszego zawodnika I ligi Kułakowa oraz ekstraligowca Jamroga.

Ponadto nowy regulamin wprowadził obowiązek posiadania w składzie zawodnika do lat 24 pod numerem 1-5/9-13 oraz rezerwowego do lat 23 z numerem 8/16 - w tych rolach dziś kolejne nowe twarze: Gruchalski i Fienhage. Wygrali rywalizację o skład z Kajbuszewem i Kempem, ale na treningach żaden z tych czterech nie imponował formą. Czy inaczej będzie w ligowym starciu?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma problem z zawodnikami U-23 i U-24. Czterech na dwa miejsca, żaden nie zachwycił

Debiut w roli menedżera drużyny zaliczy dziś Eryk Jóźwiak, który jeszcze w minionym sezonie był mechanikiem Gomólskiego. Wcześniej pracował m.in. z Nickim Pedersenem czy Renatem Gafurowem.

- Jedziemy wygrać, zadowoli nas wszystko powyżej 45 punktów. Od pierwszego meczu będziemy się bić o pierwsze miejsce i awans do PGE Ekstraligi - mówił nam Jóźwiak przed wyjazdem do Tarnowa.

Eryk Jóźwiak: Jedziemy do Tarnowa wygrać

Unia wystąpi bez podstawowego juniora Koniecznego, u którego wynik testu na COVID-19 dał wynik pozytywny.
W Tarnowie Wybrzeże ścigało się na koniec poprzedniego sezonu. Gdańszczanie wygrali 53:37, a Jensen zdobył 14 pkt w pięciu wyścigach. Znacznie gorzej tamto spotkanie wspomina Pieszczek, który złamał rękę. Oby dzisiaj powody do zadowolenia miał jeden i drugi.

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 37:53. Krystian Pieszczek złamał rękę

Tak prezentował się tor w Tarnowie na 3 godziny przed meczem. Fot. Wybrzeże Gdańsk
Przedmeczowy obchód po torze. Fot. Unia Tarnów
W próbie toru wzięli Iversen (Unia Tarnów) i Mroczka oraz Pieszczek i Jamróg.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Niels K. Iversen,
  Jakub Jamróg,
  Ernest Koza.
1'
Zawody odbędą się według II zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną z pól B i D, tarnowianie z A i C.
[ICO]
I
Gdańszczanie podwójnie wygrali start, ale Iversen (Unia Tarnów) z łatwością minął ich przy krawężniku już na wyjściu z łuku. Na drugim okrążeniu Koza mijał po wewnętrznej Jamroga i doszło między nimi do kontaktu. Jamróg upadł na tor, wyścig przerwany.
[ICO]
I
Koza wykluczony z powtórki. Jamróg wstał z toru o własnych siłach.
[ICO]
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Niels K. Iversen (1 pkt), Ernest Koza (0 pkt).

Znakomity start Pieszczka, który tym razem przypilnował "kredy". Jamróg rzucił się w pogoń za Iversenem . Napędzał się po zewnętrznej i "dorwał" go na samej mecie! Niestety, za nią obaj szczepili się motocyklami i runęli na tor. Upadek wyglądał makabrycznie. Iversen próbował zagrodzić Jamrogowi drogę przy bandzie, ale ewidentnie przesadził. Na szczęście obaj zawodnicy wstali o własnych siłach, choć Iversen utyka.
[ICO]
Przy upadku pękła dmuchana banda, trwa wymiana uszkodzonego fragmentu. Iversen (Unia Tarnów) otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu w poprzednim wyścigu. Kolejne będzie oznaczało wykluczenie.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Mateusz Gzyl,
  Piotr Gryszpiński,
  Dawid Rempała,
  Alan Szczotka.
2'
Za chwilę start do II wyścigu, w którym wystartują młodzieżowcy. Przedłuża się naprawa bandy.
[ICO]
II
Wyścig przerwany, Rempała ruszył się przed startem. Sędzia przerwał wyścig, gdy tarnowianin był na prowadzeniu. Rempała otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Mecz trwa już pół godziny a za nami wciąż jeden wyścig.
[ICO]
II
[3:9] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Dawid Rempała (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Mateusz Gzyl (u4/0 pkt).

Szczotka wygrał start i przypilnował krawężnika. Gryszpiński od początku walczył o trzecie miejsce z Gzylem i choć chwilę był przed nim, szybko stracił pozycję. walczył jednak do końca i minął rywala po wewnętrznej części toru na ostatnim okrążeniu. Chwilę później junior rywali zanotował uślizg i upadł na tor. Po dłuższej chwili wstał i w asyście lekarza udał się do parku maszyn.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Wiktor Kułakow,
  Artur Mroczka,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
III
[6:12] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Ze startu 3:3, ale Kułakow minął Tungate, a Jensen przy krawężniku dał się minąć Mroczce. To wszystko miało miejsce na pierwszym okrążeniu. Ta kolejność zachowana została do mety.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Piotr Świercz,
  Alan Szczotka,
  Alexander Woentin.
Świercz jako rezerwa zwykła za Gzyla.
[ICO]
IV
[7:17] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Michał Gruchalski (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Alexander Woentin (1 pkt), Piotr Świercz (0 pkt).

Świetny start gdańszczan i prowadzenie od startu do mety. Woentin do końca naciskał Szczotkę, ale bez skutku. Świercz otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.
4'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Artur Mroczka,
  Jakub Jamróg,
  Ernest Koza.
[ICO]
V
[11:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Ernest Koza (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Świetny start Kozy. Za nim najlepiej wyszedł Jamróg. Mroczka najpierw minął Gruchalskiego, a później na trzecim okrążeniu Jamroga. Gdańszczanin odbił jednak drugą lokatę chwilę później i gdyby nie stracił czasu na Mroczkę, wydaje się, że mógł powalczyć z Kozą Pierwsze zwycięstwo gospodarzy.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Krystian Pieszczek,
  Dawid Rempała,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
VI
[13:23] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Atomowy start Jensena, słaby Pieszczka i do mety pewne 4:2, choć Pieszczek szukał szansy, aby zbliżyć się do Tungate'a.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Ernest Koza,
  Piotr Gryszpiński,
  Alexander Woentin.
Koza jako rezerwa taktyczna za Iversena
[ICO]
VII
Iversen (Unia Tarnów) nie jest zdolny do dalszej jazdy po upadku w pierwszym starcie. To ogromne osłabienie gospodarzy!
[ICO]
VII
[16:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Alexander Woentin (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Woentin wygrał start, ale na wyjściu z drugiego łuku "pożarł" go napędzający się po zewnętrznej Kułakow. Rosjanin zdeklasował rywali. Gryszpiński daleko z tyłu.
7'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Rohan Tungate,
  Michał Gruchalski,
  Dawid Rempała

Rempała jako rezerwa taktyczna za Gzyla.
[ICO]
VIII
[19:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Tungate prowadził cały wyścig, ale Jamróg naciskał go do samej mety, zmniejszał stratę i przegrał nieznacznie. To kolejny wyścig, w którym Jamróg imponuje walecznością.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Alexander Woentin,
  Rasmus Jensen,
  Artur Mroczka,
  Krystian Pieszczek.
Mroczka jako rezerwa taktyczna za Iversena.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany, ruszył się na starcie Mroczka, dzięki czemu zyskał przewagę. Drugi jechał Pieszczek, a Jensen walczył o trzecią lokatę z Woentinem. Ostrzeżenie dla Mroczki.
[ICO]
IX
[22:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Znakomicie w pierwszym łuku Mroczka, który łatwo uporał się z Pieszczkiem nakrywając go ze startu z drugiego pola. Wygrał wyścig z ogromną przewagą. Jensen i Pieszczek starali się sobie nie przeszkadzać. Na końcu stawki Woentin. Trzeci z rzędu wyścig zakończony remisem.
10'
2 minuty przerwy dla Mroczki, który wystartuje wyścig po wyścigu.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Alan Szczotka,
  Artur Mroczka,
  Wiktor Kułakow.
[ICO]
X
[26:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Świetny start tarnowian. Daleko z przodu Mroczka, a Kułakow stoczył pasjonującą walkę z Kozą. Ostatecznie gdański Rosjanin na drugim miejscu. Daleko z tyłu Szczotka.
10'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Artur Mroczka,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate.
Tungate jako rezerwa taktyczna za Iversena
[ICO]
XI
Ze startu 4:2, ale Mroczka wywiózł szerzej Pieszczka i zrobił miejsce Tungate'owi. Pieszczek chciał skontrować, ale przed jego kołem nagle znalazł się Gruchalski. Gospodarze jechali pewnie na 5:1, ale za nimi wywrócił się Gruchalski. Wyścig przerwany, a gdańszczanin został wykluczony z powtórki.
[ICO]
XI
Po świetnej pierwszej połowie meczu gdańszczanie ewidentnie "spuchli". Powtórka wyścigu jedenastego może być kluczowa dla dalszych losów spotkania.
[ICO]
XI
[30:36] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Michał Gruchalski (w/0 pkt).


Powtórka z poprzedniego wyścigu. Mroczka "powiózł" Pieszczke pod bandę. Dołączył do niego Tungate i uciekli na 5:1. Na szczęście kapitan gdańszczan walczył do końca i na czwartym okrążeniu odbił drugą pozycję atakiem przy krawężniku. Po wyścigu zaiskrzyło między Pieszczkiem a Mroczką.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Dawid Rempała,
  Piotr Gryszpiński,
  Ernest Koza,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
XII
[32:40] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Ernest Koza (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Tak jak w drugiej serii startów, kapitalne wyjście spod taśmy Jensena. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Gryszpiński po chwili wyprzedził Rempałę i gdańszczanie dowieźli ważną wygraną 4:2.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Alexander Woentin,
  Wiktor Kułakow,
  Rohan Tungate.
[ICO]
XIII
[33:45] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Jakub Jamróg show! Kułakow wygrał start i uciekł do przodu. Jamróg dostał szprycę pod koło i stracił kilka metrów do rywali. Z czwartej pozycji najpierw przeszedł na trzecią mijając Woentina a następnie rzucił się w pogoń za Tungatem. Wyprzedził go na samej mecie, tak samo jak w pierwszym swoim starcie Iversena. Na szczęście tym razem bez upadku. Gdańszczanie zapewnili sobie zwycięstwo w meczu.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Krystian Pieszczek,
  Alexander Woentin,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
XIV
[34:50] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Alexander Woentin (0 pkt).

Pieszczek wygrał start, Jensen wyszedł spod taśmy czwarty, ale najpierw minął Woentina, a na drugim okrążeniu wykorzystał błąd Kozy i minął go po wewnętrznej. Gdańszczanie pewnie dowieźli 5:1.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Artur Mroczka,
  Jakub Jamróg,
  Rohan Tungate.
[ICO]
XV
[35:55] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Rohan Tungate (d/0 pkt).

Na starcie z defektem został Tungate. Mroczka po starcie wpadł między gdańszczan, którzy wzięli go w kleszcze i uciekli do przodu. Kułakow do końca musiał odpierać ataki tarnowianina, ale robił to bardzo umiejętnie. Zwycięstwa biegowego doczekał się Jamróg.
15'
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało z Unią Tarnów 55:35

opinie kibiców w trakcie relacji (244)


Typowanie wyników

mecz ligowy
05.04.2021 godz.15:30
wartość: 3 punkty
Unia Tarnów
35:55 bez
kibiców
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

31%

95 typowań

x

0%

0 typowań

2

69%

207 typowań


Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 1 1 0 0 63:27 2
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 1 1 0 0 55:35 2
3 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
4 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
7 Unia Tarnów 1 0 0 1 35:55 0
8 Celfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0

Tabela wprowadzona: 2021-04-05

aktualna tabela »

Wyniki 1 kolejki:

  • Unia Tarnów - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 35:55
  • ROW Rybnik - Celfast Wilki Krosno 63:27
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów, przełożony na 29 kwietnia ze względu na opady deszczu
  • Aforti Start Gniezno - Orzeł Łódź, przełożony ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy, termin do ustalenia

Opinie wybrane


wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane