Pomorscy urzędnicy mistrzami w futsalu

6 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Reprezentacja województwa pomorskiego wywalczyła tytuł pierwszych mistrzów Polski w futsalu urzędów marszałkowskich. Reprezentacja województwa pomorskiego wywalczyła tytuł pierwszych mistrzów Polski w futsalu urzędów marszałkowskich.

Zwycięstwem reprezentacji województwa pomorskiego zakończyły się pierwsze mistrzostwa polski urzędów marszałkowskich w piłce nożnej halowej rozgrywane w Iławie. W finale nasz zespół okazał się lepszy od zespołu Warmii i Mazur pokonując gospodarzy turnieju 3:0. Piłkarzem turnieju wybrany został kapitan mistrzowskiej ekipy Rafał Klawikowski. Medale wręczał Mamed Chalidow, zawodnik MMA i międzynarodowy mistrz federacji Konfrontacji Sztuk Walki w latach 2009-11.

Dotychczas marszałkowscy piłkarze rywalizowali podczas rozgrywek na boiskach trawiastych. Po raz pierwszy taki turniej odbył się w 2008 r. w województwie podkarpackim, gdzie Pomorskie zajęło 2. miejsce. W 2010 i 2011 r. nasza drużyna zdobyła tytuł mistrza Polski, który zapewniła sobie także po raz pierwszego turnieju tej rangi w futsalu.

W turnieju organizowanym w Iławie wzięło udział dziesięć drużyn reprezentujących urzędy marszałkowskie z całej Polski.

Przedstawiciele województwa pomorskiego wystąpili w składzie: Rafał Klawikowski (kapitan), Zbigniew Czajka, Rafał Grabusiński, Michał Kukliński, Michał Żywna, Dawid Bloch, Piotr Łasowski, Sławomir Lewandowski, Marcin Popiela oraz Piotr Bejrowski. Drużynę poprowadził Maciej Kowalczuk, na co dzień wicedyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W drodze do finału nasz zespół pokonał reprezentacje: województwa śląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego oraz dolnośląskiego. Tylko raz pomorscy reprezentanci musieli uznać wyższość rywali. Podczas rozgrywek grupowych ulegli drużynie Warmii i Mazur, której zrewanżowali się w... najważniejszym meczu - finale. Z brązowymi medalami rywalizację ukończyła reprezentacja województwa lubelskiego.

Opinie (8)

• No i brawo.

Tak trzymać. Pomorskie górą.

• 14 2

• Nic dziwnego, że wygrali jak prowadził ich do boju Maciej Kowalczuk

Maciek to w starych dobrych czasach bramkarz Arki o przezwisku Szeja i takich samych szalonych interwencjach jak reprezentacyjny bramkarz - konkurent Kostki i Tomaszewskiego (pamiętny występ w Hamburgu z NRF 1:1)