Złota i srebrna Gedania...

27 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Do rywalizacji młodziczek o mistrzostwo województwa pomorskiego w siatkówce Gedania wystawiła dwa zespoły. Sięgnęły one po złoty i srebrny medal, a także wywalczyły prawo gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Najlepsze były podopieczne Witolda Jagły, a drugie miejsce zajęła drużyna Pawła Kramka.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się cztery drużyny: trzech zwycięzców eliminacji oraz Orzeł Gdańsk, który wygrał rywalizację pomiędzy wicemistrzami eliminacji. Gospodarzem decydujących o podziale medali zawodów była Gedania. W inauguracyjnym pojedynku spotkały się miejscowe ekipy. Zarówno pierwszy, jak i drugi set, zakończyły się wynikiem 25:22 na korzyść Gedanii I. Jak się okazało, była to jedyna porażka rezerw. Jednak trzeba przyznać, że obu ekipom gospodarzy duży opór stawił Orzeł Gdańsk, przegrywając oba spotkania po tie-breakach, w tym z Gedanią II na przewagi w ostatniej partii! Dostarczycielem punktów była Jedynka Lębork, której nie udało się zdobyć honorowego seta.

Pozostałe wyniki: Orzeł - Jedyna 2:0 (25:19, 25:15), Gedania II - Jedynka 2:0 (25:16, 25:10), Gedania I - Orzeł 2;1 (25:22, 24:26, 15:7), Orzeł - Gedania II 2:1 (27:25, 10:25, 15:17), Jedynka - Gedania I 0:2 (9:25, 8:25).