Znów zabrakło rzutu w ostatnich sekundach

8 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Karolina Szwed przedziera się przez koszalińską obronę. Karolina Szwed przedziera się przez koszalińską obronę.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu przed tygodniem przegrały jedną bramkę po dogrywce finał Pucharu Polski, a dzisiaj w końcówce oddały pierwszy mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal w PGNiS Superlidze. Gdynianki na własnym parkiecie przegrały z AZS Politechniką Koszalin 30:31, mimo że do przerwy prowadziły 19:15. Drugie spotkanie w hali przy ul. Górskiego odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.30

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 6, Głowińska 4, Białek 1, Szwed 3, Mateescu 4, Duran 5, Koniuszaniec 5, Kulwińska, Kobzar 2

AZS: Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Olek, Bilenia 13, Dworaczyk 7, Muchocka 2, Całużyńska 4, Chmiel 1, Szafulska 3, Błaszczyk 1, Leśkiewicz

Sędziowały: Brehmer (Tychy), Skowronek (Ruda Śląska).

Gdynianki rozpoczęły źle. Na ich pierwszą bramkę przyszło nam czekać aż do 8 minuty. Niemoc rzutową miejscowych przełamała wreszcie Monika Głowińcka. Rozgrywającej udało się z gry, to czego nie dokonała trzy minuty wcześniej z karnego, marnując rzut z siedmiu metrów.

Vistal Łączpol zerwał się do walki od 0:3. Trzy inauguracyjne bramki były autorstwa Tatiany Bilenii. Jednak okazało się, że i Ukrainkę można powstrzymać, i to przy karnym, przy wyniku 2:3.

Gdynianki obraz meczu zmieniły ostatecznie między 11. a 14. minutą. Dobrze wykorzystali okres gry w przewadze, który wiązał się z karą dla Jagody Olek. Na konto miejscowych zapisano cztery trafienia z rzędu. Dwukrotnie bramki zdobyła Karolina Sulżycka, a po jednym trafieniu dołożyły Sabina Kobzar z karnego i Loredana Mateescu, ostatnia z trzech Rumunek zakontraktowanych w tym sezonie przez nasz klub, która jest jeszcze w grze.

6:5 po akcji Sulżyckiej to był pierwszy korzystny wynik dla gospodyń w tym spotkaniu. Potem, aż do 32. minuty było już tylko lepiej. Vistal Łączpol poprawił na 12:9 po trzech bramkach z rzędu (Mateescu, Kobzar z karnego, Katarzyna Koniuszaniec). Natomiast w ostatniej minucie pierwszej połowy akcje Mateescu i Katarzyny Duran dały cztery trafienia w zapasie na przerwę.

Po zmianie stron Duran poprawiła na 20:15. - Chyba zaczęłyśmy myśleć, że to samo się wygra - przyznała potem po meczu Kasia. Rozluźnienie znów było widoczne przy karnych. Rzutów z siedmiu metrów na bramki nie zamieniły Kobzar i Głowińska. Od 22:17 gdynianki nie mogły zdobyć bramki, a same straciły aż cztery. Zaczęła trafiać w szeregach przyjezdnych rutynowana Joanna Dworaczyk.

- Turniej w Pruszkowie, mimo że nie zdobyliśmy pucharu podbudował drużynę, przekonała się, że wiele potrafi. Niestety, okazało się, iż to przeświadczenie za bardzo uspokoiło drużynę. Dlatego były kłopoty z Politechnika, z drużyną, z którą w normalnej dyspozycji powinniśmy wygrywać kilkoma bramkami - oceniał po spotkaniu Jerzyy Ciepliński, szkoleniowiec miejscowego zespołu.

Vistal Łączpol zaczął popadać w coraz większe opały. W 44. minucie Bilenia wyrównała z karnego, a po chwili Dorota Błaszczyk odzyskała prowadzenie dla Politechniki (24:23). Od tego momentu przewaga przechodziła z rąk do rąk, ale żadnej drużynie nie udało się już do końca gry odskoczyć na różnicą większa niż jedna bramka.

Po raz ostatni korzystny wynik dla gdynianek był w 55. minucie. Sulżycka rzuciła wówczas na 28:27. W 59. minucie Szwed udało się wyrównać na 30:30. Co prawda niesamowita Bilenia, która dzisiaj zdobyła aż 13 bramek, zdobyła 31. trafienie dla Politechniki, ale było jeszcze dość czasu, aby wyrównać.

Niestety, choć gdynianki potrafiły do dobrej sytuacji rzutowej wyprowadził Agnieszkę Białek, to piłka rzucona przez kołową z szóstego metra nie trafiła do siatki! - Wierzę, że w poniedziałek jesteśmy w stanie odwrócić sytuację i wygrać mecz. Aby to się udało potrzebna jest większa odpowiedzialność zawodniczek, muszą brać ciężar gry na siebie, a nie tylko szukać podania do koleżanki - ocenia trener Ciepliński.

Pierwsze mecze o złoty medal:
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR AZS POL Lublin 35:30 (18:13) i po dogrywce 33:30 (15:12, 28:28).

• 8 0

• Nic dodać nic ująć, wynik każdy widzi. (8)

Podobno mężczyznę poznaje się po tym jak kończy i tyle można powiedzieć o byłym trenerze Łączpolu.
    Ten mecz był taki jak cały sezon - do niczego z przebłyskami super gry.
    Dziewczyny dlaczego w najważniejszych momentach ręce trzęsą się Wam, a mózg wyłącza jak byście miały po 15lat????
    Trzeba jednak przyznać, że końcówka pierwszej połowy doskonała i mam nadzieje, że taka grę pokażecie w kolejnych meczach.

• 11 3

• Tak Panie Remico. (7)

Wynik pasuje do Pańskiej koncepcji . Zresztą nie od dzisiaj . Co do samego meczu to obrona była tylko na trybunach skandowana przez kibiców " mocno w obronie - mocno w obronie " . Tyle strat co dzisiaj ta drużyna popełniła wystarczyło by na trzy mecze jakie dziewczyny rozegrały z Zagłębiem w finale pucharu . I tak jak poprzednio pisałem większa determinacja w szeregach Politechniki zaowocowała tym co widzieliśmy dzisiaj na parkiecie . Pa pa brązowy medalu pa pa !!! A czyja to zasługa ? Na pewno nie jednego Cieplińskiego . Ma w tym swój udział ale też są jeszcze wspólnicy tego " sukcesu" stojący obok .

• 6 1

• Prawda, zgadzam się (6)

Tylko to trener dobierał i ściągał "swoje" dziewczyny, więc uważam, że ponosi pełną odpowiedzialność za zmarnowany sezon. Zajęcie 3 miejsca tego nie zmieni.
        Powiem więcej, jeśli przegrają rywalizacje z Koszalinem to będzie kompromitacja.
        Bez urazy dla dziewczyn z AZS, ale dzisiejszy mecz był prezentem ze strony Łączpolu.

• 3 4

• W/g Ciebie błędem było ściągnięcie zawodniczek AZS ! (5)

Szwed , Kulwińska , Koniuszaniec , Mikszto , Białek , Sadowska to błędy ? Użyłeś w swojej wypowiedzi słowa KOMPROMITACJA . Właśnie to zrobiłeś . Co do prezentu ze strony Łączpolu może to rozwiń . Ciekawa konkluzja ? Czy pominięcie Vistalu w nazwie klubu przez Ciebie to wzdychanie do odległej przeszłości ? Może masz i rację po awansie trzeba było zostawić Trener Bocheńską i dać jej wolną rękę w dalszym prowadzeniu zespołu i nie ściągać zaciągu Szczecińskiego a później Gdańskiego . Może w tym klubie brakuje właśnie spokoju i rozwagi działaczom którzy w zbyt szybkim tempie chcą " KUPIĆ " sukces . Albo robią nieprzemyślane nerwowe ruchy których efekty mamy właśnie teraz ? Jeżeli nowy trener to lepszy i od razu taki którego już sie upatrzyło wcześniej . Jeżeli nowa zawodniczka to lepsza . Taka zasada powinna panować a nie wzmocnienia które nic nie dają poza skłóceniem zespołu i zafundowanie bezkrólewia na ławce trenerskiej . Bo dla mnie ta sytuacja jaka się wytworzyła obecnie to gra zespołu bez trenera !!!

• 4 2

• kiedy wy zrozumeicie ze klub nazywa się nadal Łączpol !! (4)

Ile razy to trzeba tłumaczyć??
            Czy ktoś mówi Arka Polnord ??
            Człowieku czytaj co napisałem a nie snujesz jakieś bajki!!
            Meczy na takim poziomie Łączpol rozegrał już przynajmniej kilka więc nie pisz głupot .
            Jakoś w Pucharze Polski "bez trenera" potrafiły ograć Lublin i zagrać dobry mecz z Lubinem.
            Gdzie ja napisałem, że ściągniecie kogokolwiek to błąd??
            Trzy lata "budownia" drużyny to mało??
            Szczególnie na żałosnym poziomie polskiej ligi??
            Byłeś na meczu?? Widziałeś ?? Gdyby tak było to byś wiedział o jakim prezencie mówie. Poczytaj inne posty to może Cie oświeci??

• 2 4

• nikt nie mówi arka polnord bo arka gdynia gra jako arka gdynia (2)

a piłkarki od 2 sezonów grają jako VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA.

jak zaczniecie numery w stylu kibicow spru krzyczacych "montex", to podejrzewam, ze latwo zrazicie sponsora/ów.
              obie firmy to firmy prywatne więc czułe na wszelkie historie., a jak jeden ze sponsorow tytularnych sie wysypie, to pozamiatamy środek lub ogony ekstraklasy.

o każdego sponsora trzeba dbać Panie remicoo. Jeżeli kibicowałeś jeszcze w Rumii to wiesz jak wyglądał klub przy jednym sponsorze a jka teraz. jezeli przyszedł by jakiś trzeci duży wtedy dopiero byłby klub, ale takim działaniem tylko można odstraszać potencjalnych sponsorów (patrz Lublin)

• 3 1

• doobrze już obiecuje poprawe bede pisła VŁG pasuje ?? (1)

W kwestii dbania o sponsorów pamiętam jak w przerwie jedno z meczy były wręczane upominki dla sponsorów.
                Na sali było z tysiąc osób a klaskało... kilka.
                Jak wypomniałem to na forum było, że włażę w d... sponsorom.
                Teraz znowu ich nie doceniam... strach się odezwać.
                Wielki szacunek dla właściciela firmy Vistal widać go prawie na każdym meczu.

• 2 2

• Bardzo pasuje .

Najważniejsze jak nad emocjami bierze górę rozsądek .

• 0 0

• Nadal nie kumam !

A byłem na meczu . O jakim prezencie tu mowa ?

• 1 0

• Kpina

Szkoda, że tak się to kończy...

• 4 0

• Dla kogo te mecze ???

jutrzejszy mecz o 14:30 to kpina.Może znowu hale pozamykają tak jak stadiony.

• 10 1

• FOREK klub kibica Vistal Łączpolu (1)

zabrakło skuteczności w ostatnich minutach , ale mamy jeszcze kilka meczów i jesteśmy dobrej myśli, jedziemy do Koszalina w niedzielę !!

• 3 1

• kilka

tzn dwa jutro a potem koniec w Koszalinie

przecież przez tą dziecinną decyzję o zwolnieniu trenera w trakcie sezonu i ko jednocześnie nie zwalnianiu uciekł już puchar a teraz ucieknie medal

• 3 10

• o 18.00 gra Prokom, więc może wolisz o 21??