Szczypiorniści Wybrzeża odskoczyli wiceliderowi

9 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Wybrzeże w tym sezonie nie przegrało ani jednego ligowego spotkania. To jednak w dwóch ostatnich kolejkach uciekło na 4 punkty najgroźniejszemu rywalowi w I lidze, a pogoń gdańszczan za Superligą nabrała właściwego rozpędu. Na zdjęciu Jacek Sulej. Wybrzeże w tym sezonie nie przegrało ani jednego ligowego spotkania. To jednak w dwóch ostatnich kolejkach uciekło na 4 punkty najgroźniejszemu rywalowi w I lidze, a pogoń gdańszczan za Superligą nabrała właściwego rozpędu. Na zdjęciu Jacek Sulej.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Warmię Traveland Olsztyn 32:26 (19:11). Już na 4 punkty odskoczyli w tabeli I ligi wiceliderowi Nielbie Wągrowiec, która w sobotę zanotowała drugą przegraną w sezonie. SMS Gdańsk pokonał u siebie AZS UKW Bydgoszcz 23:22 (12:10) wygrywając pierwszy mecz w tym roku. Porażki doznała jednak Kar-Do Spójnia Gdynia, która przegrała wyjazdowe spotkanie z AZS UW Warszawa 27:23 (15:10).

Wybrzeże Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 32:26 (19:11)

WYBRZEŻE: Chmieliński , Głębocki - Kondratiuk 8, Papaj 6, Mogielnicki 3, Kornecki 3, Sulej 3, Rakowski 3, Wiak 2, Prymlewicz 2, Nilsson 2 oraz Rogulski, Jasowicz.

Trenerzy Wybrzeża Daniel WaszkiewiczDamian Wleklak w niedzielnym meczu dali wykazać się zmiennikom, ale pomimo momentów dość chaotycznej gry, gdańszczanie praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Goście z Olsztyna dobrze radzili sobie w pierwszym kwadransie meczu, ale później miejscowi zaczęli budować przewagę.

Dobre spotkanie rozegrał na lewym skrzydle zdobywca 6 bramek Piotr Papaj, który poprzednie mecze spędził na ławce rezerwowych. Tym razem rozegrał całe 60 minut. Z rzutów karnych bezlitosny dla Warmii był Adrian Kondratiuk. Z dużą łatwością wykorzystał wszystkie sześć prób, między innymi lobując bramkarza.

Olsztynianie, którzy po pierwszych 30 minutach przegrywali ośmioma bramkami, odrobili część strat po przerwie. Walkę nawiązali wykorzystując fakt, że gdańszczanie obijali poprzeczkę i słupki. W 50. minucie Warmia zbliżyła się na trzy bramki, ale gospodarze wrzucili wyższy bieg i ponownie wypracowali większe prowadzenie.

W barwach gości z dobrej strony zaprezentował się zdobywca 10 bramek Radosław Jankowski. 24-latek jest absolwentem gdańskiej SMS. Ma za sobą także występy w AZS AWFiS. Rozgrywający w styczniu trafił do Olsztyna z grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej Chrobrego Głogów.

ZWYCIĘSKI REMIS WYBRZEŻA W WĄGROWCU

Przed tygodniem czerwono-biało-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec zachowując przewagę 2 punktów nad wiceliderem rozgrywek. W sobotę Nielba doznała jednak niespodziewanej porażki z Wolsztyniakiem, a gdańszczanie zgarniając pełną pulę w starciu z olsztynianami, odskoczyli zespołowi z Wągrowca już na 4 punkty.

Zważywszy na to, że Wybrzeże nie przegrało jeszcze ani jednego ligowego spotkania, przewaga ta sprawia, że gdański zespół awans do Superligi ma na wyciągnięcie ręki. Aby stał się faktem, czerwono-biało-niebiescy bez oglądania się na Nielbę muszą wygrać 7 z 9 pozostałych do końca sezonu spotkań.

SMS Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz 23:22 (12:10)
SMS: Glabik, Dyszer, Mentel - Kowalczyk 5, Brukwicki 4, Gąsiorek 3, Chyła 3, Gasin 2, Matuszak 2, Szopa 2, Czarnecki 1, Potoczny 1 oraz Pedryc, Grzegorek, Mrozowicz, Pietruszko.

Bartosz Kowalczyk poprowadził SMS Gdańsk do pierwszej wygranej w tym roku. Bartosz Kowalczyk poprowadził SMS Gdańsk do pierwszej wygranej w tym roku.

Gdańscy licealiści pokonali outsidera grupy A I ligi, aczkolwiek przyszło im to ze sporym trudem. Zespół z Bydgoszczy, który na swoim koncie ma zaledwie jedno zwycięstwo w całym sezonie, od pierwszych minut postawił gospodarzom trudne warunki.

W 22. minucie SMS wyszedł na prowadzenie 9:7 po bramce swojego najlepszego strzelca w tym spotkaniu, 18-letniego Bartosza Kowalczyka. 5 minut później gospodarze prowadzili już różnicą czterech trafień. Podopiecznym Dariusza Tomaszewskiego zapewnił je Marcin Szopa. Do przerwy goście zdołali jednak połowicznie odrobić straty.

Po zmianie stron bydgoszczanie zanotowali serię 4:0 i wyszli na prowadzenie 17:15. Na 6 minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził jednak Kowalczyk, który chwilę później odzyskał prowadzenie dla gdańszczan. Na 22:20 rzucił Borys Brukwicki i choć w ostatnich sekundach gospodarzom mocno we znaki dał się zdobywca dziewięciu bramek Mateusz Matlach, przewagę udało się obronić.

AZS UW Warszawa - Kar-Do Spójnia Gdynia 27:23 (15:10)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Bronk 5, Dorsz 5, Wróbel 5, Gębala 3, Szlinger 3, Bielec 1, Borzymowski 1, Dziemian 1 oraz Kowalski, Naus, Pacholarz.

Trzeciej porażki z rzędu doznali gracze Kar-Do Spójnie Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego nie podołali na wyjeździe warszawskim akademikom, którym jak dotąd nie wiodło się w tym roku.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i przez premierowy kwadrans wynik oscylował wokół remisu. Później gospodarze postraszyli gdynian kontrami i wypracowali przewagę pięciu trafień, którą utrzymali do przerwy.

W drugiej połowie Kar-Do Spójnia poszła na wymianę ciosów i na 10 minut przed końcem gry zdołała zniwelować straty do dwóch bramek. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, którzy sięgnęli po pierwszy komplet punktów od blisko dwóch miesięcy.

Wyniki 17 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Warmia Traveland Olsztyn 32:26 (19:11)
  • SMS GDAŃSK - AZS UKW Bydgoszcz 23:22 (12:10)
  • AZS UW Warszawa - KAR-DO SPÓJNIA GDYNI 27:23 (15:10)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Nielba Wągrowiec 24:23 (14:13)
  • Grunwald Poznań - Real-Astromal Leszno 25:32 (13:10)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 36:26 (17:15)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań 25:25 (11:9)

Opinie (25)

• WYBRZEŻE TYLKO ZWYCIĘSTWO !

• 33 0

• super

Uważam,że sprawa awansu jest już jasna! Gratulacje dla Wybrzeża!

• 32 0

• (1)

teraz odprawic Wolsztyniak i 4pkt.przewagi.Oby nasi byli skoncentrowani do konca rozgrywek.tylko Wybrzeze

• 22 0

• super!!!!!

Wolsztyniak już został odprawiony....spina do końca,każdy przeciwnik może sprawić figla

• 1 0

• (3)

a w Gdańsku cienko z 8 bramek przewagi zostały tylko 3 niepojęte co oni grają!!!!

• 1 21

• co wy minusujecie trzeba było sledzić mecz a robić z siebie d.....a

• 1 6

• (1)

"a w Gdańsku cienko z 8 bramek przewagi zostały tylko 3"
      Mnie możecie też minusować, ALE!..zgadzam się z autorem powyższych słów.
      Nie może być tak, że prowadzi się plus 8bramek do szatni, a później..
      w środku IIpoł. 40-50minuta oddaje się za darmo ciężko wypracowane bramki..,
      zamiast grać bramka za bramkę i dowieźć spokojne prowadzenie do końca.
      "Dziękuje klubowi za transmisje online. - ramka999"
      Ja myślę ramka999 , że to jest POWAŻNA! alternetywa dla czasami wybiórczych transmisji TV.. jak sobie chca tak transmitują.
      Czasami mecze czołowych drużyn są NUDNE!!! a drużyn w dolnych rejonach
      emocjonujące jak mecze ME czy MŚ, i nie ma w tym przesady, bo emocje można można łatwo zmierzyć...w przypadku ręcznej 2minutami na ławie.. ;p
      A jeśli każdy klub zakupiły przyzwoity sprzęt: kamera 1 lub 2x plus komputer
      lub łącze i można "jechać" z transmisją.
      O tym kluby zarówno Super Ligi, jak i niższych lig, powinny poważnie!!!
      pomyśleć, a związek, jeśli chce promować ręczną, powinien umożliwić
      klubom(w domyśle kibicom, z których wielu oglądamecze online) taką transmisję, czyli NEGOCJOWAĆ nową umowę z Polsatem, lub tą telewizją, która będzie transmitowała ligę.
      Ale na razie niech chłopaki w czerwono - biało - niebieskich brawach
      grają do końca 3.05.2014r., na tej zwycięskiej fali.
      Bo są jeszcze mecze z.. Meblami Elbląg i!... Pomezanią Malbork
      które NA PEWNO! nie oddadzą 2pkt. za darmo.

• 3 3

• Tylko zauważ, że w tym okresie grali rezerwowi, którzy dali niestety popis nieskuteczności. Bardzo słaby był w tym meczu Jasowicz, który kilkukrotnie nie złapał podania i dwa razy zmarnował idealne pozycje. Kilka rzutów Korneckiego, Wiaka, Kondratiuka czy Prymlewicza obijało bramkę, ale też bramkarz wyciągnął rzuty z czystej pozycji. Drużyna pokazała siłę nie tym, że utrzymała wysoki wynik, ale tym, że mimo słabszego momentu potrafiła się przełamać.

• 4 0

• Wybrzeze juz ma awans jest super chłopaki !!!!

• 23 1

• Super

mam nadzieję, że to początek powrotu wielkiego WYBRZEŻA

• 24 0

• super (3)

• 15 0

• ciekawe jakie beda wzmocnienia po awansie i czy beda grac w Ergo? (2)

• 6 0

• (1)

Oby nie, wolę pełną halę AWFiS niż 3 tysiące osób na Ergo i brak atmosfery w hali.

• 5 1

• Racja

Na hali AWFiS jest super klimat. Niestety na ErGO nie będzie już tak fajnie ...

• 3 0

• transmisja

Dziękuje klubowi za transmisje online . A przyszły sezon już w TV.

• 18 0

• a Bagieta już odstawiony z bramki ?????? (8)

a po mieście furą się buja....
    czy kibice już nie zasługują na aktualne informacje ?
    czyżby zmiana klubu...?

• 13 3

• (3)

Sebastian złapał uraz w czasie sparingów i 3 tygodnie nie trenował. Wrócił do treningów przed samym meczem z Nielbą i teraz dochodzi do formy.

• 5 9

• (2)

ale jak dochodzi do formy skoro nie trenuje ?
        co to za uraz?
        chyba nie taki straszny skoro buja się po mieście...
        widziałam jak wysiada z samochodu i urazu się nie dopatrzyłam...

• 9 2

• (1)

Czepianie się na siłę... Stwierdź, że lata po mieście i to Ci przeszkadza.
          Bagieta normalnie trenuje tylko po co ryzykować odnowienie urazu? Lepiej niepotrzebnie dłużej czekać niż wejść o minutę za szybko.

• 1 5

• przed chwilą o zapaleniu płuc pisaliście
            oj kręcicie, kręcicie

• 4 0

• (3)

Przecież jasno pisali, że Bagieta złapał kontuzję, nie jest źle ale grać nie może. Nie wyobrażam sobie Wybrzeża bez tego bramkarza!
      Mecz z Warmią mógł się momentami podobać. Co do zawodników to widać, że spore postępy zrobił Kondratiuk, który moim zdaniem powinien zostać podstawowym rozgrywającym. Dobrze prezentuje się bramka, bardzo dobrze Kornecki i Papaj. O Nilssonie, Rogulskim, Mogielnickim czy Suleju nie ma sensu pisać, bo to podstawowe ogniwa Wybrzeża.
      Pytanie kto dojdzie do drużyny w nowym sezonie poza Marcinem Lijewskim?

• 8 10

• zalapal kontuzje a smiga jak stary rydz ! (2)

komu bajki opowiadasz ?
        nie wybrazac sobie mozesz ale koles chyba szuka nowego klubu

• 9 2

• Nie piszcie bzdur... (1)

...Bagiet mial skręcanie stawu skokowego po sparingu ze Szczecinem i pauzował. Jak już się podleczył to złapał....zapalenie płuc! !!! Także dajcie mu się wyleczyć i będzie ok. Bagiet nigdzie się nie wybiera.
          Brawo Wybrzeże za zwycięstwo. Widać SL na horyzoncie ale....musicie grać do końca! !!!

• 2 7

• gość nie okłamuj ludzi

on nie miał żadnego zapalenia płuc
            jak ktoś ma zapalenie płuc to siedzi na d.pie w domu

• 6 0

• Fajnie Wybrzeże wchodzi ale niestety Spójnia spada.
    Chyba za duży kredyt zaufania do nowego trenera,a już wieści o problemach finansowych - chyba dobrze dla niektórych jak spadną wtedy będą mieli wolną rękę.
    Prezes już zapowiedział ze nie będzie płacił ,a też już obcina kasę.
    Atmosfera "grobowa" niczemu nie służy- tylko po co ten twór został budowany?
    Ale co można się było spodziewać po Ramczykowskim,Cieśli jakaś prywata.
    Szkoda bo ci co weszli z Wybrzeżem nie będą mieli szans grania(nie wszyscy) na arenie ekstraligi i taki klub jak Gdynia dał by możliwość ogrania tym młodym zawodnikom.