• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk o 5. miejsce

Jacek Główczyński
9 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł o klubie Stoczniowiec Gdańsk Mistrzostwa świata juniorów w short tracku. Najlepsi znów w Hali Olivia
Gdańskie olimpijki w Pekinie: Kamila Stormowska (z lewej) i Nikola Mazur w niedzielę, 13 lutego walczyć będą o 5. miejsce w sztafecie short tracka na 3000 metrów. Gdańskie olimpijki w Pekinie: Kamila Stormowska (z lewej) i Nikola Mazur w niedzielę, 13 lutego walczyć będą o 5. miejsce w sztafecie short tracka na 3000 metrów.

Nikola Mazur i Kamila Stormowska (obie Stoczniowiec Gdańsk) będą rywalizować o 5. miejsce w sztafecie kobiet na 3000 metrów w short tracku podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Polkom nie udało się zdobyć awansu do rozgrywki o medale. Dokończeniu konkurencji w niedzielę, 13 lutego od godziny 12:35 polskiego czasu.Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 - harmonogram konkurencji i wszystkie wynikiPo forsownej sobocie, kiedy łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk od razu w olimpijskim debiucie, musiały wystartować w dwóch konkurencjach, był to kolejny forsowny dzień dla Kamili Stormowskiej. Niespełna 22-letnia zawodniczka zmierzyła się z eliminacjami na 1000 metrów oraz z półfinałami w sztafecie 3000 metrów. Równie mocno obciążona była Natalia Maliszewska, która po okresie kwarantanny, została wreszcie dopuszczona do startów.

Na 1000 metrów odbyło się 8 biegów eliminacyjnych po 4 zawodniczki w każdym. Do ćwierćfinałów awans zdobyło 20 łyżwiarek, po 2 najlepsze z każdej serii oraz 4 z najlepszymi czasami z tych, które finiszowały na 3. miejscu.

23. medal dla Polski w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Sprawdź, kto i kiedy stał na podium?Polski startowały w dwóch ostatnich biegach, czyli miały dobrą pozycję wyjściową, gdyż wiedziały, jakie czasy uzyskały rywalki. Jednak nie trzeba było porównywać się z innymi seriami.

Maliszewska w czasie 1:29.610 wygrała i zdobyła bezpośredni awans do ćwierćfinału, który odbędzie się 11 lutego. Natomiast Stormowska trafiła na bardzo szybki bieg. Zamknęła w nim stawkę. Wynik 1:28.567 dał jej 26. miejsce w końcowej klasyfikacji.Niewiele ponad godzinę później łyżwiarki stanęły do sztafety na 3000 metrów. Tu zasady były proste zasady. Do startu w igrzyskach zakwalifikowało się tylko osiem państw. Zatem w półfinałach rozegrano dwa biegi. Dwa najlepsze miejsce w każdym premiowane były awansem do finału i pozostanie w walce o medale, a dwa kolejne oznaczały, że w niedzielę, 13 lutego pozostanie rywalizacja jedynie o miejsca 5-8.

Do Maliszewskiej i Stormowskiej dołączyły: starsza siostra tej pierwszej - Patrycja oraz druga zawodnicza Stoczniowca - Nikola Mazur.Polki nie włączyły się do walki o awans do finału A. Wyszły ze startu jako ostatnie, a potem wyprzedziły tylko Włoszki, które zanotowały upadek. Finiszowały z czasem 4:10.074. Wygrały Holenderki 4:04.133 przed Chinkami 4:04.383.

Drugi półfinał był bardzo wyrównany. Wszystkie sztafety zmieściły się w sekundzie. Kolejność była następująca: Korea Południowa (4:05.92), Rosja (4:06.07), USA (4:06.10) i Kanada (4:06.88).

Oznacza to, że 13 lutego o godzinie 12:35 Polki w rywalizacji o 5. miejsce mierzyć się będą z: Amerykankami, Kanadyjkami i Włoszkami. Teoretycznie mogą zająć nawet wyższą lokatę, gdyż zgodnie z regulaminem, gdyby w finale A, któraś ze sztafet została zdyskwalifikowana bądź nie ukończyła biegu, to nie zostanie uwzględniona w końcowej klasyfikacji.

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach łyżwiarki Stoczniowca Gdańsk zdobyły kwalifikację olimpijskąWyniki i starty łyżwiarek Stoczniowca Gdańsk w ZIO Pekin 2022
Sztafeta mieszana
11. miejsce m.in. w składzie Mazur i Stormowska

500 metrów
27. miejsce Mazur, 28. Stormowska

1000 metrów
26. Stormowska

13.02, niedziela
12:35 - finał B sztafety kobiet, Mazur, Stormowska

16.02
12:30 - ćwierćfinały na 1500 metrów, Stormowska
ew. 13:15 - półfinały na 1500 metrów, Stormowska
ew. 14:11 - finał B na 1500 metrów, Stormowska
ew. 14:18 - finał A na 1500 metrów, Stormowska


Terminy startów i wyniki wszystkich reprezentantów Polski w PekinieWynik sztafety kobiet w short tracku i tak znajdzie się wśród najlepszych wyników reprezentacji Polski w Pekinie. Przypomnijmy, że poza brązowym medalem Dawida Kubackiego w skokach narciarskich, biało-czerwoni dotychczas zdobyli jeszcze 7 miejsc w pierwszej "10".

W środę, 10 lutego udało się to saneczkowej dwójce. Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski po pierwszym ślizgu zajmowali 8., a po drugim i ostatnim spadli na 9. lokatę.

Zagłosuj, ile medali zdobędzie Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022Kolejna rywalizacja skoczków zaplanowana jest na sobotę, 12 lutego o godz. 12 (konkurs indywidualny na dużej skoczni, kwalifikacje dzień wcześniej również o 12) oraz na poniedziałek, 14 lutego o godz. 12 (konkurs drużynowy). W środę zawodnicy rozpoczęli treningi na tym obiekcie.

Na razie medale zdobyły 23 państwa z 91, które wysłały reprezentacje do Pekinu.Najlepsze wyniki reprezentantów Polski w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022:
brązowy medal

Dawid Kubacki - indywidualnie skocznia normalna

6. miejsce
Kamil Stoch - indywidualnie skocznia normalna
Kubacki, Stoch, Nicole Konderla, Kinga Rajda - drużyna mieszana w skokach narciarskich

7. miejsce
Oskar Kwiatkowski - slalom równoległy w snowboardzie

8. miejsce
Aleksandra Król - slalom równoległy w snowboardzie
Maryna Gąsienica-Daniel - slalom gigant w narciarstwie alpejskim

9. miejsce [br]
Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski - dwójki saneczkarstwo
Michał Nowaczyk - slalom równoległy w snowboardzie

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane