SMS roztrwonił przewagę w Elblągu

14 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Dwa pewne zwycięstwa i remis. Tak wygląda dorobek trójmiejskich zespołów w piątej kolejce pierwszej ligi szczypiornistów. Zwycięstwa we własnych halach zanotowały zespoły Wybrzeża Gdańsk i Kar-Do Spójni Gdynia, zaś z Elbląga tylko punkt wywieźli licealiści SMS Gdańsk, gdyż roztrwonili pokaźne prowadzenie.

Wybrzeże Gdańsk - Grunwald Poznań 31:19 (11:9)
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Rakowski 6, Abram 5, Nilsson 4, Markuszewski 4, Mogielnicki 4, Kondratiuk 2, Rogulski 2, Jasowicz 2, Helman 1, Piwowarczyk 1 oraz Sulej, Strzebiecki.

Grunwald: Gebler, Kulczyński - Draszkiewicz 6, Kaczmarek 4, Adamczak 3, Fogler 2, Żak 2, Wachowiak 1, Przybylski 1 oraz Koch, Tomiak, Koligat.

Wygląda na to, że - po zwycięstwie w Kościerzynie - Wybrzeże na dobre nabiera wiatru w żagle. Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka mecz z Grunwaldem rozpoczęli od prowadzenia aż 8:0, a goście potrzebowali blisko kwadransa by wreszcie pokonać Marcina Głębockiego. To przełamanie najwyraźniej odbezpieczyło "strzelby" przyjezdnych, którzy do końca pierwszej połowy zanotowali serię 9:3 zmniejszając straty do zaledwie dwóch bramek.

Początek drugiej części spotkania to deja vu sytuacji sprzed przerwy. Gra ponownie przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy rozpoczęli od serii 9:1 - po rzucie Patryka Abrama, który wraz z Andrzejem Rakowskim, najczęściej pokonywał bramkarza gości. Wynik spotkania wynosił już 20:9, a poznanianie choć poderwali się do walki, nie zdołali powtórzyć skutecznej pogoni z pierwszej części meczu. Przez pozostałą część gry Wybrzeże trzymało rywali na dystans minimum ośmiu bramek.

Spotkanie było sporym wydarzeniem dla Michała Piwowarczyka, który z powodu kontuzji stracił cały miniony sezon. Rozgrywający tegoroczny debiut okrasił bramką z rzutu karnego, a po meczu wraz z kolegami mógł cieszyć się z drugiego w tym sezonie zwycięstwa, które z pewnością poprawi w zespole humory po fatalnym starcie w postaci porażek z KPR Legionowo i młodszymi kolegami z SMS Gdańsk.

Wójcik Meble Elbląg - SMS ZPRP Gdańsk 27:27 (15:17)
WÓJCIK MEBLE: Wróbel, Rycharski, Krawczyk - Michałów 10, Dukszto 4, Malandy 4, Szczepański 3, Gryz 2, Lipczyński 1, Grablewski 1, Maluchnik 1, Fonferek 1 oraz Nowakowski, Spychalski, Lewandowski.

SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 16, Chełmiński 5, Prymlewicz 3, Gąsiorek 2, T.Gębala 1 oraz Malczewski, Bartłomiejczyk, Krupa, Ciosek, Bąk, Szopa, Pedryc, Misiejuk, Potoczny.

Wspomniani licealiści upodobali sobie w ostatnim czasie remisy. Przed tygodniem takim wynikiem zakończył się ich mecz z Pomezanią Malbork, a teraz do podziału punktów doszło w Elblągu. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego rozpoczęli od prowadzenia 3:0 i choć po chwili był już remis 4:4 to gdańszczanie wśród których niemal nie do zatrzymania był Paweł Genda, po serii udanych kontr zdołali wyjść na prowadzenie 16:9.

Wówczas bardzo udany okres gry zaliczyli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą zdołali zniwelować straty do dwóch bramek, a po powrocie na parkiet wyszli nawet na prowadzenie 24:20. SMS w ostatnich minutach zdołał jeszcze odzyskać przewagę (27:26), ale ostatecznie po trafieniu Leszka Michałowa elblążanie pozwolili odjechać gdańszczanom z zaledwie jednym punktem.

Kar-Do Spójnia Gdynia - GSPR Gorzów Wlkp. 30:21 (15:8)
KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Miedziński 5, M.Gębala 5, Radecki 4, Wróbel 3, Nowaliński 3, Wesołek 3, S.Gębala 2, Bronk 2, Bonisławski 2, Kupiec 1 oraz Andrzejewski, Dorsz, Pacholarz

GSPR: Nowicki, Biedrawa - Baraniak 7, Wolski 6, Wojciechowski 3, Nieradko 2, Nuszkiewicz 1, Gintowt 1, Jaśkowski 1 oraz Domagała, Patalas, Pieksza

Bez większych problemów poradził sobie w Gdyni zespół Kar-Do Spójni, która nie dała szans gorzowskiemu GSPR na pierwsze punkty w sezonie. Gospodarze zagrali bez odpoczywającego ze względu na niegroźny uraz kolana Łukasza Wiśniewskiego. Na parkiecie nie pojawił się także grający asystent trenera Leszka Biernackiego, Rafał Kuptel.

Nie było zresztą takiej potrzeby, gdyż gospodarze już po ośmiu minutach i trzeciej bramce Dawida Wesołka prowadzili 5:1. W 20. minucie na 10:4 gdynian wyprowadził Marcin Miedziński, który wraz z Aleksandrem BronkiemMaciejem Gębalą do przerwy wypracował siedem bramek przewagi.

W drugiej części spotkania skazywani na sromotną porażkę gorzowianie zagrali zdecydowanie lepiej przegrywając ją już tylko o dwa trafienia. Nie byli jednak w stanie zbliżyć się bardziej niż na siedem bramek i prowadzenie Spójni pozostawało niezagrożone. Mimo zwycięstwa po spotkaniu sporo krytycznych uwag miał pod adresem swojego zespołu trener Biernacki.

- Zwycięstwo cieszy, ale jego rozmiary z pewnością nie. Z całym szacunkiem do rywali, którzy posiadają młody i ambitny zespół, nie byli oni dla nas zbyt wymagającym przeciwnikiem. Zaczęliśmy dobrze, ale potem zamiast narzucić swój styl, to my dostosowaliśmy się do nich - powiedział szkoleniowiec, którego zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Wyniki 5 kolejki

• Polski Cukier Pomezania Malbork - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 32:28 (16:17)
  • SMS GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 26:36 (12:15)
  • Grunwald Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 26:25 (12:13)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Real-Astromal Leszno 24:31 (11:18)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - MKS Poznań 29:17 (15:10)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 30:32 (14:16)
  • AZS UW Warszawa - Nielba Wągrowiec 18:25 (9:10)

Pozostałe wyniki grupy A I ligi: AZS Uniwersytet Warszawski - Warmia-Traveland Olsztyn 20:24 (11:12), MKS Arot-Astromal - KPR Legionowo 24:37 (11:15), Pomezania Malbork - Sokół Kościerzyna 26:16 (12:11).

Opinie (13)

• Biały z Kuflem dobrą robotę robią w Spójni (2)