Złoty Sikora

kryst
20 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Mówił, że po sukcesach w Oberhofie na walkę w mistrzostwach Europy w białoruskich Raubiczach nie będział miał sił. Oszukiwał! Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów), nasz biathlonowy as, zdobył złoty medal w biegu na dochodzenie na 12,5 km. Zdobył, to mało powiedziane. Zdeklasował rywali. Kolejni zawodnicy stracili do Sikory ponad dwie minuty. Drugi był Norweg Alexander Os, a trzeci - Rosjanin Jewgienij Trebuczenko. W środę Sikora został wicemistrzem Europy w sprincie na 10 km. Do triumfatora Aleksandra Symana stracił niespełna 20 sekund i tyle czasu po Białorusinie ruszył na trasę biegu na dochodzenie. W czterech strzelaniach nie popełnił żadnego błędu. 30-letni Sikora nie musi się martwić o następców. Krystyna Pałka wywalczyła złoty medal w biegu juniorek na 10 km na dochodzenie. W środę katowiczanka była druga w sprincie na 7,5 km.